Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bluetooth-zrywa połączenie z autem

(Temat utworzony: 04-05-2019 03:52 PM)
30824 Wyświetlenia
raamzes1
Journeyman
Opcje
Witam! S9plus łączy się z autem Land Rover Discovery sport- i zrywa to połączenie- a następnie ponownie się łączy - i tak czasami kilka razy w ciagu kilku minut /nawet w trakcie rozmowy telefonicznej czy przesyłania muzyki/ a czasami trzyma łączność kilka godzin w trasie! Stary LG G3 trzyma połączenie z samochodem bez problemu! Czy ktoś ma podobne problemy i pomysł na rozwiązanie?? Reset nawet do ustawień fabrycznych w telefonie i w samochodzie nic nie zmienił 😕
0 Like
Przejdź do rozwiązania
86 Odpowiedzi
grunwi77
First Poster
Opcje

Mam podobny problem w Skodzie . Posiadam telefon Samsung Galaxy A7 2018 z androidem 9.0 po aktualizacji. Moja żona posiada ten sam model telefonu ale z androidem 8.0 i tu niespodzianka - działa poprawnie. Ja również robiłem reset, byłem w serwisie. Nadal nie mogę się poprawnie połączyć. Co prawda telefon jest widoczny, jednakże co chwila zrywa połączenie. 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@grunwi77, czy próbowałeś wykonywać wskazówki podane w tym wątku?


0 Like
Raptor73
First Poster
Opcje

Witam wszystkich forumowiczów. Ja także mam taki problem, także z Galaxy A7 2018 (Android 9) i także w Skodzie, u mnie Rapid MR2017, wyposażonej w radio Swing. Objawy - po naiązaniu połączenia Bluetooth telefonu z autem, po krótszej lub dłuższej chwili zrywa się połączenia HFP i A2DP, a za moment ponownie się łączy, i tak w kółko. W zasadzie wykonałem wszystkie opisane tu czynności, czyli reset połączeń Bluetoth, wyłączenie optymalizacji, zmiana protokołu  Bluetooth PBAP version  z PPBAP 1.2 na PBAP 1.1, reset radia samochodowego - wszytko bez efektu. U mnie problem zaczął się po instalacji najnowszej aktualizacji sytemu w grudniu 2019 - A750FNXXU3BSKB - (żeby było śmiesznie, Samsung chwali się w niej, że ulepszył działanie Bluetooth). Oczywiście telefon łączy się bez problemu z innymi urządzeniami jak telewizor, laptop, inny telefon, słuchawki, etc. Z samochodem bez problemu łaczy się inny telefon np. Galaxy J3, (Android 9). Czy widzicie jakieś rozwiązanie tego problemu?

0 Like
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@Raptor73

Dzięki temu telefon przywróci fabryczne ustawienia dla połączenia Wi-Fi, sieci komórkowej oraz Bluetooth, nie kasując żadnych innych danych. 

 

Raptor73
First Poster
Opcje

Tak przywracałem ustawienia sieciowe, niestety bez pozytywnego rezultatu. Jedynie nie przywracałem ustawień fabrycznych całego sytemu, ale gdzieś w internecie wyczytałem że to także nie pomaga w problemie z Bluetooth.

0 Like
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@Raptor73

sprawdź jeszcze jedno rozwiązanie, włącz tryb samolotowy: Ustawienia > Połączenia > Tryb offline.

Następnie zdezaktywuj telefon poprzez przycisk Wyłącz (a nie Uruchom ponownie), potem po uruchomieniu wyłącz tryb offline i sprawdź połączenie poprzez Bluetooth.

0 Like
Raptor73
First Poster
Opcje
 
0 Like
TomekR
Pathfinder
Opcje

W takim razie pozostaje reset do ustawień fabrycznych po uprzednim wykonaniu kopii zapasowej danych na komputer za pomocą programu Smart Switch:

https://www.samsung.com/pl/apps/smart-switch/

Jeżeli to nie pomoże konieczna będzie wizyta w serwisie.

 

0 Like
Poland2
First Poster
Opcje

 


@Raptor73  napisał(a):

Witam wszystkich forumowiczów. Ja także mam taki problem, także z Galaxy A7 2018 (Android 9) i także w Skodzie, u mnie Rapid MR2017, wyposażonej w radio Swing. Objawy - po naiązaniu połączenia Bluetooth telefonu z autem, po krótszej lub dłuższej chwili zrywa się połączenia HFP i A2DP, a za moment ponownie się łączy, i tak w kółko. W zasadzie wykonałem wszystkie opisane tu czynności, czyli reset połączeń Bluetoth, wyłączenie optymalizacji, zmiana protokołu  Bluetooth PBAP version  z PPBAP 1.2 na PBAP 1.1, reset radia samochodowego - wszytko bez efektu. U mnie problem zaczął się po instalacji najnowszej aktualizacji sytemu w grudniu 2019 - A750FNXXU3BSKB - (żeby było śmiesznie, Samsung chwali się w niej, że ulepszył działanie Bluetooth). Oczywiście telefon łączy się bez problemu z innymi urządzeniami jak telewizor, laptop, inny telefon, słuchawki, etc. Z samochodem bez problemu łaczy się inny telefon np. Galaxy J3, (Android 9). Czy widzicie jakieś rozwiązanie tego problemu?


Witam, znalazłeś rozwiązanie?  Mam identyczny problem, radio takie samo i samsung  A20s

0 Like
Damian75
First Poster
Opcje

Witam

Mam identyczny problem (posiadam skodę rapid) zrobiłem nawet powrót do ustawień fabrycznych telefon samsung galaxy a7 i nic dalej ten sam błąd od grudnia. Córka ma samsunga A50 i nie ma problemu, druga córka ma Huawei j6 i też bez problemu. Coś się programiści smasungowi nie postarali - spartaczyli robotę - serwis też pewnie nic nie da. trzeba czekać na wersję androida 10 do maja 2020.

0 Like