Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Przywracanie z kopii zapasowej S Health

(Temat utworzony: 19-02-2018 11:01 AM)
5562 Wyświetlenia
Leśna
Apprentice
Opcje

Cześć. Wczoraj robiłam restart systemu tel. W Samsung Gear przed restarem utworzyłam kopie danych. Po zainstalowaniu S Health wyskakuje komunikat o przywrócenie danych. I na tym się kończy. Program nie przywraca danych, proces przywracania trwa w nieskończoność. Nie wyskakują żadne błędy, po prostu przywracanie nie kończy się. Reinstalowałam aplikacje, przywracałam ponownie dane w Samsung Gear, zostawiłam przywracanie na całą noc i nic. Wcześniej wszystkie dane przywracało w parę minut. Da się coś z tym zrobić ? Mam tam dane zbierane przez ostatni rok, nie chce tego stracić.

0 Like
14 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Nie wiem, czy wiesz, ale kopia danych w aplikacji do obsługi zegarka to zupełnie inna kopia niż ta od S Health. Pierwsza przywraca ustawienia zegarka a druga zawartość w aplikacji S Health.
W aplikacji S Health, w jej ustawieniach, aktywna jest oczywiście synchronizacja danych z kontem Samsung?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Leśna
Apprentice
Opcje

Naturalnie. Robiłam to nie raz. Nie da się z poziomu S Health zrobić kopii zapasowej. Robi się ją w aplikacji Samsung Gear na konto Samsunga która zapamiętuje dane zainstalowanych aplikacji. W normalnym trybie wygląda to tak, że instalujesz aplikacje SG, tam przywracasz dane, następnie instalujesz SH i przy pierwszym odpaleniu wyskakuje coś w stylu 'znaleziono kopie zapasową, czy przywrócić'. Zwykle wybierając tą opcję w parę minut miałam dane z powrotem. Teraz te dane 'ściągają się' ale proces nie ma końca i finalnie nie mam nic danych. W przypadku włączonej synchronizacji (a włączona jest) wydaje się, ze synchronizuje tylko dane z zegarka, który jest pusty na tą chwilę (trzeba przywrócić ustawienia fabryczne zegarka by móc sprawować go z tel). Gdy robię 'ręcznie' synchronizację z poziomu SH potwierdza mi, że synchronizacja zakończona, a danych jak nie było tak nie ma. A moją  kopie zapasową widzę w aplikacji SG.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Wiem jak to działa, używałem i używam Geary. Jeszcze raz. Kopia robiona przez Samsung Gear to kopia tylko ustawień i aplikacji na zegarku. Osiągnięcia sportowe, mierzone przez zegarek są rejestrowane przez aplikację S Helth i to ona po ponownym zalogowaniu się do konta Samsung powinna wszystko synchronizować i pobrać również wcześniej osiągnięte wyniki. Przywracanie kopii ustawień zegarka nie ma z tym nic wspólnego.
Jeżeli S Health nie zasysa danych z serwerów, wyczyść dane i pamięć aplikacji i spróbuj jeszcze raz zsynchronizować.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Leśna
Apprentice
Opcje

Ok, wyczyszczenie pamięci aplikacji poskutkowało. Pasek przywracania danych doszedł do końca i zakończył proces. Niestety przez ostatnie 2 tygodnie miałam problem z Bluetooth (stąd restart telefonu) i nie mam z tych dwóch tygodni danych. Przed restartem telefonu włączyłam na chwilę Bluetooth i ściągnęło mi dane z tego okresu, widziałam je. Lecz teraz ich nie mam w statystykach. Możesz mi powiedzieć co robię źle? Jak dobrze zrobić kopie danych z SH? Za pierwszym razem jak musiałam zrestartować tel zrobiłam tylko w SH 'synchronizuj dane' . Nie utworzyłam kopii danych w S Gear. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji S Health wybrałam 'synchronizuj teraz' nie odzyskałam już danych. Jak to poprawnie zrobić? Dopóki nie znajdę problemu w tel skąd te problemy z Bluetooth niestety raz na jaką czas czeka mnie restart telefonu i zawsze jest jedna wielka niewiadoma z tymi danymi.

0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Najwidoczniej S Health nie zdążył zsynchronizować danych z kontem przed resetem. Czasami tak bywa. Nie wiem jakiego smartfona używasz, jaki model geara masz na nadgarstku.
Jednakże proponuję reset zegarka do ustawień fabrycznych, to samo z należy zrobić aplikacjami Gear Samsung i S Health. I wszystko sparować ponownie, czyli tak jakby dodać nowy zegarek i obserwować co się będzie działo.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Leśna
Apprentice
Opcje

Bardzo mi pomogłeś, dziękuję. Dodam tylko, że problem dotyczył zegarka Samsung Gear fit 2, a smartfon to LG G2. 

wasyl666
First Poster
Opcje
jaki zegarek człowieku? sparuj się sam ktoś pisze że dane uciekły z telefonu a Twoje rady są takie jakbyś nie czytał o co mu chodzi.Rolexa złotego też nie smarujemy a w kwestii danych to dwa lata właśnie trzy dni temu poszły się walić i nie ma siły żeby je odzyskać sparowac bo wyparowały i nie chce już słyszeć o Samsung health
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@wasyl666 nie pij więcej przed pisaniem na społecznościówkach. Wyrwałeś się nie wiadomo skąd i bredzisz.

A swoją drogą to nagroda ci się należy. "ZŁOTA ŁOPATA" - za odkop tematu sprzed 2 lat. :smiling-face-with-sunglasses:

 

ha-ha.gif

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
piotr465pl
Explorer
Opcje

Witam, wyczyściłem dane aplikacji samsung health i po tym zauważyłem że się nie zapisaly kroki itp. Na profilu były odznaki to myślałem że jest na moim koncie to a tu nic.. teraz patrzę że synchronizacja wyłączona, da się to przywrócić?

0 Like