Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[OFF-TOPIC] Mam dla Ciebie zagadkę… Podołasz? :)

(Temat utworzony: 17-06-2019 09:33 AM)
290 Wyświetlenia
RadekK
Hotshot
Opcje

SAMSUNGERYZ.jpg

 

Cześć!


Lubicie zagadki? Pewnie każdy grał na komputerze lub telefonie w Milionerów . A może preferujecie Jeden z dziesięciu?

 

Mam dla Was świetną zabawę - Zagrajmy w Samsungerów !

Zasady:
Na dole wpisu umieściłem zagadkę. Osoba, która jako pierwsza odpowie poprawnie, ma za zadanie przedstawić kolejne pytanie. Proces jest powtarzalny.


Zagadki:
Mogą być różnorakie. Od humorystycznych, przez techniczne po zagadki logiczne. Będzie miło, jeśli część z nich będzie związana z naszym forum lub produktami Samsung :smiling-face:

 

Kto może uczestniczyć?
Ten temat kierowany jest do wszystkich użytkowników! Liczę na aktywność również osoby mniej zaangażowane w społeczność Samsung. Pokażcie się!


Dacie radę? Pierwszą edycję Samsungerów czas zacząć!

 

Zagadka:

Który model telefonu Samsung, jako pierwszy miał aparat wyposażony w OIS - optyczną stabilizację obrazu?

 

 

Samsungerzy1.jpg

 

PawełN
Navigator
Opcje

To teraz moje pytanie! :smiling-face:

Największa rzecz jaką zajmowała się firma Samsung?


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PawełN  Czy chodzi o centrum R&D Samsunga ?

0 Like
PawełN
Navigator
Opcje

@vdsl2

Większe, bardziej globalnie trzeba spojrzeć :winking-face:


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PawełN, może chodzi o najwyższy budynek świata Burdż Chalifa w Dubaju? Mierzy aż 829 metrów :shocked-face-with-exploding-head:


PawełN
Navigator
Opcje

@mirudo24! Dokładnie tak!

Czekam na kolejną zagadkę :smiling-face:


Pomogłem? Zaakceptuj jako rozwiązanie.

„Musimy nauczyć się uzyskiwać potrzebną nam energię bez zużywania surowców.“ Nikola Tesla

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PawełN, super! Udało się :winking-face:

 

W takim razie również zadam pytanie związane z historią firmy Samsung. Czy firma zmieniała swoje logo a jeżeli tak to ile razy?


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jeżeli mówimy o typowych logotypach, to logo zmieniło się 3 razy. Od 3 gwiazd wpisanych w koło do słowa 3-gwiazdy wpisanego w zarys galaktyki.

 

1 logo.jpg >>> 2 logo.jpg >>> 3 logo.jpg >>> 4 logo.jpg

:winking-face:

Pytanie ode mnie. 

Wymień przynajmniej 3 modele samochodów produkowanych przez firmę Samsung.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, jesteś blisko, ale moje źródła podają, że odpowiedź jest niepoprawna :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 mam nadzieję, że nie wliczamy w to sygnetu i napisu używanego zamiennie z obecnym logo?  :thinking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, początkowo korzystałem ze źródła, w którym była pokazana taka historia logotypów:

 

logo.jpg

 

Potem trafiłem na Wikipedię, gdzie pokazano taką historię:

 

wiki.png

 

Co ciekawe w pierwszym źródle pojawił się logotyp, który nie został uwzględniony na Wikipedii. Proponuję zatem przejść do kolejnej zagadki bo jak widać podanie poprawnej odpowiedzi w tym wypadku nie jest takie proste :winking-face: