Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę całkowicie usunąc niepotrzebnych mi aplikacji.

(Temat utworzony: 16-01-2018 08:23 AM)
18101 Wyświetlenia
e7th04sh
Journeyman
Opcje

Dzień dobry,

    Mimowolnie stałem się posiadaczem telefonu Samsung (służbowy). Sam rzecz jasna nie kupiłbym sobie telefonu, który ogranicza moją swobodę konfiguracji i administracji urządzeniem i stanowi zagrożenie dla mojej prywatności. Ale skoro już go mam, a zepsuł mi się własny i na razie jeszcze nie planuję kupna kolejnego, to z niego korzystam.

Mam tylko parę problemów. O jednym z nich napiszę. Otóż na moim telefonie, którego jestem, możemy tak chyba sprawę w uproszczeniu nakreślić, właścicielem, są aplikacje, których nie chcę tam mieć. To jest mój telefon, moje urządzenie, mam chyba prawo decydować o tym co się na nim znajduje? To przecież komputer jak każdy inny, system operacyjny i aplikacje. Nie przestanie działać po usunięciu end-userowych aplikacji których nie potrzebuję, nie używam i którymi nawet trochę się brzydzę. One nie dostarczają żadnej funkcjonalności której używałbym bezpośrednio lub pośrednio. No chyba, że dostarczają funkcjonalności, która jest potrzebna komuś innemu nie mnie... Ale to mój telefon, więc to mnie nie obchodzi. Nie interesuje mnie interes żadnej firmy ani korporacji. Chcę usunąc te aplikacje. Nie tylko nie chcę ich widzieć na ekranie, nie tylko nie chcę żeby się uruchamiały jawnie czy tajnie albo miały jakieś uprawnienia. Ja nie chcę ich w żadnej, nawet przetrwalnikowej formie.

Więc skoro to jest mój telefon, to proszę mi podać jakoś nie nadmiernie i złośliwie utrudnioną procedurę usunięcia całkowicie tych aplikacji. Na razie wyświetlają mi się na liście aplikacji w ustawieniach jako "disabled". Oto one:

Calculator, Chrome ("darmowa" przeglądarka, jeśli ktoś uważa że oddanie wszystkich ifnormacji na swój temat dużej korporacji to jest fkatycznie "za darmo"), Dictionary, Drive (trzymać swoje pliki na dyskach firmy, która jest bardziej wścibska niż jakakolwiek znana mi osoba? nie żartujmy, to dobre dla ludzi bezmyślnych) , Excel (mam alergię na Microsoft), Facebook (firma która wie o Tobie więcej niż Twoja Matka), Facebook App Manager, Game Launcher (nie gram w gry, a jak gram to sobie potrafię je sam włączyć), Gmail, Google, Goole Play Movies & TV, Google Play Music, Hangouts (hangouts, to wolę w realu), Maps (jest open street map, i jest lepszy), Memo, OneDrive, Photos, PowerPoint, S Health (nie wiem co to, ale jeśli myślicie że będę monitorował swoje zdrowie na smartfonie, to chyba ktoś w dziale marketingu i szpiegowania nawciągał się za dużo kokainy i myśli że jest bogiem), Skype, Word, Youtube.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wyjaśnienia za trzy grosze. Nic mnie nie obchodzi dlaczego te aplikacje uwazacie za fajne, albo dlaczego uważacie że nie ma potrzeby ich usuwać. To jest mój telefon, jestem jego jedynym administratorem i chcę je usunąć. Bez dyskusji. Jak?

0 Like
e7th04sh
Journeyman
Opcje

No tak, tak, ale odnieść się nie odniesiesz z tej prostej przyczyny, że doskonale wiesz że mam rację w każdym punkcie a tego napisać nie możesz.

0 Like
e7th04sh
Journeyman
Opcje

Szewcu, ale skoro się z czymś co napisałem niei zgadzasz, to może wytłumaczysz mi taki kuriozalny fakt, że jakoś nie zaprzeczyłeś? Dlaczego?

Nie napisałem, że zgadzamy się, dlatego że tak uważam, tylko dlatego że nikt tu nie chce ani mi zaprzeczyć ani się ze mną zgodzić wprost, tylko rżniecie głupa i omijacie sedno sprawy. Nota bene, nadal. Czy Ty odniosłeś się do przedstawionego przeze mnie rozumwania? Nie. Dlaczego? Bo jest poprawne a nie możesz i nie chcesz tego przyznać, ale nie możesz też zaprzeczyć mu inaczej niż mącąc wodę.

