Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Promocja Galaxy Tab S8

(Temat utworzony: 26-11-2022 10:45 PM)
363 Wyświetlenia
kokosanka_zuzanka
First Poster
Opcje
  • Dzień dobry. Biorę udział w promocji Cashback Galaxy Tab S8 family & Tab S7 FE (17.10-6.11.2022). Dostałam wiadomość na maila z prośbą o załączenie zdjęcia z widocznym numerem seryjnym/IMEI produktu i link, z którego należało skorzystać. Po wejściu w linka nie było możliwości dodania przeze mnie zdjęcia numeru seryjnego, jedynie była możliwość dodania zdjęcia paragonu/faktury które dodałam już składając wcześniej formularz. Teraz gdy wchodzę w link wyświetla się ''zgłoszenie zostało już zedytowane''. Proszę o odpowiedź, co zrobić w tej sytuacji?
0 Like
7 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kokosanka_zuzanka, Możesz odpisać na maila, który otrzymałaś, jeśli nie ma w nim informacji o nieodpowiadaniu na niego lub napisać nową wiadomość na adres podany w regulaminie danej promocji.


tlorb
Journeyman
Opcje
Kiedys miale podobnie z Jet70. Zgloszenie zarejestrowano po czym otrzymalem maila o nie kompetnosci informacji więc uzupelnilem o wymagane i niedajace sie wczesniej zalaczyc zdjęcia
0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
Cześć wszystkim, 3 listopada zakupiłem Galaxy Tab S8 Ultra, a następnie 6 listopada zarejestrowałem go poprzez aplikację Samsung Members i wypełniłem w niej formularz zgłoszeniowy do udziału w promocji. W trakcie wypełniania formularza zorientowałem się, że nie mogę załączyć do niego wymaganego zdjęcia z numerem IMEI i numerem seryjnym, poprzestałem więc tylko na załączeniu faktury za tablet. Po około dwóch tygodniach otrzymałem maila z prośbą o uzupełnienie zgłoszenia o brakujące zdjęcie oraz zawierającego link do tego służący. Niezwłocznie to zrobiłem i otrzymałem potwierdzenie przyjęcia tego zgłoszenia z nowym numerem identyfikacyjnym. W mailu zawarta była informacja, że w ciągu 21 kalendarzowych otrzymam decyzję. Termin ten upłynął w poniedziałek 12 grudnia, a ja nie otrzymałem ani żadnej informacji, ani zwrotu. Zwróciłem się z zapytaniem o status mojego zgłoszenia na adres podany w regulaminie promocji, lecz poza zautomatyzowaną odpowiedzią nie uzyskałem żadnej informacji zwrotnej. Co mogę zrobić w związku z tym? Mam złożyć reklamację? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Podejrzewam, że odpowiedź pojawi się w niedługim czasie. Możesz równolegle złożyć reklamację na adres wskazany w regulaminie promocji.


devron
First Poster
Opcje
Witam ! Gdzie znajdę formularz zgloszeniowy do promocji na tablety?
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@devron, Formularz będzie dostępny przez aplikację Samsung Members. Szczegółowy opis udziału w promocji znajdziesz na poniższej stronie

https://www.samsung.com/pl/campaign/tablets/promocja-tablety/


share28
Navigator
Opcje
Ja mam to samo teraz z moim foldem 4, widzę, że nic sie w temacie nie zmieniło heh
0 Like