Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Jak vyčistit USB C

(Téma vytvořeno: 21-08-2023 05:12 PM)
1584 Zobrazení
Jampce
Navigator
Možnosti
Ahoj,
Potřeboval bych radu. Přítelkyně má můj bývalý note 9. Stále šlape jak hodinky až na jednu věc. Už x měsíců ho nabíjí jen bezdrátově a teď jsme zjistili, že nejde přes kabel, když ho potřebovala jednou rychle dobít. Podle fotky jsou kontakty lehce zoxidované. Když na to chvíli působím párátkem, tak to chvíli jde ale po odpojení a znovu připojení už zase ne. Máte někdo nějaký tip jak to vyčistit? Zkoušel jsem líh, kartáček na zuby, ale štětiny lezou ven a pořádně to nejde. 
0 Like
10 Odpovědi
FRENKY22
Hotshot
Možnosti
Na lih se vykaslete. Vemte wd40, striknete ho do samciho konektoru (nejakeho stareho kabelu), nechte okapat a pak tim nekolikrat "protahnete" samici v telefonu.
Wd40 uvolni necistoty z kontaktů a elektronice nijak neskodi.
Pouzivam tento postup uspesne nekolik let.
A pokud nabijeni kabelem nepouzivate, strcte do konektroru protiprachovou krytku (koupite na Alli za par haleru).
Jampce
Navigator
Možnosti
Dík za tip
BritneyBitch
Voyager
Možnosti
Výborná rada ❤️
0 Like
Jampce
Navigator
Možnosti
Ještě jednou moc děkuju. Sice jsem neměl WD, ale objevil jsem doma Konkor 101. Podle použití je to to samý. Nabíjení funguje a i rychlonabíjení.
Ten gumovej špunt na USB určitě seženeme.

Ještě jednou díky za pomoc
FRENKY22
Hotshot
Možnosti
Ano, konkor je podobny. Existuji i specialni spreje urcene primo na kontakty (kdysi znamy Contactol)..ale wdčko zna kazdy. Jsem rad, ze to pomohlo.
fofrboy
Navigator
Možnosti
Já měl něco podobného u S21. Nešel mi pořádně zastrčit kabel a nabíjení se přerušovalo. Tak jsem párátkem vyškrabal slisovanej ***** ze dna konektoru, prach z kapes. A potom kabel krásně zacvakl. Nevím jestli tím wd ,by šlo odstranit i tohle.
Jampce
Navigator
Možnosti
Tohle řeším dost často u svyho N10+ jak ho nosím pořád v zadní kapse tak je to ucpaný pravidelně.
Tady šlo o to že konektor byl úplně čistý, ale zoxidovany nebo nevim co kontakty. Přítelkyně navíc dělá v kuchyni v bistru, tak navíc jestli jak je tam mastný vzduch nebo já nevím, tak se to tam asi nějak usadilo
MichaelOfficial
Troubleshooter
Možnosti
Zajděte si do mobil pohotovosti a tam vám konektor vyčistí nebo vymění za pár šupů. Většinou to mají do pár hodin. Měnili mi baterii za 1200 a měl jsem ji vyměněnou asi za 2h. Mají tam certifikovaný samsung servis a telefon testují po opravě na voděodolnost. Hlavně nedělejte žádné blbosti co vám tady ostatní radí - nějaké jiné kabely nebo chemie..
0 Like
Gold Dejv
Troubleshooter
Možnosti
Za mě s mobil pohotovost jen špatná zkušenost. Chvíli funguje a zachvilku zas nešlo. Nedalo se na to spolehnout. Ale samozřejmě záleží na koho s personálu narazíte.

Daleko lepší je to párátko a elektro-kontaktor jak radí kolega Frenky.
0 Like