Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 i Android 10

(Temat utworzony: 26-12-2019 02:19 PM)
12737 Wyświetlenia
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam.

Przepraszam jeśli temat już gdzieś jest, ale jestem niewidomy, a to forum jest dla takich jak ja naprawdę trudne do ogarnięcia :smiling-face:

Czytam po sieci i są sprzeczne dane, czy Galaxy S8 dostanie Android 10?

Powiem szczerze, że na to liczę bo Android 9 sporo namieszał w opcjach dla niewidomych i to w tą niewłaściwą stronę, zamiast usprawnić to znacznie utrudnił nawigację po telefonie osobom niewidomym, liczę na to, że dziesiątka wprowadzi jakieś usprawnienia, poprawi wprowadzone gafy wraz z dziewiątką.

W wątku o czytniku ekranu w S8 sporo takich właśnie "usprawnień" wymieniłem, miały zostać zgłoszone i mam nadzieję, że tak się stało i że coś z tym fantem zrobiono w dziesiątce, tylko eraz czy ósemka dostanie tą dziesiątkę.

Przejdź do rozwiązania
187 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Numernabis, Najprościej mówiąc ta opcja dodaje dodatkowy przycisk w menu zasilania zaraz obok przycisków "Wyłączanie zasilania", "Uruchom ponownie", "Tryb awaryjny". Przycisk nazywa się "Tryb blokady". Wyłącza on odblokowanie telefonu przez rozpoznawanie twarzy, odcisk palca, czy usługę SmartLock oraz powoduje ukrycie powiadomień na ekranie blokady. Telefon można odblokować tylko wzorem, pinem lub hasłem. Po odblokowaniu telefonu i jego ponownym zablokowaniu wszystko wraca do normy i chcąc uzyskać wcześniej opisany efekt, znów musimy skorzystać z tego przycisku.


Numernabis
Pathfinder
Opcje

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Mam jeszcze jedno pytanie.

Od pewnego czasu, około miesiąca mam cichą słuchawkę, mimo iż ustawione mam na maxa to mam problemy z usłyszeniem rozmówcy na ruchliwej ulicy czy w tramwaju, a wcześniej musiałem przyciszać słuchawkę bo było tak głośno jakbym miał włączony tryb głośnomówiący.

Comoże być przyczyną, oprócz oczywiście uszkodzenia słuchawki, to biorę pod uwagę, ale może sąjakieś inne przyczyny, dodam, że nic nowego nie instalowałem.

0 Like
ŁukaszD
Pathfinder
Opcje

@Numernabis Nie sądze żeby były jakiekolwiek inne przyczyny niż uszkodzona słuchawka.

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Tak chciałem jeszcze teraz powrócić do problemu z usuniętym gestem do podgłaśniania Voice Assistant., opcja zniknęła wraz z aktualizacją do androida 9, posiadam Galaxy S8.

Nie mam pojęciakomu ona przeszkadzała tym bardziej, że była wyłączalna, w ustawieniach dostępności jest coś takiego jak skrócone menu, wywoływane jest one przeciągnięciem trzeema palcami z lewej do prawej lub odwrotnie i wówczas mamy dostęp do zaznaczonych pozycji z tego skrócoenego menu, była tam pozycja głośność i jej nie ma.

W czym rzecz, twierdzi support, że można podgłaśniać przyciskami, fakt, ale raz że działa to z opóźneniem, po takim przyciszaniu/podgłaśnianiu przez jakiś czaswisi pasek podgłaśniania i po jego zamknięciu jest komunikat głosowy o zamknięciu paska głośności, używając gestu jednym palcem góra dół nie było paska podgłaśniania i co oczywiste zbędnego komunikatu i można było bardzo szybko zgłaśniać i ściszać. Najgorsze jest jednak to, że podgłaśnianie przyciskami działa różnie, bywa, że zamiast podgłaśniać mi Voice Assistanta zgłaśnia mi multimedia, kiedyś chciałem ściszyć VO i ściszyły się multimedia, jechałemautobusem, było głośno, cwłączyłem Lazarillo, aby się zorientować gdzie jestem i nic nie słyszałem, no to przyciskam klawisz zgłaśniania i zamiast Lazarillo podłaśniał mi się cały czas Voice Assistant, nieudało mi się podgłośnić Lazarillo, keidy był dostępny gest to przyciski były jedynie dla multimediów i wszystko śmigało aż miło.

