Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poziome linie na ekranie podczas dotyku

(Temat utworzony: 28-10-2022 12:44 AM)
588 Wyświetlenia
szerwony
Pioneer
Opcje

Ostatnio zauważyłem, że w moim S21 FE gdy trzymam palec na ekranie, pojawiają się bardzo cienkie, poziome linie, szczególnie widoczne na jaśniejszych kolorach. Występują one mniej więcej od połowy przycisku zasilania do połowy przycisku zmiany głośności i rozciągają się po całej szerokości ekranu. Wygląda to trochę tak, jakby co drugi rząd pikseli był ciemniejszy. Po podniesieniu palca z ekranu linie znikają i pojawiają się zawsze przy dotyku, niezależnie od jasności czy też wybranego trybu 60/120Hz. Mam ten telefon od około 3 tygodni i ciężko jest mi powiedzieć, czy problem ten był od razu po wyjęciu telefonu z pudełka, czy może pojawił się dopiero trochę później. Linie są na tyle małe, że niestety nie mam jak zrobić dobrego zdjęcia pokazującego problem. Na tej stronie komuś udało się zrobić zdjęcia takich linii u siebie, choć w rzeczywistości trochę inaczej to wygląda. Jedyne szczątkowe informacje na temat tego problemu jakie znalazłem w internecie, to że u kogoś po wymianie ekranu problem nie zniknął, a jeszcze inna osoba twierdziła, że każda sztuka S21 FE tak ma. Czy ktoś może to potwierdzić, że taki problem rzeczywiście istnieje w tym smartfonie? Nie chciałbym odsyłać telefonu na kilka tygodni do serwisu, żeby potem otrzymać go z powrotem z tą samą wadą. Dodam jeszcze, że nie każda osoba może te linie widzieć - u mnie tylko 2 na 3 osoby to widzą.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Wygląda to na uszkodzenie ekranu i udałbym się z tym do autoryzowanego serwisu. Technicy ocenią co z tym zrobić

Lista autoryzowanych serwisów
https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szerwony  Witam 

Jeżeli coś takiego występuje na ekranie to nie pozostaje nic innego jak serwis.  Nie słyszałem do ten pory żeby coś takiego w tym modelu występowało na masową skalę. 

 


OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@_Technik_, spotkałeś się z czymś takim w swoim serwisie?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@szerwony @OleksiiA Witam. Nie miałem jeszcze takiego przypadku na serwisie tym bardziej że S21FE to w miarę bezawaryjny telefon. A czy występuje to przy ręcznymi ustawieniu jasności?
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szerwony, Czy te linie występują też, jak dotykasz ekran przedmiotem, który nie powoduje rejestracji dotyku lub czy dzieje się tak niezależnie od siły dotknięcia ?


szerwony
Pioneer
Opcje

Nie, bez rejestracji dotyku przez ekran linie się nie pojawiają.
Siła nacisku na ekran nie ma znaczenia. Mogę ledwo co dotykać ekran na samym dole, a linie i tak zawsze pojawią się w tym samym miejscu, czyli sporo wyżej.

0 Like
szerwony
Pioneer
Opcje

Tak, występuje to niezależnie od ustawień jasności. Jaśniej, ciemniej, automatycznie, ręcznie - nie ma znaczenia. Po prostu gdy jest jaśniej to łatwiej to dostrzec.

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Czasem bywa taka sytuacja jeśli wyświetlacz za bardzo jest spasowany z dotykiem. Przy wciskaniu na ekran czasem pojawiały się takie delikatne linie.
szerwony
Pioneer
Opcje
Niezależnie od miejsca dotyku i siły nacisku?
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Tak bo to na całej powierzchni tak się właśnie robiło.