Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A5] 2017 wykryto wilgoć

(Temat utworzony: 31-05-2017 10:36 AM)
166390 Wyświetlenia
sandruska1
Explorer
Opcje

czesc, mam od niedawna A5 2017 i ostatnio pojawil mi sie komunikat: "Wykryto wilgoć. Aby ładować urządzenie, upewnij się, że port ładowarki/USB jest suchy.", telefon lekko przepłukałam wodą jakiś czas wcześniej, ale później już byl suchy, czy jest to powód do niepokoju? 😞 😞

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
TenTypMichał
Navigator
Opcje
Nie musisz sie przejmować, to standardowe zabezpieczenie i działanie czujnika, który wykrywa kontakt z wodą. Gorzej jeśli by Ci sie to zaczęło pokazywać częściej i występować, gdy takiego kontaktu nie było. Ja mam S7 edge i zdarzało sie ze taka wiadomość sie wyświetliła ale po jakims czasie bylo juz ok.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

44 Odpowiedzi
Rozwiązanie
TenTypMichał
Navigator
Opcje
Nie musisz sie przejmować, to standardowe zabezpieczenie i działanie czujnika, który wykrywa kontakt z wodą. Gorzej jeśli by Ci sie to zaczęło pokazywać częściej i występować, gdy takiego kontaktu nie było. Ja mam S7 edge i zdarzało sie ze taka wiadomość sie wyświetliła ale po jakims czasie bylo juz ok.
sandruska1
Explorer
Opcje
dzieki za odpowiedz:))
0 Like
mariom83
Apprentice
Opcje

U mnie też wykrył (ostatnimi dniami, raz na dzień), suszylem 2 min na wys poziomie styk tel i ladowarki...może za mało....nadal był, wkurzony na maxa (myślę: boooze teraz z samsungiem mam "przygody") wyłączyłem tel...ładuje...włączyłem tel...ładuje...co jest ?....w takim wypadku chyba Ja powinienem się niepokoić..słusznie?

Proszę o odpowiedź

0 Like
Aro17
Voyager
Opcje

Witaj,

Tak na przyszłość proponuję wziąć woreczek ryżu i rozłożyć telefon (wyjąć baterię), który wykazywał obecność wilgoci w jakiejkolwiek postaci, obsypać go ryżem i pozostawić na jakieś 30-40minut. Po tym czasie złożyć. Ryż ma to do siebie, że chłonie wilgoć, a jego ziarnka są na tyle duże że nie wejdzie w zakamarki rozlożonego telefonu.

0 Like
LajlaXO
Journeyman
Opcje
Cześć! Mój Samsung nie miał kontaktu z wodą wczoraj podczas ładowania wyskoczył mi komunikat o wilgoci podsuszyłam suszarką, było ok. A dzisiaj po ładowaniu znowu to samo z tą różnicą, że komunikat nie znika. Mam się bać?
0 Like
mariom83
Apprentice
Opcje

Hmmm...kolego, bateria w a5 jest nie wyjmowalna, chyba że myślisz żeby zdjąć mu tylną klapkę i wrzucić do słoja z ryżem 😊

0 Like
mariom83
Apprentice
Opcje
Hej Lajla,
Ja próbowałem suszyć i nic, restart też pomaga...ale nie zawsze, pozatym nowy b telefon i już restart....no troszkę coś nie tak, tak też trafili technicy z Samsunga, jeśli naprawdę już stracisz nerwy do tego, możesz reklamować, to też mi oni z S. mówili, sprawdzą czujnik.
Obecnie jestem na Kos - Grecja, w pokoju nie ma ogrzewania, wieczorem bywa zimno, niedziela i poniedziałek to dwa powiadomienia o wilgotności, reset nie pomagał, żeby załadować musiałem wył tel.
Z pon na wt komunikatów nie było.
Nie dam Ci na to rady...
Cuda techniki....heh
0 Like
LajlaXO
Journeyman
Opcje
Hey!
Jak na razie mam spokój nie wiem na jak długo... Wyczyściłam zarówno gniazdo jak i ładowarkę. Straszny brud był więc może to była przyczyna tego zawirowania.
0 Like
Aro17
Voyager
Opcje

Czy jest wyjmowalna, czy nie, nie ma znaczenia. Ryż pomaga pozbyć się wilgoci. Sparawdzone - pomaga. Nie zaszkodzi, a może pomóc.

0 Like