Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 - Aparat - Dziwne zdjęcia

(Temat utworzony: 14-01-2018 04:52 PM)
4671 Wyświetlenia
TheBlueShade
First Poster
Opcje

Witam,

Wydaje mi się że mam problem z aparatem w S8. Nigdy dotąd nie robiłem zdjęć, nie bawiłem się aparatem. Mógłby ktoś sprawdzić czy tak mają wyglądać ? Są jakieś takie rozmazane (Problem z ostrością ?). Ile czasu zajmuje sprawdzenie S8 w serwisie na gwarancji ? Zdjęcia z 0 przybliżeniem są ok, a z najmniejszym rozmazane. Problem z soczewką ? Reset był robiony.

Zdjęcia:

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
No niestety, im większe zbliżenie, tym jakość będzie się pogarszać. Urok małych matryc. Pojawia się ziarno i rozmazanie. Nie przeskoczymy tego.
Co do ostrości, im większe zbliżenie tym nawet minimalny ruch aparatu, reki spowoduje rozmycie zdjęcia.

Ponadto mamy na formu dział urządzeń mobilnych, w którym ten temat powinien być założony.
Myślę, że warto przenieść @Michal_P

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 Odpowiedzi
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
No niestety, im większe zbliżenie, tym jakość będzie się pogarszać. Urok małych matryc. Pojawia się ziarno i rozmazanie. Nie przeskoczymy tego.
Co do ostrości, im większe zbliżenie tym nawet minimalny ruch aparatu, reki spowoduje rozmycie zdjęcia.

Ponadto mamy na formu dział urządzeń mobilnych, w którym ten temat powinien być założony.
Myślę, że warto przenieść @Michal_P

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
GniewZeusa
Student
Opcje
Mam to samo czym nowszy telefon to większe główno jak s7 robiło super zdjęcia tak noute 8 gdzie każdy zachwala to badziew... aż żałuję że sprzedałem s7 Edge...
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@GniewZeusa
Szczerze? To na tak wypisywane mądrości nie chce się odpowiadać.
Bo coby się nie napisało, doradziło, to pytający i tak będzie wiedział lepiej. 😞

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
AndreWroc72
First Poster
Opcje

Witam Wszystkich

Nie będę zakładał nowego wątku, podepnę się pod istniejący.

W moim S8 pojawiają się zielone pasy na zdjęciach. Czy to oznacza uszkodzenie matrycy, czy może być inny powód ?

Ma ktoś podobne przypadki.

PozdrawiAMS8S8

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AndreWroc72, na początek spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Jeżeli to nie pomoże to niestety konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym. Obawiam się, że to uszkodzenie mechaniczne aparatu.


0 Like
CovalMc
First Poster
Opcje

20190308_201449.jpg

 

 

 

 

 

Witam ja również  mam  problem z aparatem. Zdjecia wychodzą rozmyte, w momencie gdy ktoś się poruszy. Jak ustawić aparat by to działało jak powinni.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@CovalMc, to normalne zjawisko kiedy wykonujemy zdjęcie przy niedostatecznej ilości światła. Gdybyś wykonał identyczne zdjęcie na dworze w ciągu dnia to nie powstałby widoczny efekt rozmycia. Zdjęcia wykonywane przy sztucznym i często słabym świetle mogą posiadać tego typu niechciane efekty. Z pewnością lepiej wyszłoby zdjęcie gdybyś użył lampy błyskowej. Czy w ciągu dnia również masz problemy z rozmytymi zdjęciami?


CovalMc
First Poster
Opcje

Ruch ręką na zewnątrz.Ruch ręką na zewnątrz.

 

Ruch ręką w środku.Ruch ręką w środku.

Tak jak na zdjęciach. Za dnia na zewnątrz nie widzę problemu. Ale zdarzało się że i za dnia potrafiło rozmazac samochód czy gołębia podczas lotu. 

 

Czy jest jakiś sposób by to ustawić?

Często mi się zdarza robić zdjęcia w budynkach, i niestety mnóstwo zdjęć się nie nadaje...

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@CovalMc, na zdjęcia wykonywane w trybie automatycznym nie mamy zbyt dużego wpływu. Jeżeli chcesz wykonywać dobre zdjęcia w każdych warunkach to zachęcam do zapozanania się z trybem profesjonalnym, w którym możesz dowolnie ustawiać parametry aparatu takie jak wartość przysłony, czułość, balans bieli, auto focus czy ekspozycja. Nie jestem z zawodu fotografem, dlatego będę musiał odesłać Cię do internetu, gdzie znajdziesz mnóstwo wskazówek na temat fotografii. Tryb automatyczny sprawdzi się w większości sytuacji jeżeli jednak zamierzasz wykonywać sporo zdjęć w słabszym oświetleniu to już teraz zachęcam do lektury i treningu. Z czasem na pewno będziesz bardziej zadowolony z wykonywanych zdjęć :winking-face: