Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S10 nagrzewa się

(Temat utworzony: 13-04-2019 12:24 PM)
24310 Wyświetlenia
kertoip70
Explorer
Opcje

Czesc,

 

Słuchajcie mam prośbę ponieważ zmieniłem swojego S8 na s10 to zaobserwowałem ,że w dłoniach jest on znacznie cieplejszy , zainstalowałem aplikację cpu monitor i temperatury przy normalnym użytkowaniu to 

:34 cpu a temperatura baterii to 33

Podczas ładowania bateria osiąga 40 stopni. Telefon mam od 4 dni i wg mnie powinien się już ułożyć . Jedyne co mam włączone w tle to lte bluetooth i tyle. Żadnej lokalizacji czy NFC żadnego always on display ,nic co by pochłaniało energię. Moglibyście sprawdzić temperatury u was przy zwykłym korzystaniu i intensywnym ?

 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@demsey, wartości RSRP dla LTE wahają się w przedziale od -96 do -106. Przyznam, że nie wiem co te wartości oznaczają i czy to dobry wynik :face-with-rolling-eyes: Co do przywracania to dla pewności warto je wykonać i wtedy ponownie sprawdzić działanie telefonu. Zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy.


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Znalazłem coś takiego:

RSRP (dBm) (Reference Signal Receive Power {Received Power of the Reference Signal})
miara mocy sygnału (od −140 do −44 dBm); 
Bardzo dobrze: więcej niż -79 [więcej niż RSRP62]
Dobrze: od -80 do -90 [RSRP61 - RSRP51]
Trzeba coś zmienić: od -91 do -100 [RSRP50 - RSRP41]
Źle: mniej niż -100 [mniej niż RSRP40]


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, dziękuję za informacje. Z tego wynika, że u mnie jest źle, ale wszystko funkcjonuje jak należy :shocked-face-with-exploding-head:


0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje

Panowie , u mnie przy YouTube jest 33 34 stopnie... Robiłem wipe bez przywracania i cały czas to samo. Aż ręka się poci od korzystanie. Napisałem do Samsunga i wg nich telefon w stanie spoczynku powinien mieć 25 do 30 stopni a w razie użytkowania te wartości mogą znacząco wzrosnąć. 

Poniżej zdjęcia z zasięgu .Screenshot_20190415-000428_Network Cell Info Lite.jpg

 

Screenshot_20190415-000439_Network Cell Info Lite.jpg

 

0 Like
demsey
Journeyman
Opcje

@kertoip70 Sygnał masz fatycznie dobry a temperatura wysoka. Tak jak pisze @mirudo24 sygnał ma mniej więcjej jak u mnie a temperatura Ok. Więc taki poziom sygnału jeszcze nie powoduje drenażu baterii.

Ale spróbuj przełączyć na tryb bezpieczny - potrzymaj go na "nic nierobieniu" przynajmniej pól godziny (niech wystygnie) - wróć do normalnego i sprawdż temperature. Jak bedzie niska to wiadomo że jakieś ustawienia/aplikacje. Jak to nie wykaże to  @kertoip70 przygotuj się mentalnie na factory reset (ja jestem w trakcie;). W serwisie zrobią to samo...

 

 

kertoip70
Explorer
Opcje
Ale ja już jestem po factory I to nic nie dało więc przygotuj się na serwis :smiling-face:
Ja swojego pakuje i odsyłam ...
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Dzisiaj rano sprawdziłem jaka była temperatura w trakcie szybkiego ładowania na S10+. Po około 45 minutach ładowania temperatura baterii wynosiła 29 stopni a procesora 31 stopni.

 


@kertoip70  napisał(a):

Napisałem do Samsunga i wg nich telefon w stanie spoczynku powinien mieć 25 do 30 stopni a w razie użytkowania te wartości mogą znacząco wzrosnąć.


Jeżeli taki jest dopuszczalny zakres w stanie spoczynku to podejrzewam, że podczas pracy temperatura może podskoczyć nawet do 40 stopni i więcej. Tak czy inaczej dajcie znać jak zakończyła się Wasza przygoda z serwisem, o ile zdecydujecie się obaj na wysyłkę.


0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje

Ładowanie przy bezczynności ... 

Pakuje telefon i odsyłam do Samsunga.

Niech zabierają to to ,kupię w przyszłym miesiącu póki mam jeszcze S8 :smiling-face:Screenshot_20190415-091428_One UI Home.jpg

 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kertoip70, w poprzedniej wiadomości zapomniałem wstawić zrzut ekranu co teraz czynię. Ciężko powiedzieć skąd aż tak dużo różnice w temperaturze telefonów. Specjalnie pod koniec ładowania dotykałem telefon w różnych miejscach żeby sprawdzić czy przypadkiem nie jest za bardzo gorący. Co prawda nowszę telefon w etui Clear Cover, ale mimo wszystko nie był nadmiernie ciepły co zresztą potwierdzają poniższe wartości temperaturowe.

 

Screenshot_20190415-080157_One UI Home.jpg


0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje

Też używam clear covera.

Pod koniec ładowania temperatura delikatnie spada. 

Najwyższa jest w momencie ok. 50%

@mirudo24 Ty masz s10+ , może to jest ta różnica ? 

Może on się po prostu mniej nagrzewa ? 

Sam już nie wiem ... 

s9+ przy normalnym użytkowaniu wi fi lte lokalizacja i bt ma 26'C

Ale teraz zacząłem się przyglądać s8 i w zasadzie ma 29'C ( wipe 3 msc temu ) 

 

 

0 Like