Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Buds - godny następca Gear Icon X :)

(Temat utworzony: 22-02-2019 02:24 PM)
4041 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

galaxy-buds-white-pair-m.png

Cześć!

 

Zapewne większość z Was oprócz premiery Galaxy S10 zwróciła również uwagę na akcesoria, które zostały zaprezentowane podczas Galaxy Unpacked 2019. Poza nowym zegarkiem oraz opaskami, o których więcej dowiecie się w poście przygotowanym przez @RadekK, Samsung przedstawił nowe bezprzewodowe słuchawki.

 

 

10.-Galaxy-Buds_Infographic.jpg Następca Gear Icon X jest nieco bardziej kompaktowy, ale przede wszystkim pozwala na dłuższe użytkowanie. Słuchawki posiadają akumulator o pojemności 58mAh, natomiast rezerwa, jaką mamy w stacji dokującej, to 252mAh. W praktyce pozwala to 6h muzyki lub 5h rozmów na jednym naładowaniu samych słuchawek, a przecież możemy je doładować poprzez wspomnianą stację :face-with-tears-of-joy:

 

Sama stacja oczywiście daje się również ładować za pomocą funkcji zwrotnego ładowania bezprzewodowego, która dostępna jest w nowych telefonach Galaxy z serii S. 

 

Ważną informacją jest również obsługa protokołu Bluetooth 5.0. O jakość dźwięku zadbała oczywiście firma AKG, z którą Samsung współpracuje już od dłuższego czasu. :winking-face:

 

Słuchawki dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych - czarnym, białym i żółtym.704t_Samsung-Galaxy-Buds_SM-R170_Farbvariation_Ohrhörer.jpg

 

 

Dla zainteresowanych, pełną specyfikację znajdziecie poniżej:

 

Galaxy Buds Specifications

Category Feature
Color Black, White
Size Earbud: 17.5 (W) x 19.2 (D) x 22.3 (H) mm / Case: 38.8 (W) x 70 (D) x 26.5 (H) mm
Weight Earbud: 5.6g per earbud / Case: 39.6g
Connectivity Bluetooth 5.0
Sensor Accelerometer, Proximity, Hall, Touch, Ear on/off detection
Battery Earbud: 58mAh / Charging case: 252mAh
USB Type-C
Speaker 5.8pi Dynamic Driver
Compatibility Android 5.0 or later, RAM 1.5GB or above
Audio Audio Codec: SBC, AAC, Scalable (Samsung proprietary)


Co myślicie o tym urządzeniu i ogólnie o idei dousznych słuchawek bezprzewodowych? Mieliście okazję kiedyś korzystać? :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Ze swojej strony pozwolę sobie dodać (z uwagi na posiadanie Buds’ów mam taką możliwość), że w zestawie otrzymujemy parę słuchawek, do ładowania kabel USB typu C oraz dwa dodatkowe zestawy gumek pozwalające na dopasowanie ich do wielkości uszu użytkownika. Od nowości na słuchawkach zamontowany jest zestaw średniej wielkości, do wykorzystania są jeszcze zestawy mały i duży.

 

Jak wiadomo zestawy słuchawkowe dostępne są w trzech kolorach: czarnym, żółtym i białym. Ja, jak i pozostałe osoby uczestniczące w londyńskiej gali unpacked, otrzymaliśmy białe zestawy. Poniżej zdjęcia białej wersji kolorystycznej.

Buds - ładowanie indukcyjneBuds - ładowanie indukcyjne

 

Buds - ładowanie indukcyjne - wygląd zestawuBuds - ładowanie indukcyjne - wygląd zestawu

 

Buds - ładowanie po kablu USB CBuds - ładowanie po kablu USB C

Jak widać na załączonych grafikach, potwierdza się możliwość ich indukcyjnego ładowania. W przyszłości, tak jak zostało to już opisane, będzie możliwość ładowania za pośrednictwem telefonów z serii S10 oraz Galaxy Fold. Na chwilę obecną jest możliwe ładowanie przy zastosowaniu ładowarki indukcyjnej oraz po kablu USB C.

Do obsługi słuchawek służy aplikacja Galaxy Wearable. Słuchawki po wyjęciu z pudełka i otwarcia etui służącego do przechowywania, transportu oraz będącego jednocześnie dokiem ładującym są automatycznie wykrywane przez aplikację i parowane z telefonem. U mnie było to wykonane z automatu ponieważ aplikacji uzywam do obsługi zegarka Gear S3. W przypadku osób, u których to będzie pierwsze ubieralne urządzenie, koniecznością będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji ze sklepu Galaxy Apps lub Google Play.

