Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S10 nagrzewa się

(Temat utworzony: 13-04-2019 12:24 PM)
24354 Wyświetlenia
kertoip70
Explorer
Opcje

Czesc,

 

Słuchajcie mam prośbę ponieważ zmieniłem swojego S8 na s10 to zaobserwowałem ,że w dłoniach jest on znacznie cieplejszy , zainstalowałem aplikację cpu monitor i temperatury przy normalnym użytkowaniu to 

:34 cpu a temperatura baterii to 33

Podczas ładowania bateria osiąga 40 stopni. Telefon mam od 4 dni i wg mnie powinien się już ułożyć . Jedyne co mam włączone w tle to lte bluetooth i tyle. Żadnej lokalizacji czy NFC żadnego always on display ,nic co by pochłaniało energię. Moglibyście sprawdzić temperatury u was przy zwykłym korzystaniu i intensywnym ?

 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
58 Odpowiedzi
TomekR
Pathfinder
Opcje

W tej sytuacji pomóc może soft reset, który nie spowoduje utraty danych - jednoczesne naciśnięcie oraz przytrzymanie klawisza zasilania oraz zmniejszania głośności przez około 10 sekund. Dojdzie do wyłączenia, a następnie ponownego uruchomienia urządzenia.

 

Można także uruchomić telefon w trybie bezpiecznym, czyli bez zainstalowanych na nim zewnętrznych aplikacji, po to żeby sprawdzić czy za nagrzewanie nie odpowiada jakaś aplikacja zewnętrzna. O tym jak to zrobić dowiesz się w tym temacie.

 

Jezeli to nie pomoże, konieczne będzie przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Miro5, czy przywracałeś kopię zapasową z poprzedniego telefonu? Zdarza się, że wraz z kopią mogą zostać przywrócone błędy, które powodują nieprawidłową pracę telefonu. Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie hard resetu to pamiętaj żeby nie przywracać kopii zapasowej.


0 Like
AEKADIUSZtymosi
First Poster
Opcje

Witam też zauważyłem iż mój sg s10 się nagrzewa. Sprawdziłem temp. aplikacja którą poleciłeś. I pokazuje mi 40° o ile dobrze odczytuje. Nie wiem. Jaka powinna być prawidlowa temperatura. Ale wydaje mi się że chyba za 40 to za dużo. Do tego bateria nie trzyma nawet jednego dnia, przy średnim użytkowaniu. 

0 Like
AEKADIUSZtymosi
First Poster
Opcje

Screenshot_20200405-193305_Mobile Legends Bang Bang.jpg

Taka temperatura przy wlaczonej grze. Chyba trochę za dużo. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@AEKADIUSZtymosi  Jest, to normalne, że jak urządzenie zostanie, obciążone jest większa temperatura. Tak samo jest, u ciebie jak wykonujesz, Ciężką pracę fizyczną to wydajesz ciepło. Jeśli chodzi, o baterie jest czas pracy do 24 H na jednym naładowaniu.

LukaszW8
Explorer
Opcje
Mam pytanie: zauważyłem że podczas wideorozmow przez komunikatory Duo, signal, WhatsApp telefon się bardzo nagrzewa. Sprawdzałem i aplikacja raportuje jakieś 44st. po chwili używania telefonu. Robilem juz reset do ustawien fabrycznych bez przywracania danych z kopii. Czy ktoś może ma podobne problemy z tel. Może jakieś rady w temacie?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@LukaszW8  Cześć 

W jakich warunkach są prowadzone  te wideorozmowy? Na zewnątrz,  przez wifi czy lte?

Ogólnie temperatura będzie wyższa podczas wideorozmów zwłaszcza jeżeli rozmawiamy przez transmisje danych.


skejt
Journeyman
Opcje
Telefon mi się grzeje i rozładowuje się szybko
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Na początek wykonaj wipe cache partition. Zabieg usuwa pamięć podręczną, która może mieć wpływ na działanie telefonu. Czynność jest bezpieczna i nie usuwa żadnych danych użytkownika z telefonu. Poniżej znajdziesz instrukcję. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub dodatkowych pytań pisz śmiało.

[Poradnik] Jak wykonać zabieg wipe cache partition?
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...

[YouTube] Instrukcja wideo wipe cache partition
https://www.youtube.com/watch?v=5RrGHHwvARM