Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja telefon Flip3 / Flip 4 / Fold

(Temat utworzony: 11-12-2023 09:35 AM)
964 Wyświetlenia
MartaSty
Journeyman
Opcje

Dzień dobry,

od miesiąca walczę z reklamacją mojego telefonu Flip 3. Mój telefon, bez powodu, w nocy gdy sprawdzałam godzinę zrobił się zielony(ekran) i pokazały się kreseczki, następnie całkowicie wygasł. Poczekałam aż się rozładuje by móc spróbować go włączyć i o dziwo podświetlił się normalnie ale dalszej reakcji brak. Telefon użytkowany był 10miesięcy, a w rogu były dwie kropeczki - wgniecenie, które powstały po miesiącu używania (niewiem jak). Wysłałam telefon na reklamacje i oczywiście powód odrzucenia reklamacji to uszkodzenie  mechaniczne. Koszt naprawy 1700zł.  Sformułowanie uszkodzenie mechaniczne - uznane za niedozwolone prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Posługując się wyrokami sądu wskazałam, firmie samsung, że nic to nie wnosi i nie jest uzasadnieniem. Niestety, nadal trwają przy odrzuceniu reklamacji mówiąc, że opinia serwisu jest jednyną opinia wiazaca. Sprawe zgłosiłam do UOKiK . Z opinii uzytkowników wynika, że te telefony to porażka Samsunga . Czy ktoś też spotkał się z takim podwodem odrzucenia ale udało się jednak coś wskurać ?

0 Like
16 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W warunkach gwarancji znajduje się informacja, że uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją. Poniżej warunki gwarancji:

https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/support/warranty/pelne-warunki-gwarancji-dla...


MartaSty
Journeyman
Opcje

Wygodna odpowiedź. Nikt nie jest w stanie stwierdzić uszkodzenia mechanicznego. To Państwo powinniście to udowodnić, że jest to przyczyną. 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Nie pracuję w firmie Samsung. Podałem jedynie informację, że taki zapis znajduje się w warunkach gwarancji. Obawiam się, że na forum nic więcej nie wymyślimy. Pozostaje kontakt z firmą Samsung.


MartaSty
Journeyman
Opcje

Proszę czytać cały post. Kontakt to ja mam z firmą. Pytam o co innego.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Przeczytałem cały post. Na forum niejednokrotnie spotkałem się z takim powodem odrzucenia w przypadku różnych telefonów. Możliwe, że i w tym wątku zgłoszą się tacy użytkownicy, którzy posiadają ten konkretny model telefonu.


_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Uszkodzenie mechaniczne stwierdza Technik i na jego podstawie i analizie serwis odrzuca, lub naprawia sprzęt. Może oczywiście się Pani odwołać bezpośrednio do Samsunga, który zbada sprawę osobiście. Dodam ze Samsung zawsze przychylnie podchodził do klientów i zawsze było jakieś zadowalające rozwiązanie z obu stron.
MartaSty
Journeyman
Opcje

Niestety, odwołałam się bez skutku. Czekam na wsparcie UOKiK. 

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
A do jakiego serwisu wysłała Pani telefon?
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, tak jak koledzy wspomnieli urządzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją.

Proszę teraz odpowiedzieć :
niby jak pojawiły się te wgniecenia i kropki? Ktoś musiał uszkodzić urządzenie. Same nie powstały. Zwyczajna bzdura 🤷

Oczywiście przy składanych urządzeniach jest duża szansa, że mogą powstać uszkodzenia ekranu, których nie jest winny użytkownik, ale o tym decyduje technik