Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to za ikona

(Temat utworzony: 13-02-2018 05:20 PM)
86910 Wyświetlenia
Wampirek
Student
Opcje

Na s7 koło ikony wifi pojawiła się dziś taka ikona pioruna i jakby pobierania. Nigdzie nie mam jej opisu. Jak to skasować lub wyłączyć. Co to jest20180402_173153.png

 

0 Like
275 Odpowiedzi
agirmor
Apprentice
Opcje

Witam!

Parę dni temu pojawiła mi się na pasku powiadomień ikonka słuchawki (zaznaczona strzałką na zdjęciu). Niczego w międzyczasie nie zmieniałam w ustawieniach, niczego nowego nie instalowałam. Ponowne uruchomienie telefonu nic nie dało, a powrót do ustawień fabrycznych traktuję jako ostateczność. 

Czy ktoś może wie, co ta ikonka oznacza i jak się jej pozbyć?

Dodatkowo zauważyłam też, że w trakcie rozmów telefonicznych pojawia mi się jeszcze jedna ikonka - "HD" w czarnym kwadracie zaraz obok licznika czasu trwania połączenia. To też jest zastanawiające i też tego wcześniej nie było. 

 

Będę wdzięczna za wszelką pomoc!Ikonka zaznaczona strzałką na górnym pasku.Ikonka zaznaczona strzałką na górnym pasku.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Ta ikonka, która Cię tak przeraża :winking-face: to informacja, że masz aktywną funkcję połączeń via WiFi.
A ikona HD w czasie połączenia to informacja, że korzystasz z usługi wysokiej jakości połączeń głosowych - HD Voice, udostępnionej przez twojego operatora.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
agirmor
Apprentice
Opcje

A czy da się tę funkcję wyłączyć? Jest ona mi do czegokolwiek potrzebna?

HD Voice chyba w takim razie nie stanowi problemu :winking-face:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@agirmor
HD Voice poprawia jakość dźwięku w czasie połączeń, jeżeli Ty i twój rozmówca macie włączoną tę funkcję, jakość głosu jest dużo lepsza niż normalnie. Warto zostawić.
Co do połączeń via WiFi, aby wyłączyć tę opcję, uruchamiasz aplikację telefon, klikasz na 3 kropki na górze, wchodzisz w ustawienia i na dole ekranu powinna być widoczna zakładka "Połącz. przez sieć Wi-Fi". Suwaczek w lewo i po sprawie. :winking-face:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
agirmor
Apprentice
Opcje

@Szewcu72 

"...wchodzisz w ustawienia i na dole ekranu powinna być widoczna zakładka "Połącz. przez sieć Wi-Fi"..." - niestety nie znalazłam ani takiej opcji, ani zakładki, a przejrzałam wszystko dokładnie. Jest jakaś inna opcja, gdzie znajdę możliwość wyłączenia tej funkcji?

Możliwe, żeby włączyła się sama? Czy musiałam ją jakoś przypadkowo uruchomić, bo innej opcji nie ma?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mam S8+, być może w A5 to ustawienie jest w innym miejscu. Skorzystaj z paska wyszukiwania w menu telefonu, wpisując tę frazę. Telefon powinien podpowiedzieć i dopasować pasujące opcje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje
Jeżeli nie jesteś w stanie znaleźć tej funkcji we wskazanym powyżej miejscu, opcja ta może być też umieszczona w sekcji Ustawienia > Połączenia > Sieć komórkowa. :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
agirmor
Apprentice
Opcje

@DamianK 

Zrobiłam tak, jak napisałeś i przesunęłam suwak w lewo przy opcji "Połączenia VoLTE" i... słuchawka zniknęła. 

Dzięki za pomoc! :smiling-face:

Screenshot_20180122-180215.png

 

KaroMajer
First Poster
Opcje

Witam. 

Czy ktoś mi może powiedzieć co to za ikona i jak się jej pozbyć?Screenshot_20180213-162122_Samsung Experience Home.jpg

 

0 Like