Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Błąd ? z animacją w menu ostatnich aplikacji

(Temat utworzony: 02-01-2019 12:34 PM)
795 Wyświetlenia
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Witam. Wydaje, że udało mi się znaleźć mały błąd z animacją po naciśnięciu przycisku ostatnie aplikacje. Od początku coś mi tam nie pasowało i już wiem co. Nagrałem filmik z tego błędu:

 

https://youtu.be/EtIPyAE7Ixg

 

Według was jest, to błąd, czy tak ma być ?


Przejdź do rozwiązania
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24Tak jak napisałeś. Nie będę, dla takiej błahostki przywracać ustawień fabrycznych. Teraz, to nawet lepiej byłoby wgrać 4 plikowca Odinem, bo wipe już robiłem. Zaczekam na aktualizację i dam znać, czy coś zmieniała. Poza tym nie jest, to jakiś błąd, który uniemożliwia korzystanie z telefonu. Na Members otrzymałem odpowiedź, że zgłoszenie zostało przekazane do analizy technicznej.


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, jak widać błąd nie występuje u wszystkich więc technicy mogą mieć ciężko go namierzyć. Tak czy inaczej koniecznie daj znać czy po kolejnej aktualizacji problem ustąpił.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24Jednak zdecydowałem się wgrać cały soft od nowa. Niestety nic, to nie dało. Problem występuje dalej:

 

ezgif-4-a36f0adeca65.gif

 

Także, to musi być błąd w oprogramowaniu, skoro wipe, ani ponowne wgranie softu nie pomogło.


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, skoro błąd występuje w dalszym ciągu to oznacza, że to wina tej konkretnej wersji oprogramowania. Być może kolejna aktualizacja wyeliminuje ten błąd. W międzyczasie może otrzymasz jakąś odpowiedź na Twoje zgłoszenie w aplikacji Samsung Members.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Screenshot_20190111-094459_Samsung Members.jpg

 

Teraz, tylko czekać na aktualizację oprogramowania :smiling-face:


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, dziękuję za informację. Aktualizacja na pewno pojawi się w tym miesiącu więc temat rozwiązany.


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 a po czym wnosisz, że już w najbliższej aktualizacji? :thinking-face::smiling-face-with-sunglasses::winking-face:

Za chwilę będą wpisy, że mieli naprawić teraz bo na forum pisali, a nie naprawili.:smiling-face::smiling-face::smiling-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, dla mnie ten zapis jest jednoznaczny. Gdyby napisali np. "w jednej z kolejnych" to oznaczałoby, że może nie pojawić się w najbliższej aktualizacji. Podejrzewam, że większość osób zinterpretuje ten zapis podobnie jak ja.


0 Like
ArekR79
Navigator
Opcje
Podobny bug występuje w kontaktach. Nie wiem czy tylko u mnie - może to ktoś sprawdzić? Otóż po wyczyszczeniu wszystkich ostatnich aplikacji i uruchomieniu kontaktów na chwilę pojawia się w nich napis "Brak kontaktów" a dopiero po sekundzie ładuje się lista kontaktów.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@ArekR79Właśnie, to sprawdziłem i nic takiego u mnie nie występuje. Kontakty pojawiają się od razu.

Mam 19 kontaków i ustawione wyświetlanie, tylko kontaktów z konta Google.

 

Przywracałeś ustawienia fabryczne po aktualizacji do Android Pie ?


0 Like