Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

wykryto wilgoć w porcie USB galaxy s8

(Temat utworzony: 03-07-2018 10:41 PM)
119177 Wyświetlenia
mikronik24
Apprentice
Opcje

Witam, jestem szczęśliwym (na razie) posiadaczem Samsunga Galaxy S8, ale mam z nim jeden problem.

Mianowicie, gdy telefon jest całkowicie rozładowany i podłącze doń ładowarke, pojawia się informacja o wykryciu wilgoci w porcie USB. Pragnę wspomnieć, że występuje to tylko w tedy gdy smartfon jest rozładowany "do zera". 

Jedynym wyjściem jest wtedy uruchomienie telefonu w trybie awaryjnym (power + głośnośc- ).

Jest to problem trochę wkurzający, gdyż ze względu na moją pracę dosyć często zdaża się mi rozładować telefon.

Próbowałem za każdym razem suszyć port usb, chociaż nigdy nie przypominałem sobie sytuacji, w których mogła by się do niego dostać wilgoć. Próbowałem również ładować go 3 różnymi kablami z tym samym rezultatem, nic nie pomogło.

 

Ktoś może powiedzieć, że po co ja piszę ten wątek, skoro praktycznie sam sobie odpowiadam za zadawane pytanie. Otóż co w sytuacji, gdy telefon rozładuje się w stopniu tak znacznym, że nie będzie możliwe wejście w tryb awaryjny? 

 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź :smiling-face: 

Przejdź do rozwiązania
15 Odpowiedzi
Patrykpnt
First Poster
Opcje

Też miałem problem z "wykryto wilgoć" i trwało to ok 20h. Podłączyłem ładowarkę do wyłącznego telefonu(był już rozładowany) i dalej wyświetlało się odlacz ładowarkę wyykyto wilgoć, ale nie odlaczylem jej(byłem już pewny że nie ma więcej wilgoci) tylko włączyłem wtedy telefon i problem zniknąl.

Kinga11
First Poster
Opcje

Jeżeli chodzi o samsung s8 to ja mam taki problem z samsung galaxy A40 gdy miałam rozładowany port wykrył wilgoć

ALE jak włączyłam telefon i włączyłam hasło to połączyłam do ładowarki dziś jadę do serwisu i idę to naprawić ale myślę że to pomogło pozdrawiam

 

0 Like
YAC
First Poster
Opcje
To mój 3-ci telefon Samsung (s20+), wcześniej miałem s6 i s8 i wciąż to samo: zawilgocenie w porcie USB, to ostatni telefon od Samsunga bo już mam dosyć tego problemu.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@YAC  Czy zostało sprawdzone czy rzeczywiście nie ma wilgoci w porcie?

Wystarczy że telefon przebywał w wilgotnym powietrzu.


YAC
First Poster
Opcje
Nie, obecnie jestem za granicą. Mam na telefonie bilety I wielki problem co się stanie, jak się telefon rozładuje do końca. W takiej sytuacji mnie Samsung postawił. Chyba kupię ładowarkę bezprzewodową (jak gdzieś znajde)
0 Like
Kacper2
Samsung Members Star ★★
Opcje