Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie nowości zobaczymy w systemie Android 11?

(Temat utworzony: 03-01-2021 07:37 PM)
276 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Android-11-beta.jpg

 

Google udostępnił nową wersję systemu Android dla testerów. Tradycyjnie na liście urządzeń dopuszczonych do testów znalazły się głównie urządzenia Google. Mimo wszystko to dobry moment żeby sprawdzić jakie nowości pojawią się w aktualizacji systemu Android 11.

 

Pamiętajmy, że Samsung oprócz nowości wprowadzonych przez Google wprowadza również swoje nowości w ramach nakładki wizualnej One UI. Do czasu pojawienia się testów przygotowanych dla posiadaczy urządzeń Samsung możemy dyskutować o nowościach przygotowanych po stronie Google.

 

W pierwszej wersji systemu Android 11 Beta firma z Mountain View skupiła się na trzech kluczowych elementach, którymi są Ludzie, Sterowanie oraz Prywatność.

 

 

Ludzie

Google kładzie duży nacisk na to, w jaki sposób będziemy prowadzić dyskusje z naszymi kontaktami priorytetyzując te rozmowy, które są dla nas najważniejsze. W nowej wersji systemu rozmowy będą mogły zostać zminimalizowane do bąbelków (podobnie jak w przypadku aplikacji Messenger), użytkownicy będą mogli przypinać dyskusje do ekranu startowego a nawet ustawiać przypomnienia.

 

people.gif

 

 

Sterowanie

Android 11 będzie również lepiej zarządzał urządzeniami podłączonymi do sieci. Użytkownik za pomocą przyciśnięcia i przytrzymania klawisza zasilania będzie mógł zobaczyć oraz zarządzać wszystkimi urządzeniami. Nowa wersja systemu zaoferuje również łatwe sterowanie multimediami. Użytkownik będzie mógł przełączać docelowe urządzenie do odtwarzania muzyki (słuchawki, głośniki, telewizor) podczas słuchania lub oglądania filmów.

 

controls.gif

 

 

Prywatność

W najnowszej wersji systemu zadbano również o prywatność użytkowników i wprowadzono kolejne rozwiązania, która mają to zapewnić. Android 11 umożliwi nadawanie aplikacjom jednorazowych uprawnień do korzystania z aparatu, lokalizacji  czy mikrofonu. W systemie zaimplementowano mechanizm, który będzie mógł automatycznie odbierać wszystkie uprawnienia aplikacjom, z których nie korzystamy przez dłuższy czas.

 

privacy.gif

 

 

Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze oczekiwania odnośnie systemu Android 11. Pamiętajcie, że na ten moment nie jest znana data udostępnienia testów systemu Android 11 dla użytkowników urządzeń Samsung. Więcej informacji powinno pojawić się pod koniec trzeciego kwartału.

 

Źródło: Android Developers Blog, Android Developers


154 Odpowiedzi
petruswojcik
Helping Hand
Opcje
Nie wypowiem się bo długo to nie trwało. U mnie bateria to była porażka i brak możliwości synchronizacji.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ja raczej nie będę, zmieniał ,marki bardziej mi pasuje Samsung. Tylko że ciężko jest, znałeś na poziomie 6 cali.

0 Like
gutek11
Helping Hand
Opcje
Na mój A51 ma wyjść w kwietniu także zobaczymy co z tego będzie
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72@YOX, literka Z nie powinna się znaleźć w oznaczeniu modelu, który podałem wcześniej. Wersja Enterprise posiada oznaczenie SM-A505F. Na stronie Samsung Security Updates jest pewna nieścisłość i stąd całe zamieszanie. Na szczęście temat częstotliwości aktualizacji dla modelu SM-A505FN został już wyjaśniony.


0 Like
N81
Voyager
Opcje

Here’s a preview of what’s new in One UI 3.1 on the Samsung Galaxy S21 Ultra

https://www.xda-developers.com/one-ui-3-1-features-samsung-galaxy-s21-ultra/amp/

0 Like