Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z nie rozłączeniem połączeń przez bluetooth

(Temat utworzony: 26-05-2022 11:25 AM)
1434 Wyświetlenia
Members_O64dzls
Student
Opcje

Dzień dobry, od pewnego czasu mam problem z urządzeniami bluetooth audio (zestaw samochodowy, interkom motocyklowy, słuchawka bluetooth) z nie rozłączeniem po zakończeniu połączenia. Zauważyłem że nie ma znaczenia która strona się rozłącza - oryginująca czy terminująca. Połączenie zawiesza się na zestawie, tak jak by trwało cały czas.

Pomaga tylko wyłączenie bluetooth w telefonie lub wyłączenie urządzenia akcesoryjnego.

Nie potrafię wskazać od kiedy się to stało - najpewniej od jakiejś aktualizacji (ale nie od ostatniej)

Dodam, że usuwałem/czyściłem już dane aplikacji bluetoth.

Mój telefon to S21 Ultra 5G

One UI 4.1

Android 12

Aktualizacja systemu w Google Play 1 kwietnia

 

0 Like
22 Odpowiedzi
LukaszW
Expert
Opcje

@Members_O64dzls, wykonaj reset ustawień sieciowych: Wstawienia > Zarządzanie ogólne > Resetowanie > Resetowanie ustawień sieciowych. Reset ten narusza dane o sieciach wifi, połączeniach Bluetooth oraz ustawienia kart SIM - pamiętaj o tym. :smiling-face:

Po wszystkim uruchom ponownie telefon.

Epromsa
First Poster
Opcje

Witam, od ok miesiąca mam problem z zestawem głośnomówioącym a konkretnie z zakończeniem połączenia. Gdy chcę zakończyć rozmowę z przycisku z kierownicy nie ma reakcji, połączenie ciągle trwa, czasami rozłączy z opóźnieniem. Gdy wyłączę i włączę bluetooth w telefonie to pierwsze i czasem drugie połączenie rozłącza z kierownicy prawidłowo, natomiast kolejne połączenia nie rozłącza, jakby nie reagował na przycisk. Ustawienia resetowane, urządzenie dodawane na nowo nic nie pomaga, w czym może być problem. Chciałvym uniknąć przywracania tel do ustawień fabrycznych.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Epromsa  Witam

Rozumiem że wcześniej wszystko działało prawidłowo...?

Czy problem nastąpił po jakimś konkretnym zdarzeniu np. aktualizacja oprogramowania po stronie telefonu lub samochodu?


0 Like
Epromsa
First Poster
Opcje

Wcześniej działało prawidłowo, problem pojawił się od ok 3 tygodni, wiem że była jakaś aktualizacja systemu w tym czasie, prawdopodobnie po aktualizacji.

0 Like
Epromsa
First Poster
Opcje

Proszę o informację co jeszcze można zrobić aby działało prawidłowo? Reset ustawień sieciowych i wipe cache partition nie pomaga.

0 Like
SzymonM
Expert
Opcje

@Epromsa spróbuj jeszcze wyresetować połączenie Bluetooth z poziomu auta. Jeśli to nie pomoże, to możesz jeszcze podesłać raport o błędzie do inżynierów Samsunga:
https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/poradnik-jak-zg%C5%82osi%C4%87-b%C5%82%C...

Members_O64dzls
Student
Opcje

Udało mi się rozwiązać problem. Zadzwoniłem na infolinie samsunga. Zalecono mi kilka operacji/resetów które już robiłem, a ostatnią operacją (bezinwazyjną) było wipe cache partition. Wszystko działa już prawidłowo.

Epromsa
First Poster
Opcje

U mnie wipe cache partition nie rozwiązuje problemu.

0 Like
LukaszW
Expert
Opcje

@Epromsatakie funkcje działają na zasadzie Plug & Play, więc musi w Twojej sprawie pomóc raport o błędach - albo jest to wina oprogramowania, albo przycisk na kierownicy nie daje informacji - sprawdzałeś jakiś inny smartfon w tej samej sytuacji?

 

0 Like