Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Flip 3 po prawie trzech latach użytkowania

(Temat utworzony: 23-04-2024 09:04 PM)
270 Wyświetlenia
ArturK95
Explorer
Opcje
Cześć!

Chciałem się podzielić swoimi doświadczeniami z użytkowania Flipa 3. Wiele się mówi o problemach tych urządzeń, zagrożeniach związanych z ekranem, rzekomą wrażliwością tej technologii. Jak więc wygląda to w praktyce?

Swojego Flipa 3 kupiłem przedpremierowo, 21 sierpnia 2021 roku. Jest więc ze mną prawie trzy lata. Udało mi się go zakupić stacjonarnie, w salonie Samsung Store przed zakończeniem okresu zamówień pre-orderowych, zatem, teoretycznie, nie powinni mi go wydać. Dostałem go jednak od ręki. Dlaczego? Nie wiem. :smiling-face:

Po zakupie wziąłem udział w konkursie zorganizowanym przez Samsunga. Zadanie polegało na napisaniu recenzji urządzenia. Można było wygrać tablet Galaxy Tab S7 FE. Moja recenzja najwidoczniej się Samsungowi spodobała, ponieważ zająłem pierwsze miejsce. Miło, gdyż nigdy wcześniej niczego nie wygrałem.

Prawda jest taka, że nie spodziewałem się iż ten telefon będzie ze mną długo. Kupiłem go, ponieważ jestem tzw. geekiem. Fascynuje mnie technologia i możliwość powrotu do czasów dzieciństwa i składanych telefonów, najzwyczajniej w świecie mnie ekscytowała. Myślałem jednak, że telefon wytrzyma z rok, półtora i zostanie odesłany na gwarancję. Bardzo wiele się wtedy mówiło o problemach z ekranem, z folią, i tak dalej. Okazało się jednak, że telefon kompletnie się nie chce psuć po prawie trzech latach wymagającego użytkowania. Telefon był ze mną w kilku krajach i kontynentach, w temperaturach sięgających minus 30 stopni Celsjusza, jak i ponad +35 w cieniu. Był zasypywany piaskiem, był zalewany wodą i co najgorsze (o zgrozo), ostatni rok używany jest bez jakiejkolwiek folii na ekranie, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie mam ochoty pofatygować się do serwisu. I wiecie co? Ten telefon nie chce umrzeć. Absolutnie nic się z nim nie dzieje. Nie zacina się, mechanizm składania działa jak po wyjęciu z pudełka. Ekran się odrobinę porysował, ale szklany również porysowałby się bez szkła ochronnego. Na dobrą sprawę jedyna wada tego telefonu, po czasie, to bateria, która trzyma już bardzo krótko, i z ładowarką się nie rozstaję.

Uważam, że telefon nie tyle spełnił moje oczekiwania, a wręcz przekroczył je znacząco. Wciąż budzi zainteresowanie i kompletnie nie chce się psuć. Chciałbym w tym miejscu pogratulować inżynierom Samsunga za dopracowanie tej technologii, i podziękować za nostalgię, którą z pewnością wielu użytkowników odczuło, korzystając z Flipów każdej generacji. :smiling-face:
9 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@ArturK95  Super, świetnie że sprzęt się spisuje :smiling-face:


mcbseb
Helping Hand
Opcje
Wow! Trzy lata to niezły czas pracy. Ja prawdę mówiąc też nie dawałem tej bądź co bądź nowince zbyt długiego czasu żywotności i szczerze mówiąc fajnie zostać tak zaskoczonym. Dzięki, że podzieliłeś się tymi doswiadczeniami. To dość cenna opinia, z której pewnie skorzysta sporo ludzi i pójdą z stronę czegoś innego, nowszego. No bo nie oszukujmy się, ale świat smartfonów uschnął w cholerę i stał się nudny jak przysłowiowe flaki z olejem.
Mógłbyś dorzucić jakieś fotki tego telefonu? Jestem ciekawy jak on wygląda po takim czasie użytkowania.
Senkju from de małntyn. 😉
ArturK95
Explorer
Opcje
Proszę.IMG_20240423_213536_298_1000008623_1713900936.jpgIMG_20240423_213536_735_1000008622_1713900936.jpgIMG_20240423_213536_310_1000008621_1713900936.jpgIMG_20240423_213536_648_1000008620_1713900936.jpg
ArturK95
Explorer
Opcje
Widać trochę rysek plus drobne odpryski na ramce. Czasem używałem go bez etui. W żaden sposób go nie oszczędzałem, ale rysy na ekranie nie wydają się być głębokie.

Prawdę mówiąc, jestem zadowolony. Gdyby ta nieszczęsna bateria była lepsza... podobno w piątce jest już lepiej.

Tak czy siak, to mój pierwszy telefon Samsunga i kolejny też będzie Samsungiem. Nawet prawie żonę fankę iPhone'ów udało mi się na Flipa namówić. Prawie, ale to i tak sukces, ponieważ żaden mój poprzedni telefon nawet nie skłonił ją do zastanowienia się nad zmianą.

Post zaś postanowiłem napisać, ponieważ natura ludzka jest taka, że rzadko piszemy opinie na temat czegoś, z czego jesteśmy zadowoleni, zwłaszcza po dłuższym czasie. Chciałem włożyć swoją cegiełkę w pozytywny wizerunek tego modelu, ponieważ autentycznie uważam, że Samsungowi należą się brawa za odwagę w tym nudnym świecie smartfonów (jak sam zresztą słusznie podkreśliłeś) IMG_20240423_213537_196_1000008619_1713900936.jpgIMG_20240423_213536_486_1000008618_1713900936.jpg
poko123
Pathfinder
Opcje
Super fajnie że wytrzymał już tyle czasu oby tak dalej 😀
Bartas38
Pathfinder
Opcje
Świetna recenzja fajnie ze podzieliłeś się z nami To ja chyba jestem jakiś nienormalny 😁Ponieważ tel zmieniam co rok ale myślę że tego niedawno kupiłem Galaxy S 23 będę miał dłużej. Czyli jak dbasz tak masz też dbam o rzeczy materialne A Twój tel wygląda jak nowy. Pozdrawiam serdecznie 🙂
mcbseb
Helping Hand
Opcje
Nawet dobrze wygląda. A bateria.. No cóż.. Jak długo jeszcze zamierzasz go trzymać? Następny telefon też Flip czy może Fold? Żona niech porzuci iPhone, bo to proteza telefonu.
ArturK95
Explorer
Opcje
Nigdy nie miałem telefonu tak długo jak teraz, więc doskonale rozumiem o czym mówisz. Ale mój obecny wciąż działa jak rakieta, więc ciężko mi sobie finansowo uzasadnić wydatek. 😃 niestety wartość rezydualna składaków wysoka nie jest...
ArturK95
Explorer
Opcje
Szczerze? Dopóki się nie zepsuje. :smiling-face: jakby mi się jutro zepsuł, to od razu idę po nowego. Nie był tani (dałem za niego piątkę z etui w 2021 roku), więc szkoda mi teraz się go pozbywać za grosze, skoro działa bardzo dobrze.

Następny będzie albo Fold, albo S2x Plus (którakolwiek wersja będzie najnowsza w tym momencie).