Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Ochrona przed "zamknij wszystkie"

(Temat utworzony: 14-04-2022 07:07 PM)
4430 Wyświetlenia
Piotr53
Journeyman
Opcje

Siema wszystkim!

Kupiłem sobie jakiś czas temu Samsunga Galaxy A52 i cały czas nie mogę znaleźć jednej użytecznej funkcji. Na załączonym ekranie widać menu ostatnich i otwartych aplikacji. W każdym telefonie jaki miałem do tej pory w rogu aplikacji można było kliknąć kłudeczkę, żeby przycisk "zamknij wszystkie" nie zamykał tych wybranych aplikacji. Czy Samsung nie ma tak podstawowej i przydatnej opcji? Sprawia to, że zamykanie miliona otwartych aplikacji staje się mega upierdliwe, bo niektóre aplikacje muszą być cały czas odpalone w tle (np.

Screenshot_20220414-190142_One UI Home.jpg

Spotify, Zepp Life) i ciągle ich włączanie jest irytujące 😕

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
ffu
Apprentice
Opcje
1. Przytrzymaj/kliknij logo aplikacji:

2. Naciśnij "Zablokuj tę aplikację":

3. Pojawi się kłudka przy karcie aplikacji. Aplikacja nie będzie zamykana po naciśnięciu przycisku "Zamknij wszyst.".

(Tak to wygląda w s20 fe.)Screenshot_20220414-191523_One UI Home.jpgScreenshot_20220414-191531_One UI Home.jpgScreenshot_20220414-191536_One UI Home.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
Members_VZqYtce
First Poster
Opcje

Dla wszystkich szukających informacji/odpowiedzi na pytanie: Dlaczego w Samsungu z 8GB można zablokować jedynie 1 aplikację (nałożyć kłódkę)?

Odpowiadam (zgodnie z odpowiedzią od Samsung Support): "Dział techniczny potwierdził, że opcja "Nie zamykaj" działa tylko dla jednej aplikacji. Dodatkowo w pamięci nie można przechowywać więcej niż jednej aplikacji. Jest to normalne zachowanie urządzenia. Pozdrawiamy, Zespół Samsung Members"

Odpowiedziałem na to: "Telefon z 8GB RAM i tylko jedną aplikację można zablokować? Przecież ta polityka jest bez sensu. Proszę o wyjaśnienia dlaczego tylko 1 aplikację można zablokować w pamięci posiadając 8GB RAM".

Na razie odpowiedzi nie otrzymałem. Jak otrzymam, to dam update. Podejście jest co najmniej żenujące. W celu posiadania np. 5 aplikacji zablokowany, jak w OnePlus, muszę mieć 24 czy 32GB RAM? Widzicie komedię w tej logice?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
71 Odpowiedzi
szen
Explorer
Opcje
Klikasz na ikonkę w trybie co pokazałeś i klikaj nie zamykaj Screenshot_20220414-191743_One UI Home_2344_1649956663.jpg
Rozwiązanie
ffu
Apprentice
Opcje
1. Przytrzymaj/kliknij logo aplikacji:

2. Naciśnij "Zablokuj tę aplikację":

3. Pojawi się kłudka przy karcie aplikacji. Aplikacja nie będzie zamykana po naciśnięciu przycisku "Zamknij wszyst.".

(Tak to wygląda w s20 fe.)Screenshot_20220414-191523_One UI Home.jpgScreenshot_20220414-191531_One UI Home.jpgScreenshot_20220414-191536_One UI Home.jpg
Piotr53
Journeyman
Opcje

Dzięki wielkie, nie wpadłem na to, żeby kliknąć logo aplikacji 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Piotr53  tak rzeczywiście nie łatwo na to wpaść ale jest taka możliwość 😀


0 Like
Piotr53
Journeyman
Opcje

Czy wie pan może, czy można w ten sposób zablokować więcej niż 1 aplikację? Gdy zablokuje 1, to opcja nie zamykają jest wyszarzona w innych aplikacjach dopóki nie "odkłódkuje" pierwszej 😞

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Piotr53  tak, można więcej niż jedną


0 Like
Piotr53
Journeyman
Opcje

Screenshot_20220414-194640_One UI Home.jpg

Tylko właśnie mam kłopot z tym, że dopóki kłódka widnieje na jednej aplikacji nie mogę użyć ten opcji na żadnej innej. Jak na screenie powyżej jest ona wyszarzona dopóki nie "odkłódkuje" aplikacji, która obecnie jest zablokowana. Testowałem też z kilkoma aplikacjami systemowymi i ciągle ten sam problem - po zablokowaniu 1 opcja ta jest wyłączona w innych aplikacjach 

0 Like
ffu
Apprentice
Opcje
W s20 fe zablokowałem bez problemu 8 aplikacji.
Może a52 na to nie pozwala.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Piotr53  Jaka tu jest wersja androida?


0 Like