Ale tak w ogóle to nie denerwuj się, jesteśmy wśród przyjaciół, po co ta złość. :smiling-face: Wszyscy mamy Samsungi, to nas łączy! Pomyśl o tym w tę stronę.

Co do gwarancji to zdaje się, że masz rację, byłem w błędzie. Co do tego że będę się upierał przy swoim to oczywiście jej nie masz i zachowałeś się okropnie, ale tak jak ja zaskoczyłem Ciebie teraz przyznają Ci rację (czemu miałbym tego nie zrobić, skoro chyba ją masz, przynajmniej tak wynika z szybkiego wyszukania w duckduckgo) to pewnie Ty zaskoczysz mnie i mnie przeprosisz za niegrzeczne zachowanie.


Na koniec przypomnę jeszcze raz że nikt mi nadal nie zaprzeczył, czyli mimo tego że coś tam piszesz że nikt się ze mną nie zgadza, to jednak chyba tylko Ci się zdaje. Bo jakby się ktoś ze mną nie zgadzał to by chyba napisał czemu, a jak nie napisał czemu, to co najwyżej się zgadza chociaż mu to nie w smak. :smiling-face:

0 Like
e7th04sh
Journeyman
Opcje

Poszukałem jeszcze chwilę:

"Niezależnie od tego, czy towary zakupiłeś w sklepie czy przez internet – zgodnie z prawem UE przez co najmniej dwa lata masz prawo do bezpłatnej gwarancji."
 -- https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_pl.htm

Nie mam czasu na szukonie dokładnej podstawy prawnej. Podałem chyba dobr źródło. Czyli jednak dobrze mi się wydawało. No i co Szewcu? Miało być głupio mi (nie wiem czemu niby, errare humanum est) Zobaczymy jak będzie z Twoim przyznawaniem się do błędu.

Wracając do meritum okazuje się, że producenci nie robią nam łaski dając dwa lata gwarancji. Gdyby jeszcez było tak jak mówisz to można by na upartego twierdzić, że to moja prywatna sprawa że nie chcę skorzystać z gwarancji na warunkach ustalonych przez firmę. Nie zmienia to faktu, że abstrahując od aspektu prawnego czy polityczno-moralnego pozostaje apsekt społeczno-moralny i socjologiczny tak określonej gwarancji, czyli próba zmuszenia ludzi do korzystania ze sprzętu w określony, wcale nie dobry dla nich jako jednostek ani jako społeczności sposób. Ale no jednak nie jest, czyli wykluczanie kogokolwiek z dwuletniego okoresu gwarancji bez dobrego powodu jest próbą wykpienia się ze swojego obowiązku.

Samsung i inne duże korporacje już wydają sporo na lobbing i prawników, ja bym doradzał zmniejszyć trochę te wydatki i nie iść uparcie do walki, bo jest z góry przegrana, niedługo takie działanie zostanie uznane za nielegalne w UE a próby dezinformacji będą podlegały karze finansowej dla firmy. :smiling-face:

0 Like
e7th04sh
Journeyman
Opcje

@MichalP chciałem Tobie podziękować za jedyną w tej wymianie zdań wypowiedź, która przyniosła mi wymierną korzyśc. Podałeś mi adres mailowy, pewnie po to aby skanalizować mnie do prywatnej korespondencji. ale i tak pomogłeś mi, dziękuję.

0 Like
Michal_P
Voyager
Opcje

Cześć @e7th04sh

Oczekujesz oficjalnego stanowiska firmy w związku ze swoją sprawą/zgłoszeniem.

 Takie informacje uzyskasz kontaktując się z działem reklamacji.

Pisząc wcześniejszy post zależało mi na tym abyś otrzymał pełne i właściwe informacje. Wg mnie to lepsza opcja niż ping - pong z innymi Userami.

W razie dalszych pytań służę pomocą.

Miłego dnia.

