Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Watch 46mm - ton pełnej godziny - problem

(Temat utworzony: 17-02-2020 03:06 PM)
585 Wyświetlenia
Rysioo
First Poster
Opcje

Witam!

Jestem posiadaczem Galaxy Watch 46mm, od jakiegoś czasu mam problem z tonem jaki wydaje zegarek w momencie wybicia pełnej godziny. Wcześniej to był jeden ton, a teraz zdarza się że są dwa, trzy, albo i wiecej - dodatkowo nakładające się na siebie. Próbowałem już restartować zegarek - jednak problem nie zniknął. Macie jakąś poradę?

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@mirunp 

 

Jeżeli masz aktualną wersję oprogramowania zegarka i pojawia się u Ciebie taki błąd, prześlij zgłoszenie poprzez wejście w Galaxy Wearable > menu > Kontakt z nami > Raporty o błędach. Developerzy sprawdzą tę kwestię. Zgłoszenie prześlij jak najszybciej po tym, jak usłyszysz dźwięk wygenerowany nieprawidłowo.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Saper1972
First Poster
Opcje

U mnie pomimo włączenia tej funkcji, brak sygnału.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Saper1972  Uruchom ponownie zegarek.


0 Like
Saper1972
First Poster
Opcje

Chyba pomogło,dzięki serdeczne.

0 Like
Saper1972
First Poster
Opcje

jednak nie pomogło.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Saper1972, Czy dźwięki w zegarku są poprawnie ustawione i nie są wyciszone ? Nie masz włączonego trybu nie przeszkadzać lub trybu kino ?


Saper1972
First Poster
Opcje

@kamil 40013, zegarek nówka sztuka, najnowsze oprogramowanie, wszystkie dźwięki włączone, przy ustawianiu powiadomienia godzinowego też słychać dźwięk, po Twojej poradzie i restarcie nawet raz piknął o pełnej godzinie , potem już nie, oczywiście żadne wyciszenia nie są włączone, jedyne co do niego dograłem to kilka tarcz, wyłączyłem kilka zbędnych rzeczy jak NFC, ciągły pomiar pulsu itd. żeby przyoszczędzić baterię, niby wszystko ok ale ta funkcja jakoś nie chce zatrybić.

 
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Saper1972, Używasz obecnie tarczy pobranej ze sklepu ? Jeśli tak, to zmień ją na domyślną tarczę i daj znać, czy problem też występuje.


Saper1972
First Poster
Opcje
Na tarczy ze sklepu (frontier) , też brak sygnału.
0 Like
PatrykB
Expert
Opcje

@Saper1972

 

Spróbuj ustawić inną tarczę która jest fabrycznie zainstalowana w oprogramowaniu zegarka. Jeśli nie będzie poprawy pozostaje wysłać zgłoszenie poprzez wejście w Galaxy Wearable > menu > Kontakt z nami > Raporty o błędach. Zgłoszenie należy przesłać najszybciej jak to możliwe po usłyszeniu komunikatu dźwiekowego z zegarka.

0 Like