Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Wybór pomiędzy WiFi2.4GHz i 5GHz

(Temat utworzony: 28-08-2019 04:37 PM)
27255 Wyświetlenia
Face
Explorer
Opcje

Witajcie

Czy jest taka możliwość, żeby w Samsungu Galaxy S9+ nie było możliwości wyboru sieci, jeśli ta nadaje sygnał zarówno 2,4GHz jak i 5GHz?

W domu mam router, który nadaje na obu częstotliwościach i telefon bez problemu łączy się z siecią na częstotliwości 5GHz, jednak jesli wyłączę tę częstotliwość na routerze, to telefon nie widzi zakresu 2,4GHz. W pracy natomiast mam router, który działa tylko na 2,4GHz i telefon bez zająknięcia się z tą siecią łączy, więc to nie kwestia tego, że obsługuje tylko 5GHz

Jeśli to istotne, to potrzebuję się połączyć z siecią 2,4GHz, ponieważ mam inne urządzenie, które działa tylko na tej częstotliwości, a jest zarządzane przez aplikację na telefonie.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Face
Explorer
Opcje

Dzięki za zainteresowanie tematem. Przepraszam, że dopiero po kilku dniach informuję, ale ostatecznie udało się rozwiązać problem. W zasadzie sam się rozwiązał po kilkukrotnym restarcie routera. Teraz widocznie są oba zakresy, dodatkowo zmieniłem SSID jednego z nich, aby w razie potrzeby móc je rozróżnić, ponieważ wcześniej miały te same nazwy.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Face  A czy próbowałeś zapomnieć o sieci WiFi 5GHz ? Też poszukaj przyczyny w urządzeniu od UPC.

Screenshot_20190828-194110_Settings.jpg

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Face, czy wyszukując dostępne sieci w domu widzisz osobno sieć 2,4GHz oraz 5GHz czy jest wyłącznie jedna wspólna? Jeżeli jest tylko jedna to podejrzewam, że trzeba coś zmienić w ustawieniach routera. Posiadam w domu router, który dla każdego pasma tworzy osobną sieć. Zerknij do instrukcji obsługi lub skontaktuj się z dostawcą internetu odnośnie zmiany ustawień Twojego routera.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Face, Czy możesz podać jaki model routera posiadasz ?

 

Telefon powinien wykryć sieć 2.4 GHz nawet jak wyłączysz sieć o tej samej nazwie z częstotliwością 5 GHz. Przynajmniej tak to działa na Connect Boxie.


0 Like
Rozwiązanie
Face
Explorer
Opcje

Dzięki za zainteresowanie tematem. Przepraszam, że dopiero po kilku dniach informuję, ale ostatecznie udało się rozwiązać problem. W zasadzie sam się rozwiązał po kilkukrotnym restarcie routera. Teraz widocznie są oba zakresy, dodatkowo zmieniłem SSID jednego z nich, aby w razie potrzeby móc je rozróżnić, ponieważ wcześniej miały te same nazwy.

 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Face, super, że udało się rozwiązać problem. Zapraszam do kolejnych odwiedzin forum Samsung Community :winking-face:


0 Like
Draber
Pioneer
Opcje

Witam szanowne Grono. Pytanie, jak wymusić połączenie z wifi 2,4 ghz zamiast 5ghz o tym samym ssid. Telefon do parowania tuya smart musi być w sieci 2,4 ghz tej samej co parowane urządzenie. Standardowo łączy się z 5 ghz. Jest gdzieś w ustawieniach galaxy s20 fe 5g możliwość zmiany częstotliwości wifi?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Najlepiej ustawić na routerze rozdzielenie częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz. Wtedy każde urządzenie można połączyć z dowolną częstotliwością.


0 Like
Draber
Pioneer
Opcje
Tego chciałem uniknąć ze względu na już i tak ogromne zagęszczenie sieci w budynku. W zasadzie aby każde mieszkanie mogło mieć sterowanie smart liczba sieci ulegnie podwojeniu. Nie da się tego ustawić w telefonie?
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Draber, wydaje mi się, że to router decyduje w zależności od siły sygnału. Im dalej od routera tym szansa na połączenie z siecią 5 GHz spada. Nie znalazłem możliwości ręcznego przypisania częstotliwości w przypadku połączenia z siecią typu Smart.


0 Like