Michał P

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

W kwestii gwarancji nie mam zamiaru prowadzić dalszej dyskusji. Tu wymagana jest znajomość prawa zarówno unijnego jaki polskich ustaw szczególnych i ich wzajemnych relacji. Z tym mam do czynienia na co dzień, a że nie jest to forum prawnicze, nie mam zamiaru się o tym rozpisywać.
Co do kwestii przyznania ci racji. Nadal nie zgadzam się z twoimi tezami/zarzutami. A z jakiego powodu? To dość proste. Co innego jest coś chcieć, a co innego mieć. To takie nasze zaściankowe, polskie nie zgadzać się ze wszystkim i mieć swoje żądania i wymagania. Niestety musimy stosować się do przepisów i uregulowań obowiązujących w naszym kraju. A kupując telefon z całym jego inwentarzem i chcąc go użytkować musisz się do nich dostosować nawet wtedy gdy się z nimi nie zgadzasz. A co zatem idzie wszystko rozbija się o zapisy gwarancyjne. Czyli wracamy do początku.
Ale tak jak napisał @Michal_P, jeżeli chcesz w tej kwestii oficjalne zdanie, napisz najzwyczajniej do Samsunga. Szkoda abyś tu trwonił swoją jak widzę niespożytą energię na dysputy z nami, zwykłymi użytkownikami.
Miłego dnia i owocnych kontaktów z firmą Samsung życzę.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
e7th04sh
Journeyman
Opcje

Czyli nie zdecydowałeś się zaskoczyć mnie przeprosinami. De facto ja przyznałem się do błędu gdy uznałem że masz rację, natomiast Ty do błędu - w ocenie mojej osoby - nie potrafisz się przyznać.

Widocznie przyznawanie sie do błędu i przepraszanie jest zaściankowe i polskie. 😕

Spoko, rozumiem że jesteś prawnikiem a prywatnie fanem firmy Samsung. Szkoda, że się nie wypowiesz, szkoda, że to nie jest forum prawnicze. Z tego co rozumiem dyrektywa już dawno miała być wprowadzona. Czy polskie prawo jest z nią już zgodne to nie wiem i nie chce mi się tego szukać na potrzeby tej dyskusji, bo przecież wiadomo że nie chodzi tu o to kto ma rację, tylko o bronienie koncepcji traktowania klientów jak trzody chlewnej przez duże korporacje.

Pewnie bycie posłusznym wobec swoich mądrzejszych pasterzy jest już niepolskie i niezaściankowe, tylko nowoczesne, postępowe i europejskie, a więc krótko mówiąc dobre i słuszne.

No ja niestety widocznie za ***** jestem żeby być nowoczesny i mądry, ale wiesz co, grzeje mnie to. :smiling-face: Chcesz czuć się lepszy od zaściankowych Polaków? Każdy leczy swoje kompleksy tak jak umie.

0 Like
Cubative
First Poster
Opcje

Cześć,

Potrafią zrozumieć że Facebook płaci Samsungowi, kase za ilość zainstalowanych aplikacji.

Stąd taka sytuacja że nie można odinstalować jej. 

Mnie interesuje i tu mnie interesuje oficjalne stanowisko, czy jeżeli wyłączyłem tą aplikację i nie dałem uprawnień czy Facebook ma dostęp do moich danych na co soe nie zgadzam? 

I druga sprawa jak można sprawdzić co Samsung wysyła do swoich "Partnerów" i jak można to sprawdzić? 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Cubative jeżeli wyłączyłeś aplikację i zabrałeś jej uprawnienia, to nic nie zostanie udostępnione. 

A co do drugiego pytania, to zapewne wiesz, że nie tylko Samsung, ale i każda firma przetwarzająca jakiekolwiek dane ma odpowiednie regulaminy, w których opisana jest polityka prywatności. Jak wiadomo, przy instalacji aplikacji, zakładaniu konta, czy pierwszej konfiguracji telefonu wyświetla się odpowiednia informacja i jest możliwość zapoznania się z jej treścią.

Myślę, że po przeczytaniu takich zapisów, znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. 

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Members_WeF1Om4
First Poster
Opcje

Szewcu, przeczytałem całą te niesamowitą dyskusję i mimo, iż firma Samsung nie może cofnąć wielu predefiniowanych śmieci (innego określenia na apki niepotrzebne nie znajduję..), to rozumiem wściekłość Pana, który tę dyskusje zapoczątkował. Popieram jego tezę, iż korporacja-producent używa i decyduje o jego telefonie bardziej, niźli on sam... super, spory postęp.

 

Ja jednak z czym innym do Ciebie. Próbowałem ściągnąć tzw. ADB (w celu usunięcia zalewu gnojówki jaką na A32 urządził mi Samsung) i nie daję sobie z tym rady. Masz jakieś porady na temat źródła, sposobu "odpalenia"? Pozdrawiam serdecznie, RAF_KUL

0 Like