Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[PORADNIK] Clear View nie działa? Oto możliwe przyczyny.

(Temat utworzony: 28-06-2019 02:49 PM)
97436 Wyświetlenia
MariolaD
Explorer
Opcje

Cześć forumowicze!

 

Popularną ochroną telefonu jest oryginalne etui Clear View, które niesie za sobą dodatkową funkcjonalność. Urządzenie powinno być wybudzane przy otwarciu etui, po zamknięciu na ekranie powinna wyświetlać się godzina. Co jednak zrobić, kiedy to się nie dzieje?

 

Poradnik dotyczy również Led View Cover.

 

Pierwszą rzeczą, którą warto sprawdzić jest dostępność opcji Akcesoria w Ustawieniach, w Zaawansowanych funkcjach. Opcja Automatyczne odblokowanie powinna być zaznaczona.

 

20171128_121312.jpg

 

Jeżeli opcja nie jest dostępna, to jest podejrzenie, że telefon nie wykrywa etui. Przyczyn może być kilka: niesprawne etui, czy czujnik Hall’a w telefonie, który jest odpowiedzialne za jego wykrywanie.

 

Sprawdzenie działania czujnika Hall’a jest proste.

 

Wystarczy w aplikacji Telefon wpisać kod serwisowy *#0*#, po czym z dostępnych opcji trzeba wybrać Hall IC.

 

Screenshot_20190628-134026_HwModuleTest.jpg

 

Następnie należy zamknąć i otworzyć etui. Przy opcjach: Working i Realase; w wypadku prawidłowego działania, powinien pojawić się napis Pass i telefon zawibruje.

 

Screenshot_20190628-134018_HwModuleTest.jpg

 

Jeżeli, przy którejś z opcji nie pojawi się Pass, to trzeba przekazać telefon do serwisu.

 

Wynik testu jest pozytywny, a mimo tego etui nie działa? Na początku można zacząć od prostych czynności tj. wyjęcie i ponowne umieszczenie telefonu w etui, ponowne uruchomienie urządzenia.

 

Kolejnym krokiem będzie przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, żeby wykluczyć błąd oprogramowania (pamiętajcie o wcześniejszym usunięciu Konta Google i Samsung oraz zrobieniu kopii zapasowej!).

 

Pomocne może być również wysłanie raportu o błędach do Zespołu Rozwoju Oprogramowania, o którym pisałam tutaj.

 

W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości zawsze warto upewnić się, że oprogramowanie telefonu jest aktualne.

 

Mam nadzieję, że poradnik okaże się pomocny. :winking-face:

 

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! :smiling-face:

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
199 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MariolaD, przydatny artykuł. Korzystałem przez dłuższy czas z etui Clear View oraz LED View i w razie problemów z reguły pomagał restart telefonu. Mam jednak drobną uwagę do poniższej wskazówki.

 


@MariolaD  napisał(a):

Kolejnym krokiem będzie przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu, żeby wykluczyć błąd oprogramowania (pamiętajcie o wcześniejszym usunięciu Konta Google i Samsung oraz zrobieniu kopii zapasowej!).


Usuwanie konta Google i Samsung warto wykonać przed sprzedażą lub przekazaniem urządzenia, ale w przypadku kiedy zamierzamy w dalszym ciągu korzystać z telefonu to ten krok według mnie można pominąć.


WojtekSob
Apprentice
Opcje

Screenshot_20191030-081950_HwModuleTest.jpg

Czyli w tym wypadku przy tescie z etui clear view musze oddac tel do serwisu? Bo przyznam, ze zdjecie pogladowe z opisem nie jest zbyt czytelne.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@WojtekSob, z Twoim etui jest wszystko w porządku. Taki wynik pojawia się w momencie kiedy etui funkcjonuje poprawnie. Zauważyłeś jakieś problemy z działaniem etui?


0 Like
WojtekSob
Apprentice
Opcje

Nie dziala wygaszanie oraz wybudzanie telefonu, zamkne cover i widze odblokowany ekran. Gdy zablokuje sie po okreslonym czasie automatycznie to otworzenie covera go nie odblokowuje. S10+

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@WojtekSob, czy problem z etui występował od nowości czy pojawił się po czasie? Na początek spróbuj wyłączyć oraz ponownie włączyć telefon.


0 Like
WojtekSob
Apprentice
Opcje
Pojawil sie po czasie, jeszcze dzis dzialal normalnie. Telefon byl restartowany, wyciagany i wkladany do etui bez zadnego efektu.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@WojtekSob, jeżeli wykonałeś wszystkie czynności opisane w pierwszej wiadomości i w dalszym ciągu masz problem to obawiam się, że konieczna będzie wizyta w punkcie serwisowym.


0 Like
WojtekSob
Apprentice
Opcje
Zobacze jeszcze czy ustawienia fabryczne pomoga, dziekuje za pomoc, pozdrawiam.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@WojtekSob, daj znać czy ustawienia fabryczne pomogły czy konieczna będzie wizyta w serwisie.


0 Like