Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung j4+ aktualizacja przez sieć komórkową

(Temat utworzony: 15-03-2019 12:58 PM)
1731 Wyświetlenia
Nice29
Explorer
Opcje

Witam serdecznie wszystkich :winking-face:

Mam do was wielka prosbe moze mi ktos pomoc w sprawie aktualizacji??

Chodzi o to ze kiedy chce recznke zaktualizowac oprogramowanie pojawia sie komunikat polacz z sieci wifi a ja chce aktualizowac telefon przez transmisje danych... samsung twierdzi ze to wina operatora a operator ze producenta i juz nic z tego nie rozumiem.

Pozdrawiam

 

 

Sprecyzowałem tytuł tematu i usunąłem etykietę "poradnik" //DamianK

0 Like
51 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Nice29, podejrzewam, że jest dokładnie tak jak napisał @kamil40013. Operator w swoim oprogramowaniu może wyłączyć możliwość pobierania aktualizacji za pomocą danych pakietowych. Skorzystaj z aplikacji Smart Switch lub podłącz się do sieci Wi-Fi, aby pobrać najnowszą aktualizację.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Nice29, Pamiętaj też, że używanie danych komórkowach zamiast Wi-Fi powoduje szybsze wyczerpywanie baterii.


Damian K
Hotshot
Opcje

Potwierdzam to co napisali @mirudo24  oraz @kamil40013. W przypadku niektórych aktualizacji przez OTA nie ma możliwości pobrania ich poprzez transfer z sieci komórkowej. 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Nice29
Explorer
Opcje
Ale operator uwaza ze nie blokuje takiej mozliwosci przez siec komorkowa to nie wiem kto klamie orange czy samsung
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Nice29  Czy tak masz ustawiony Internet ?

  1. Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA
  2. W sekcji SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE, kliknij WIĘCEJ i wybierz SIECI KOMÓRKOWE
  3. Wybierz PUNKTY DOSTĘPU
  4. Kliknij "PLUS" aby dodać nowy PUNKT DOSTĘPOWY
  5. Jako NAZWA ustaw Orange Internet
  6. W pole APN wpisz internet
  7. W pola NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁO wpisz internet
  8. Jako TYP APN wpisz default
  9. Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
  10. Jako PROTOKÓŁ APN wybierz IPv4
  11. Naciśnij MENU ZAPISZ
  12. Na liscie APN postaw kropkę przy profilu Orange Internet
Nice29
Explorer
Opcje
Czesc akurat karty uzywam innego operatora to nie moge zmienic na ustawienia orange... ale to by mialo wplyw na pobieranie aktualizacji??
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Nice29  To telefon masz z  sieci Orange, a teraz pisze że używasz innej karty SIM to jakiej ? 

0 Like
Nice29
Explorer
Opcje
No telefon jest z orange ale bez simlocka wiec raz uzywam playa tmobile narazie te dwie. A to dziwne??
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Nice29 czyli o blokadę pobierania aktualizacji przez dane pytałeś albo t-mobile albo play, a softowo telefon możesz mieć ograniczony przez orange.

I tu może być problem. Dla pewności dobrze by było gdybyś wstawił tu screena CSC z zakladki informacji o oprogramowaniu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Nice29
Explorer
Opcje
W wersji oprogramowania mam napewno OPV/OPV/OPV/OPV

CZYLI BRAND ORANGE PEWNY??
0 Like