Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S21 + Huawei Watch GT 2 Pro powiadomienia

(Temat utworzony: 27-05-2022 05:40 PM)
730 Wyświetlenia
Jackdaw89
First Poster
Opcje
Cześć

Od niedawna korzystam z S21. Telefon połączony jest z zegarkiem GT2 Pro. Nie otrzymuje wszystkich powiadomień z telefonu do zegarka. I nie chodzi tu o poszczególne aplikacje. Jest tak, że raz dostaje wszystkie powiadomienia a raz żadnych pomimo, że je otrzymuje na telefon. Oprogramowanie w telefonie jak i zegarku oraz aplikacji zdrowie jest aktualne. Wydaje mi się, że może być to kwestia ustawień BT, których nie mogę namierzyć. Miał ktoś taki problem i się z nim uporał? Będę wdzięczny za wsparcie. 

Pozdrawiam
0 Like
7 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Jackdaw89  Cześć

po stronie samego telefonu to możesz wykonać reset ustawień sieciowych (związanych z bluetooth) oraz zresetować aplikacje służącą do zarządzania zegarkiem.

Może tez być to po prostu jakiś problem z komunikacją między telefonem a zegarkiem np. po jakiejś aktualizacji. Warto przejrzeć też ustawienia aplikacji w kwestii powiadomień która steruje zegarkiem.


0 Like
aga199520
First Poster
Opcje
Mam pewien problem. Dzisiaj zainstalowałam najnowszą aktualizację One UI i od tej pory nie dostaję powiadomień dot. wiadomości sms na zegarek Huawei Watch GT 4.
Czy ktoś z Was miał podobny problem? Moim zdaniem problem tkwi tutaj w apce Huawei Health, ale do końca nie jestem pewna. 
Siedziałam nad tym pół wieczoru i niestety nie znalazłam rozwiązania. 

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Na początku może Pani ponownie zresetować zegarek i wyczyścić dane aplikacji Huawei Health.Akurat mój znajomy ma S22 który ma One UI6 i Watch GT4 i działają u niego powiadomienia poprawnie.
aga199520
First Poster
Opcje
To akurat od razu zrobiłam, a i tak nic nie dało bo cały czas wyświetla się ten komunikat
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Rozumiem że wszystkie powiadomienia ma Pani włączone?
0 Like
aga199520
First Poster
Opcje
Tak
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Proszę spróbować powtórzyć jeszcze raz tą czynność z resetem całkowitym zegarka, jak i odinstalowaniem i zainstalowaniem ponownie aplikacji.
0 Like