Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Měsíční aktualizace zabezpečení

(Téma vytvořeno: 11-05-2023 09:50 PM)
279 Zobrazení
Fidla1095
Voyager
Možnosti
Teď v květnu jsem zjistil, že některé telefony z řady A už byly aktualizovány měsíční aktualizací z května a můj telefon Galaxy s20 fe 5g ještě ne. Proč to není tak, že nejprve nejsou telefony skládací potom telefony řady S23, S22, S21 FE, S21, S20 FE, S20 a poté telefony řady A, F atd.?

1 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti
Dobrý den @Fidla1095
Samsung se snaží aktualizovat postupně od vlajkových modelů dál, ale někdy se například stane, že během testování se u některého z modelů objeví potíže a aktualizace se tedy pozdrží (naposledy co si pamatuji to byl model A52s). Taky kolikrát hraje roli stáří telefonu, takže nový model řady A klidně dostane aktualizaci dříve než tři roky starý telefon řady S. Ale věřte, že oproti minulým letům Samsung aktualizace svých telefonů významně zrychlil.

Zobrazit řešení v původním příspěvku

6 Odpovědi
Řešení
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti
Dobrý den @Fidla1095
Samsung se snaží aktualizovat postupně od vlajkových modelů dál, ale někdy se například stane, že během testování se u některého z modelů objeví potíže a aktualizace se tedy pozdrží (naposledy co si pamatuji to byl model A52s). Taky kolikrát hraje roli stáří telefonu, takže nový model řady A klidně dostane aktualizaci dříve než tři roky starý telefon řady S. Ale věřte, že oproti minulým letům Samsung aktualizace svých telefonů významně zrychlil.

DennyVonPrague
Helping Hand
Možnosti
Jen kvůli tobě bych aktualizaci svého telefonu řady A oželel
Raddi
Big Cheese
Možnosti
Já to chápu, taky bych chtěl, aby ve všem byla nějaká logika, nicméně máme smůlu. 😉
IT technik
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Zdravím @Raddi , ona tam logika je, akorát ji nevidíme 😊 Zkusím zjistit, podle jakého klíče aktualizace vycházejí, ale bude to plus minus, jak už zaznělo. Nejdřív novinky a vyšší modely. Asi se shodneme, že to dává smysl, aby lidé, kteří utratí nejvíc peněz, dostali služby rychleji. Je třeba si uvědomit, že Samsung nerozlišuje kvalitu služeb, takže rychlost je jediné, kde to lze nějak rozlišit. No a občas se něco třeba nepovede - já nemám přístup ke zdrojovým souborům, takže netuším, jaký rozdíl je mezi aktualizací třeba M12 a S23, ale už kvůli rozdílným komponentám jako je fotoaparát, čtečka otisků prstů apod. je třeba když už ne dělat různé verze zdrojového kódu, tak určitě je třeba dělat kompletní testování. Sám pracuju jako programátor a pro člověka mimo můj obor je někdy překvapivé, jak rozdílně se může software chovat i na velice podobných strojích. Pracoval jsem ve společnosti, která měla svůj software nasazený ve více než 60 zemích a každá měla vlastní jazykovou mutaci a pozor, vlastní zákony. A tohle všechno byl jeden obrovský balík - a podobné, spíše mnohem složitější, to je s operačním systémem. Musí to běžet na všech modelech, někdy si spořítejte počet podporovaných jazyků, k tomu různí operátoři a různé podpory sítí a dostáváme se na opravdu vysoký počet testů, který je třeba provést. No a holt pokud se najde chyba, musí se opravit a všechno přetestovat znovu, protože některé změny se umí projevit i hodně daleko. Stačí nějaký nešťastný text, který v nějakém jazyku typu němčina přeleze na druhý řádek, tíém zmizí nějaké důležité tlačítko a uživatel se najednou nepřipojí k WiFi. A přitom to vypadalo jen na přidání nějakého upozornění kvůli legislativě :winking-face: (tento příklad je vymyšlený, ale zažil jsem nejednou něco podobného).

Chápu @Fidla1095 , že se těšíte na každou aktualizaci, ale na druhou stranu, S20 FE je už poměrně starší stroj a ještě nedávno by po 3 letech byl v lepším případě na konci podpory, ne-li za ní. Samsung v tomto hodně zabral a přinutil tak i jiné společnosti, aby prodloužily podporu u svých zařízení, takže užitek z (z)dravé konkorence mají nakonec všichni. Prostě chvilku počkejte, ona ta aktualizace přijde a bude odladěná tak, jak jen to jde (jo já vím, že občas něco proklouzne, ale to se stane sem tam všude)






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Zdeněk19
Helping Hand
Možnosti
Buď vklidu, já si u s21fe všimnul dubnové aktualizace v den, kdy jsem viděl příspěvek, že s23 dostaly květnovou 🤣
Moshe
Helping Hand
Možnosti
Mně spíše zaráží, že jestli je k dispozici aktualizace, zjistím pouze, když jsem na WiFi, ne na klasic. mobil data internetu ☹️
0 Like