 

Kolejna sprawa to  to blokada na odcisk palca, samsung wciąż co jakiś czas woła mi o kodPIN mimo iż mam ustawione odblokowywanie palcem, rozumiem podczas uruchamianiatelefonu, ale kiedy jest włączony to jest uciążliwe, support twierdzi, że to ze względu bezpieczeństwa, a czy linie papilarne nie są wystarczająco bezpieczne? Poza tym uważam, że taki sukcesywny monit o kod pin powinien być konfigurowalny, to użytkownik telefonu powinien decydować o poziomie bezpieczeństwa i włączać taką opcję lub wyłączać.

 

 

No dobra, dobijam do końca, od kiedy znikną gest podgłaśniania wciąż atakuję support przez samsung  members co z tą opcją i wciąż mam odpowiedź, zże mająnadzieję, że z kolejną aktualizacją się pojawi, ostatnio kobieta napisała że nie wie kiedy ta opcja zostanie wdrożona, najciekawsze jest to, że przeglądałem Samsunga Galaxy S20 Plus pod androidem 10 i tam nadal nie ma tej opcji w skróconym menu w dostępności.

CZy ktoś coś tutaj może wskurać u "pisarzy" samsunga?

 

Nie ma również opcji  kopiowania ustawień dostępności, w andoridzie 8 była taka opcja, trochę trwa konfigurowanie gadacza w telefonie, dopasowywanie tempa, języka, głosu itp i w ósemce można było zapisać sobie ustawienia do pliku, potem w razie resetu telefonu lub przesiadki na innego samsunga można było z takiego pliku przywrócić, można było innemu niewidomkowi podesłać takowy plik i nie musiał sięprzebijać przez wszystkie ustawienia, importował z pliku, od aktualizacji do dziewiątki ta opcja również zniknęła.

Zniknął również panel do testowania gestów, nie mylić z samouczkiem, można było uruchomić taki panel i dotykać ekran bez konsekwencji, po dotknięciu mieliśmy informację czego dany gest się tyczy, również uznali to zazbędny gadżet.

0 Like
ŁukaszD
Pathfinder
Opcje

@Numernabis Każda z aktualizacji może wprowadzać nowe funkcję lub modyfikować te, które już istnieją. Jeśli w tym momencie te funkcje, z których korzystałaś nie są dostępne to pozostaje tylko mieć nadzieje, że zostaną przywrócone 😉

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

@ŁukaszD , tak to są opcje, które były w androidzie 8 w Galaxy S8, a po aktualizacji do dziewiątki zniknęły.

Piszesz, że należy mieć nadzieje, że powrócą, te są jednak nikłe, bo jak pisałem przeglądałęm Galaxy S20 Plus, ten stoi już na androidzie 10 i tych opcji jak nie było, tak nie ma, mimo moich ciągłych wiadomości w tym temacie do samsung members.

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam ponownie.

Jak zwykle przepraszam, że tutaj, ale tu mam zapisane do ulubionych.

Pryzpominam, że jestem niewidomy i stąd kontynuacja wątku, a nie nowy temat, bo ten trudnomi założyć.

 

Dwa problemy:

1. Jak wyeksportować kontakty do pliku na kartę pamięci w moim Galaxy S8, stoi na androidzie 9 i w menu kontaktów nie ma aktualnie pozycji import/export, wcześniej była, aktualnie jest jedynie udostępnij, ale tu nie ma opcji aby udostępnić do karty pamięci. Muszę zanieść telefon do serwisu i chciałęm zrobić kopię kontaktów, aby przenieść na starą udźwiękowioną nokię. Poza tym lubię mieć kopiękontaktów fizyczną, a nie tylko wirtualną w chmurze.

 

2.

