Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S10 nagrzewa się

(Temat utworzony: 14-04-2019 08:18 AM)
3059 Wyświetlenia
kertoip70
Explorer
Opcje

Czesc,

 

Słuchajcie mam prośbę ponieważ zmieniłem swojego S8 na s10 to zaobserwowałem ,że w dłoniach jest on znacznie cieplejszy , zainstalowałem aplikację cpu monitor i temperatury przy normalnym użytkowaniu to 

:34 cpu a temperatura baterii to 33

Podczas ładowania bateria osiąga 40 stopni. Telefon mam od 4 dni i wg mnie powinien się już ułożyć . Jedyne co mam włączone w tle to lte bluetooth i tyle. Żadnej lokalizacji czy NFC żadnego always on display ,nic co by pochłaniało energię. Moglibyście sprawdzić temperatury u was przy zwykłym korzystaniu i intensywnym ?

 

0 Like
58 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kertoip70, nie mierzyłem temperatury telefonu ponieważ nie zauważyłem u siebie aby telefon nadmiernie się nagrzewał. Nie posiadam również informacji jakie powinny być referencyjne wartości w przypadku używania poszczególnych aplikacji. Tak czy inaczej korzystam normalnie z telefonu i nigdy się nie zdarzyło żeby trzymanie telefonu w ręce sprawiało jakikolwiek dyskomfort. Jedyny moment, w którym telefon się nagrzewa bardziej to jego ładowanie.


0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje

@nismo a czy jesteś w stanie sprawdzić jakie masz wartości przy normalnym użytkowaniu? 

0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje

Zrobiłem wipe z poziomu recovery i generalnie temperatura  bez zmian . 

Podzielcie się proszę waszymi odczytami.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kertoip70, jakiej aplikacji używasz do pomiaru temperatury? Postaram się zainstalować sprawdzić jak to wygląda u mnie.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@mirudo24  Możesz użyć tej CPU Monitor nie zawiera reklam:thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, dziękuję za polecenie aplikacji. Chciałem zainstalować taką samą aplikację do pomiaru jak użytkownik @kertoip70 żeby mieć pewność, że wyniki będą porównywalne.


0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.hulk

To aplikacja ,której używam :smiling-face:
Zastanawiam się po prostu czy coś jest nie tak z.moim S10 i czy go nie zwrócić póki jeszcze mogę i wziąć kolejny egzemplarz :smiling-face:
demsey
Journeyman
Opcje

Monitorowałem przez kilka godzin swojego s10 za pomocą tej CPU Monitor i przy ładowaniu miałem CPU 36 stopni (Włączone lte wi-fi lokalizacja, AOD - telefon tylko sobie leżał). Po przełączeniuw tryb samolotowy zszedłem (po godzinie) do 26 CPU i 25 bateria (nie wiem może mam ciepło w pokoju;).

Teraz włączyłem ponownie wszystko i sprawdze za jaki czas.

@kertoip70  tak jak pisałem tobie wcześniej o zasięgu - nie zakładaj ze masz super hiper jakość sygnału bo wawa. Ja też jestem w nieco mniejszym mieście, nadajników na około z 10 a zasieg rewelacyjny nie jest. U mnie na LTE2600 marne 106 dB (to nie jest dobry wynik) modem zaczyna szykać lepszych możliwości i u mnie też sie troche grzeje. 

Dlatego lepiej podaj siłe sygnału Network Cell Info (najlepiej screena jak byś mógł).

(Po przełączeniu przez kilka minut jak to pisałem już temp. CPU wzrosła z 26 do 29 stopni)

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kertoip70, dziękuję za namiar na aplikację. Zainstalowałem i od razu włączyłem YouTube w ramach testów. Po 15 minutach sprawdziłem kilkukrotnie odczyty na górnym pasku. Temperatura procesora wahała się w granicach 23 do 27 stopni a bateria przez cały czas miała 23 stopnie. Mam włączone Wi-Fi, LTE, Bluetooth oraz NFC. Jeżeli aplikacja pokazuje prawdziwe dane to wygląda na to, że coś jest nie tak z Twoim telefonem. Wykonaj taki sam test w aplikacji YouTube i daj znać jakie masz wartości. Tak czy inaczej uważam, że musisz wyknonać przywracanie ustawień fabrycznych bez kopii zapasowej.


0 Like
demsey
Journeyman
Opcje

@mirudo24 Nieżle - więc pewnie mnie też to czeka brrr... bo przyznaje sie, że przypadkiem zaduzo zazanaczyłem w SmartSwitch (miało być tylko wiadomości i historia połączeń ale sam nie wiem jak aplikacje też zaznaczyłem).

@mirudo24 możesz podać siłe sygnału w dB (ma znaczenie czy LTE czy 3G) albo z np. w-w Networ Cell Info lub z menu po wpisaniu na klawiaturze *#0011# (parametr RSRP)

0 Like