Wsparcie

Open search

[Poradnik] Soft / Hard Reset, Tryb Bezpieczny i Wipe Cache Partition

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, zgodnie ze wskazówką przekazaną przez @PrzemekM sprawdź czy Twoje zdjęcia znajdują się w chmurze Samsung lub Google. Jeżeli tak to zdjęcia są bezpieczne. Czy próbowałaś wyłączyć oraz ponownie włączyć telefon?

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Te opcje kopii wyłączyłam.

Mam teraz nauczkę aby zdjęcia zapisywać na karcie SD, pomimo że ROM'u dużo.

Ale musi być jakiś sposób aby "wywołać" inną zapisaną w tel. metodę logowania, lub zrzucić zdjęcia?

First Poster

Tak, wyłączałam, ale przez "uruchom ponownie" i szybko w tryb serwisowy bo w opcji "wyłącz" znów trzeba malować szlaczek który nie działa. W trybie serwisowym czyściłam cache. Uruchamiałam teź prze VOL- i POWER, tryb awaryjny. Po restarcie wciąż stary problem.

First Poster

A do czego służy funkcja w trybie serwisowym "Mount/system" ?

First Poster
Lub "Lacking storage booting"
Superuser I
Superuser I

@Magi-3, ze względów bezpieczeństwa po ponownym uruchomieniu można odblokować telefon wyłącznie za pomocą standardowej metody czyli z wyłączeniem biometrii. Obawiam się, że nie uda się dostać do telefonu bez wprowadzenia poprawnego wzoru. Nie zalecam korzystania z funkcji dostępnych w menu serwisowym ponieważ ich nieumiejętna obsługa może spowodować problemy z działaniem telefonu. W mojej opinii masz tylko dwa wyjścia, które możesz wykonać w domu. Pierwsze i trudniejsze rozwiązanie to przypomnienie sobie wzoru do odblokowania. Łatwiejsze rozwiązanie to hard reset i pogodzenie się z utratą zdjęć. Możliwe też, że istnieje możliwość odzyskania zdjęć, ale w takim wypadku należałoby się kontaktować z firmami, które specjalizują się w odzyskiwaniu danych.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
First Poster

Powiedziano mi na infolinii Samsung, że telefon jest automatycznie dodawany po włączeniu w nim usługi Samsung Find my Mobile, aby móc go zlokalizować lub zmienić kod dostępu przy uruchamianiu, co byłoby w moim przypadku pomocne, na pewno w tel. mam ją włączoną, jednak po zalogowaniu do konta z innego urządzenia telefonu nie pokazuje :-(

Chyba nie ma rady, będę musiała iść do serwisu.

Czytałam też że można uruchomić system z karty SD z jakimś plikiem .zip, może to by pomogło?

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, zapomniałem o tej możliwości czyli funkcji Znajdź mój telefon. Z poziomu komputera zaloguj się na tej stronie i spróbuj odblokować telefon lub zmienić hasło. Daj znać czy się udało.

First Poster

Mam okropnego pecha, i ta metoda zawodzi u mnie. Po zalogowaniu na stronę do konta, telefonu brak :-((

Superuser I
Superuser I

@Magi-3, przykro mi. Niestety moje pomysły się już wyczepały. Może inni forumowicze będą w stanie udzielić przydatnych wskazówek.

Autorzy z największą liczbą like