 

Po instalacji i sparowaniu urządzeń ukaże się nam taki oto ekran główny.

Ekran główny Galaxy Wearable w części dla słuchawek BudsEkran główny Galaxy Wearable w części dla słuchawek Buds

Jak widać na załączonej grafice, z poziomu tego ekranu mamy możliwość wybrania predefiniowanych ustawień korektora graficznego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zoptymalizować dźwięk jeszcze bardziej z poziomu ustawień systemowego odtwarzacza muzyki.

 

Na tym samym pulpicie mamy również dostępną informację o stanie naładowania każdej ze słuchawek oraz dodatkowe zakładki ustawień, w tym:

 

Powiadomienia.

Ekran ustawień powiadomieńEkran ustawień powiadomień

Tu ustawimy w jaki sposób mają być one odczytywany oraz z jakich aplikacji chcemy informacje o przychodzących powiadomieniach i czy odczyt ma być w zakresie podstawowym, czy też pełnym.

 

Panel dotykowy.

Wskazówki dla panelu dotykowegoWskazówki dla panelu dotykowego

W tej zakładce wyświetlą się nam informacje o sposobie korzystania z touchpada w słuchawkach. Np. ile razy trzeba kliknąć, aby uruchomić kreśloną funkcję, jak zablokować panel dotykowy lub aktywować funkcję dźwięków otoczenia, czy też podgłośnić lub przyciszyć słuchawkę. A ponieważ każda z nich ma swój, możemy to zrobić niezależnie dla każdej z osobna.

 

Dźwięk otoczenia, Znajdź moje słuchawki, Informacje.

Dźwięk otoczenia, Znajdź moje słuchawki, Słuchawki - InformacjeDźwięk otoczenia, Znajdź moje słuchawki, Słuchawki - Informacje

W zakładce dźwięku otoczenia mamy możliwość aktywowania mikrofonu dzięki czemu w trakcie słuchania muzyki nie zostaniemy odcięci od dźwięków otoczenia. Ustawienia pozwalają również na korekcję głośności z jaka mają docierać do naszych uszu dźwięki z zewnątrz a także uwypuklenie głosu.

 

W zakładce znajdź moje słuchawki z godnie z jej nazwą mamy możliwość odnalezienia naszych słuchaweczek. Warunek jest taki, że musza one znajdować się poza etui. Uwaga, każda ze słuchawek wyszukiwana jest osobno. Swoje położenie słuchawki sygnalizują narastającym „ptasim ćwierkaniem”.

 

Kolejna interesująca nas zakładka to słuchawki – informacje. Tu mamy możliwość zapoznania się z danymi o akumulatorach wbudowanych w słuchawki i w etui ładujące, wskazówkami ułatwiającymi korzystanie, informacjami prawnymi oraz aktualizację oprogramowania. Co ciekawe, od pierwszego uruchomienia, moje słuchawki dostały już dwie aktualizacje.

AktualizacjeAktualizacje

Mam nadzieję, że ten mini poradnik pozwoli Wam podjąć decyzję o ich zakupie, a przyszłym posiadaczom na łatwiejszą ich obsługę i pełne wykorzystanie ich możliwości.

 

Co do ceny zestawu, to niestety na rynek polski nie została ona jeszcze ustalona i nie ma też możliwości zakupienia ich ( https://www.samsung.com/pl/wearables/galaxy-buds-r170/SM-R170NZWAXEO/), ale jak wiadomo w przypadku zakupu telefonu S10 w preorderze będą one w zestawie z telefonem. W przypadku rynku brytyjskiego ich koszt na chwilę obecną to 139 £ - https://www.samsung.com/uk/wearables/galaxy-buds/SM-R170NZKABTU/.

 

Gdybyście oczywiście mieli jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

45 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Nie obsługują aptx?


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, słuchawki Galaxy Buds nie posiadają wsparcia dla aptX. Obsługuję jedynie kodeki AAC, SBC oraz Scalable. Podejrzewam, że pierwsze dwa są w stanie również generować bezstratny dźwięk podczas połączenia Bluetooth podobnie jak aptX. Potrzebna jednak odpowiedź eksperta w tym temacie :winking-face:

 

W niedługim czasie zamierzam przetestować słuchawki Galaxy Buds. Dziękuję Samsung!