Jak już wspominałem mam wciąż problem z blokadą ekranu, co jakiś czas woła PIN mimo iż ustaiony mam odcisk palca.

Uażam to za nieporozumienie, rozumiem przy uruchamianiu tlefonu, ale podczas ciągłej pracy?

Chyba łatwiej obejść kod pin niż odcisk palca, poza tym w przypadku niewidomego to nie zabezpieczenie, a ułatwienie komuś odczytanie mojego pin'u, kiedy woła pin muszę go wklepać, a co za tym idzie słychać jakie cyfry wpisuję, mam zakładać słuchawki? Nie zawsze je noszę, mam nosicć, co jeśli potrzebuję szybko wykonać telefon, szybko dostać się do jakichśinformacji, mam wygrzebywać i podłączać słuchawki? Na ulicy gdzie jest głośno nie słychać co wpisuję, to raz, a dwa, nawet ze słuchawkami nie będę widział czy ktoś nie obserwuje co wklepuję, niejestem widzący, aby to zrobić szybko i niepostrzeżenie.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Poniżej zamieszczam odpowiedzi na Twoje pytania.

 

1. Sprawdziłem na telefonie Galaxy S8+ z systemem Android 9 (One UI 1.0) i zarówno opcja importowania jak i eksportowania jest dostępna. Uruchom aplikację Kontakty a następnie kliknij w lewej górnej części w hamburger menu (trzy poziome kreski) i wybierz opcję Zarządzanie kontaktami. Wewnątrz znajdziesz opcję importowania oraz eksportowania kontaktów.

 

2. Ze względów bezpieczeństwa od czasu do czasu musisz wprowadzić wzór, kod PIN lub hasło jako dodatkową opcję do skanowania danych biometrycznych. Pomaga to zabezpieczyć telefon na wypadek jego kradzieży lub zgubienia. W przypadku rozpoznawania twarzy co 24 godziny lub po 4 godzinach bezczynności telefonu. W przypadku odcisków palca co 72 godziny. Taka informacja znajduje się w informacjach dotyczących odblokowywania biometrią na telefonie Note20 Ultra, ale podejrzewam, że dokładnie tak samo jest na pozostałych telefonach Galaxy.

 

W razie dodatkowych pytań pisz śmiało.


Numernabis
Pathfinder
Opcje

Dziękuję z a odpowiedź.

 

Jeśli chodzi o kontakty:
Otwieram z poziomu aplikacji i mam
Otwórz szufladę
(ale nie wiem dokładnie co tam jest napisane, bo to może być skrótem, a Voice assistant tak to interpretuje, w każdym razie to jest w lewym górnym rogu.)
inastępny to mam więcej ustawień
W pozycji więcej ustawień jest tylko pozycja:
usuń
Udostępnij
w udostępnij jest wszystko poza kartą pamięci
Klikam otwórz szufladę i tu jest

ustawienia kontaktów
klikam w to i jest:
Udostępnianie profilu
Lista kontaktów
Pokaż często wybierane
Udostępniaj wiele kontaktów jako jeden plik
(ale tu nie ma nic do zapisu na kartę pamięci, to pozycja do wysyłąnia komuś)
Numery usług
Kontakty informacje
Kontakt z nami

Nie ma czegoś takiego jak zarządzanie kontaktami.

Przepraszam, ale podana kolejność była mi znana, tak to robiłem jeszcze ostatni raz jak zaglądałem do tej opcji, aby zrobić kopię kontaktów, teraz chciałbm, bo mam potrzebę i niestety nie ma.

 


Co do zabezpieczeń jakoosoba niewidoma dla mnie jest to nie tylko utrudnienie, ale i ułatwienie dla kogoś innego odczytanie mojego kodu zabezpieczającego, to moim skromnym zdaniem powinna być opcjonalna pozycja, chcęto włączam takie monity lub nie włączam.
Nie zawsze ma się ze sobą słuchawki, w głośnym miejscu nie jestem w stanie wpisać jakoniewidomy kodu pin i w razie potrzeby pomocy nie dostanę się do telefonu, bo nie będę w stanie go odblokować.

 

0 Like