Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A40] Telefon traci połączenie z kartą sim

(Temat utworzony: 02-01-2020 12:44 PM)
30979 Wyświetlenia
Killwater
Student
Opcje

Witam,

W listopadzie zakupiłem telefon Samsung A40 w media ekspert. Wszystko śmiga bez zastrzeżeń oprócz połączenia telefonu z kartą SIM. 

Niedługo po rozpoczęciu użytkowania w różnych sytuacjach (głównie podczas wychodzenia z domu) Telefon krzyczy O KOD pin karty. Jest to dość irytujące. Karta z Orange wymieniana po zakupie telefonu. System zaktualizowany i dalej jest ten błąd. 

 

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Pozdrawiam 

121 Odpowiedzi
Rafal19921207
First Poster
Opcje
Melodos daj spokoj, takich cyrkow nigdy z zadnym telefonem nie mialem
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Rafal19921207, po trzech nieskutecznych naprawach z wymianą części serwis może zawnioskować o wymianę urządzenia na wolne od wad. Przykra sytuacja, że telefon więcej czasu spędza w serwisie, ale liczę na to, że finalnie będziesz miał perfekcyjnie działające urządzenie!


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

holyjoong
Apprentice
Opcje
Nie, nie włączył się
0 Like
holyjoong
Apprentice
Opcje
Nie zrobiłam nic, ani resetu ani nic. Mialam zamiar iść do serwisu ale dzisiaj problem sam sie rozwiązał. Nagle pojawiła się nazwa sieci i wszystko działa bez problemu. Nie mam pojęcia jak to sie wydarzyło bo nie robiłam nic w tym kierunku
0 Like
Lipton94
First Poster
Opcje
Cześć Wam!

Od kilku miesięcy w randomowych momentach telefon wyrzuca karty sim ( mam wsunięte dwie karty) po resecie często wywala SIM 1 i już nie odpala, dopiero ponowne uruchomienie telefonu powoduje zalogowanie do obydwu kart SIM. Macie może jakieś pomysły co się dzieje ? Czy mogę coś sam podziałać czy serwis? 

Miłego wieczorku :smiling-face: 
0 Like
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Spróbuj wyczyścić Styki na karcie Ewentualnie jeżeli masz abonament to możesz wymienić karty jest to darmowa opcja i zobacz czy to nie to
0 Like
Lบxบrℽ
Helping Hand
Opcje
Siema,
ostatnio często mój telefon (Galaxy A5 2017 (antyk)) nie widzi poprawnie włożonej karty SIM, po zrestartowaniu wszystko wraca do normy (telefon widzi kartę SIM). Dodam, że pojawia się to po kilkugodzinnej przerwie w użytkowaniu. Nie jest to problem z kartą SIM lecz raczej z softwarem ktory od kilku lat nie jest aktualizowany. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, jest to już denerwujące.
0 Like
Danylewy
Helping Hand
Opcje
Nie mam pojęcia, ale może warto zastanowić się nad zmianą urządzenia.
0 Like
Lบxบrℽ
Helping Hand
Opcje
Tak, aktualnie telefon ten jest używany tylko do rozmów i czasami jako router, większość czynności wykonuję na Tabie A8
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@Lบxบrℽ Wkładałeś kartę SIM też i do innego slotu? No i Zapytam też od razu z grubej rury, bo przy takich sprzętach niestety nie da się inaczej - robiłeś twardy reset urządzenia?