 

Galaxy-Buds.jpg


Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Ze swojej strony pozwolę sobie dodać (z uwagi na posiadanie Buds’ów mam taką możliwość), że w zestawie otrzymujemy parę słuchawek, do ładowania kabel USB typu C oraz dwa dodatkowe zestawy gumek pozwalające na dopasowanie ich do wielkości uszu użytkownika. Od nowości na słuchawkach zamontowany jest zestaw średniej wielkości, do wykorzystania są jeszcze zestawy mały i duży.

 

Jak wiadomo zestawy słuchawkowe dostępne są w trzech kolorach: czarnym, żółtym i białym. Ja, jak i pozostałe osoby uczestniczące w londyńskiej gali unpacked, otrzymaliśmy białe zestawy. Poniżej zdjęcia białej wersji kolorystycznej.

Buds - ładowanie indukcyjneBuds - ładowanie indukcyjne

 

Buds - ładowanie indukcyjne - wygląd zestawuBuds - ładowanie indukcyjne - wygląd zestawu

 

Buds - ładowanie po kablu USB CBuds - ładowanie po kablu USB C

Jak widać na załączonych grafikach, potwierdza się możliwość ich indukcyjnego ładowania. W przyszłości, tak jak zostało to już opisane, będzie możliwość ładowania za pośrednictwem telefonów z serii S10 oraz Galaxy Fold. Na chwilę obecną jest możliwe ładowanie przy zastosowaniu ładowarki indukcyjnej oraz po kablu USB C.

Do obsługi słuchawek służy aplikacja Galaxy Wearable. Słuchawki po wyjęciu z pudełka i otwarcia etui służącego do przechowywania, transportu oraz będącego jednocześnie dokiem ładującym są automatycznie wykrywane przez aplikację i parowane z telefonem. U mnie było to wykonane z automatu ponieważ aplikacji uzywam do obsługi zegarka Gear S3. W przypadku osób, u których to będzie pierwsze ubieralne urządzenie, koniecznością będzie pobranie i zainstalowanie aplikacji ze sklepu Galaxy Apps lub Google Play.

 

Po instalacji i sparowaniu urządzeń ukaże się nam taki oto ekran główny.

Ekran główny Galaxy Wearable w części dla słuchawek BudsEkran główny Galaxy Wearable w części dla słuchawek Buds

Jak widać na załączonej grafice, z poziomu tego ekranu mamy możliwość wybrania predefiniowanych ustawień korektora graficznego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zoptymalizować dźwięk jeszcze bardziej z poziomu ustawień systemowego odtwarzacza muzyki.

 

Na tym samym pulpicie mamy również dostępną informację o stanie naładowania każdej ze słuchawek oraz dodatkowe zakładki ustawień, w tym:

 

Powiadomienia.

Ekran ustawień powiadomieńEkran ustawień powiadomień

Tu ustawimy w jaki sposób mają być one odczytywany oraz z jakich aplikacji chcemy informacje o przychodzących powiadomieniach i czy odczyt ma być w zakresie podstawowym, czy też pełnym.

 

Panel dotykowy.

Wskazówki dla panelu dotykowegoWskazówki dla panelu dotykowego

W tej zakładce wyświetlą się nam informacje o sposobie korzystania z touchpada w słuchawkach. Np. ile razy trzeba kliknąć, aby uruchomić kreśloną funkcję, jak zablokować panel dotykowy lub aktywować funkcję dźwięków otoczenia, czy też podgłośnić lub przyciszyć słuchawkę. A ponieważ każda z nich ma swój, możemy to zrobić niezależnie dla każdej z osobna.

 

Dźwięk otoczenia, Znajdź moje słuchawki, Informacje.

Dźwięk otoczenia, Znajdź moje słuchawki, Słuchawki - InformacjeDźwięk otoczenia, Znajdź moje słuchawki, Słuchawki - Informacje

W zakładce dźwięku otoczenia mamy możliwość aktywowania mikrofonu dzięki czemu w trakcie słuchania muzyki nie zostaniemy odcięci od dźwięków otoczenia. Ustawienia pozwalają również na korekcję głośności z jaka mają docierać do naszych uszu dźwięki z zewnątrz a także uwypuklenie głosu.

