Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę całkowicie usunąc niepotrzebnych mi aplikacji.

(Temat utworzony: 16-01-2018 08:23 AM)
18102 Wyświetlenia
e7th04sh
Journeyman
Opcje

Dzień dobry,

    Mimowolnie stałem się posiadaczem telefonu Samsung (służbowy). Sam rzecz jasna nie kupiłbym sobie telefonu, który ogranicza moją swobodę konfiguracji i administracji urządzeniem i stanowi zagrożenie dla mojej prywatności. Ale skoro już go mam, a zepsuł mi się własny i na razie jeszcze nie planuję kupna kolejnego, to z niego korzystam.

Mam tylko parę problemów. O jednym z nich napiszę. Otóż na moim telefonie, którego jestem, możemy tak chyba sprawę w uproszczeniu nakreślić, właścicielem, są aplikacje, których nie chcę tam mieć. To jest mój telefon, moje urządzenie, mam chyba prawo decydować o tym co się na nim znajduje? To przecież komputer jak każdy inny, system operacyjny i aplikacje. Nie przestanie działać po usunięciu end-userowych aplikacji których nie potrzebuję, nie używam i którymi nawet trochę się brzydzę. One nie dostarczają żadnej funkcjonalności której używałbym bezpośrednio lub pośrednio. No chyba, że dostarczają funkcjonalności, która jest potrzebna komuś innemu nie mnie... Ale to mój telefon, więc to mnie nie obchodzi. Nie interesuje mnie interes żadnej firmy ani korporacji. Chcę usunąc te aplikacje. Nie tylko nie chcę ich widzieć na ekranie, nie tylko nie chcę żeby się uruchamiały jawnie czy tajnie albo miały jakieś uprawnienia. Ja nie chcę ich w żadnej, nawet przetrwalnikowej formie.

Więc skoro to jest mój telefon, to proszę mi podać jakoś nie nadmiernie i złośliwie utrudnioną procedurę usunięcia całkowicie tych aplikacji. Na razie wyświetlają mi się na liście aplikacji w ustawieniach jako "disabled". Oto one:

Calculator, Chrome ("darmowa" przeglądarka, jeśli ktoś uważa że oddanie wszystkich ifnormacji na swój temat dużej korporacji to jest fkatycznie "za darmo"), Dictionary, Drive (trzymać swoje pliki na dyskach firmy, która jest bardziej wścibska niż jakakolwiek znana mi osoba? nie żartujmy, to dobre dla ludzi bezmyślnych) , Excel (mam alergię na Microsoft), Facebook (firma która wie o Tobie więcej niż Twoja Matka), Facebook App Manager, Game Launcher (nie gram w gry, a jak gram to sobie potrafię je sam włączyć), Gmail, Google, Goole Play Movies & TV, Google Play Music, Hangouts (hangouts, to wolę w realu), Maps (jest open street map, i jest lepszy), Memo, OneDrive, Photos, PowerPoint, S Health (nie wiem co to, ale jeśli myślicie że będę monitorował swoje zdrowie na smartfonie, to chyba ktoś w dziale marketingu i szpiegowania nawciągał się za dużo kokainy i myśli że jest bogiem), Skype, Word, Youtube.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie wyjaśnienia za trzy grosze. Nic mnie nie obchodzi dlaczego te aplikacje uwazacie za fajne, albo dlaczego uważacie że nie ma potrzeby ich usuwać. To jest mój telefon, jestem jego jedynym administratorem i chcę je usunąć. Bez dyskusji. Jak?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Members_WeF1Om4 źródła czego, odpalenia czego? Jeżeli chodzi o konsolę, to źródeł pobrania i opisów jej uruchomienia jest sporo w sieci. Ważne aby w telefonie aktywować debugowanie w menu programisty. Listy apk co usunąć a co jednak zostawić też łatwo znaleźć. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Pawel1605
Voyager
Opcje
Witam, zauważyłem, że aplikacja zmieniła się automatycznie w wersję beta. W Sklepie Play wyszedłem z tej wersji beta i odistalowałem tą aplikację i ponownie zainstalowałem. Po wejściu w tą aplikację ukazuje się wersja beta (którą już odinstalowałem) i mam ograniczone funkcje w tej aplikacji. Następnie wszedłem w ustawienia i w szczegółach tej aplikacji jest napisane w wersji ,,Beta", potem próbowałem dla wszystkich użytkowników odinstalować ale to też nic nie pomogło. W Apkmirror próbowałem też to zainstalować na dwa sposoby (APK i APKM), po spróbowaniu zainstowaniu poprzez plik APK wyświetlił się komunikat ,,Aplikacja nie została zainstalowana, bo pakiet wygląda na nieprawidłowy." następnie spróbowałem to zainstalować poprzez plik APKM (poprzez który, aplikację można zainstalować tylko w APKMirror Installer) ale wyświetla się błąd o treści ,,App installation failed. The new package has an older version code, than the currently installed package." a mam odintalowaną tą aplikację. Czy jest jakieś rozwiązanie na to?
0 Like
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, a jaka to aplikacja ?
Pawel1605
Voyager
Opcje
Gra Stumble Guys
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Może od momentu wypisania się z grona testerów musi minąć od kilku do kilkunastu godzin. Dopiero po tym czasie pobierze się stabilna wersja aplikacji. Ile czasu minęło od momentu jak się wypisałeś?


Pawel1605
Voyager
Opcje
Około 16 godzin.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Minęło dosyć sporo czasu. Odinstaluj aplikację a następnie wyczyść dane sklepu Google Play. Aby to zrobić przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Sklep Google Play > Domyślna pamięć > Wyczyść dane. Daj znać czy to pomogło.


Pawel1605
Voyager
Opcje
Odintalowałem tą aplikację, wyczyściłem dane Sklepu Play, ponownie zainstalowałem tą aplikację i dalej jest wersja beta.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Niestety nie mam innych pomysłów. Poczekajmy na informacje od pozostałych użytkowników.


Flamingo_
Voyager
Opcje
Nie spotkałam się w moim telefonie z tym problemem... Sama mam stumble guys i mi się zainstalowało bez problemu. Można powiedzieć, jakich funkcji nie było?
0 Like