 

W zakładce znajdź moje słuchawki z godnie z jej nazwą mamy możliwość odnalezienia naszych słuchaweczek. Warunek jest taki, że musza one znajdować się poza etui. Uwaga, każda ze słuchawek wyszukiwana jest osobno. Swoje położenie słuchawki sygnalizują narastającym „ptasim ćwierkaniem”.

 

Kolejna interesująca nas zakładka to słuchawki – informacje. Tu mamy możliwość zapoznania się z danymi o akumulatorach wbudowanych w słuchawki i w etui ładujące, wskazówkami ułatwiającymi korzystanie, informacjami prawnymi oraz aktualizację oprogramowania. Co ciekawe, od pierwszego uruchomienia, moje słuchawki dostały już dwie aktualizacje.

AktualizacjeAktualizacje

Mam nadzieję, że ten mini poradnik pozwoli Wam podjąć decyzję o ich zakupie, a przyszłym posiadaczom na łatwiejszą ich obsługę i pełne wykorzystanie ich możliwości.

 

Co do ceny zestawu, to niestety na rynek polski nie została ona jeszcze ustalona i nie ma też możliwości zakupienia ich ( https://www.samsung.com/pl/wearables/galaxy-buds-r170/SM-R170NZWAXEO/), ale jak wiadomo w przypadku zakupu telefonu S10 w preorderze będą one w zestawie z telefonem. W przypadku rynku brytyjskiego ich koszt na chwilę obecną to 139 £ - https://www.samsung.com/uk/wearables/galaxy-buds/SM-R170NZKABTU/.

 

Gdybyście oczywiście mieli jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, szczegółowo rozpracowałeś nowe słuchawki od strony technicznej! Przyznam, że moich jeszcze nie zdążyłem wyciągnąć z pudełka. Zamierzam to zrobić w niedługim czasie ponieważ jestem bardzo ciekawy jakości dźwięku oraz funkcji słuchania dźwięków z otoczenia.


0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  Jak oceniasz jakość dzwięku? 


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@PrzemekM audiofilem nie jestem :winking-face: zawodowo uszkodzony słuch :smiling-face:, więc dla mnie okey.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Wczoraj rozpakowałem słuchawki. Podłączenie do telefonu zajęło dosłownie chwilę. Aplikacja Galaxy Wearable w moment rozpoznaje nasze nowe akcesorium i od razu rozpoczyna konfigurację. Większość opcji oraz możliwości opisał @Szewcu72 w tej wiadomości.

 

Sprawdziłem w opcjach programisty, z jakiego kodeku korzysta telefon podczas połączenia ze słuchawkami Galaxy Buds. Jest to Scalable Codec. Bardzo spodobała mi się obsługa funkcji telefonu za pomocą panelu dotykowego w słuchakwach. Użytkownik może skonfigurować funkcję uruchamianą za pomocą długiego przytrzymania panelu. W ten sposób możemy ustawić zmniejszanie i zwiększanie siły głosu (odpowiednio lewa i prawa słuchawka) lub wywołać asystenta głosowego Google lub Bixby (jedna słuchawka) oraz chwilowo włączać dźwięk otoczenia (druga słuchawka).

 

Screenshot_20190228-002331_Android System.jpgScreenshot_20190228-002306_Galaxy Buds.jpg

 

Dźwięk otoczenia możemy włączyć na stałe lub właśnie za pomocą przytrzymania panelu dotykowego w jednej ze słuchawek. Jest to bardzo przydatna funkcja ponieważ nie musimy wyciągać słuchawek z uszu żeby porozmawiać z innymi osobami lub żeby usłyszeć inne dźwięki.

 

Jakość dźwięku oceniam bardzo dobrze, ale również nie jestem audiofilem. Słuchawki odtwarzają dźwięk podobnie do innych moich słuchawek BT, które wspierają kodek aptX. Takie są moje spostrzeżenie po jednym wieczorze z Galaxy Buds.

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania to również chętnie na nie odpowiem :winking-face:


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24, Z tego co pamiętam, to poprzednie słuchawki (IconX) posiadały funkcję mierzenia pulsu. Czy Galaxy Buds też ją posiadają ?

 

Jak oceniasz jakość dźwięku w porównainu ze słuchawkami od AKG, które są dołączane do telefonu ?


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, nie znalazłem funkcji mierzenia pulsu w aplikacji Galaxy Wearable. Odnośnie jakości dźwięku to ciężko mi się odnieść ponieważ tylko raz skorzystałem ze słuchawek dołączanych do telefonu. Postaram się porównać jakość w najbliższych dniach.