Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienia Samsung 55RU8002

(Temat utworzony: 20-11-2019 08:28 AM)
3225 Wyświetlenia
szczepan8707
Journeyman
Opcje

Witam

Mam wrażenie, że telewizor jest cały czas jakby wygaszony mimo, że naciska się przycisk wł/wył , ponieważ po ponownym włączaniu od razu się włącza i jest w miejscu jakim ostatnio został wyłączony. Czy ma jakiś tryb czuwania i ciągle pobiera prąd ? Jeżeli tak to jak to wyłączyć. 

Druga sprawa mam dekoder od światłowodu MAG254 do telewizja, który jest podłączony pod TV w gniazdo HDMI1, telewizor znalazł go jak JABMOX i steruje się nim za pomocą pilota do telewizora co jest bardzo wygodne. Problem w tym, że on wógólę się nie wyłącza mimo ustawienia, że reakcja na HDMI natychmiast. Widać to po diodzie, jak i włączeniu ustawień dekodera, wyłączeniu TV a po nocy i włączeniu TV od razu pokazało się okno tych ustawień.Dodam, że w poprzednim telewizorze, samsung le40c650 po jego wyłączeniu dekoder sam się wyłączał a po włączaniu tv dekoder sam się włączał. Wrzucam zdjęcia z ustawień, przepraszam za kiepską jakość. Co to za opcja rozszeszenie sygnału wejściowego ?

20191120_063958.jpg20191120_064005.jpg20191120_064011.jpg20191120_064026.jpg

0 Like
23 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szczepan8707  Czy zaglądałeś do instrukcji obsługi na stronie 44 "Sterowanie urządzeniami zewnętrznymi za pomocą pilota Samsung — korzystanie z pilota Konfiguracja uniwersalnego pilota" ? Co do nazwy dekodera JABMOX myślę, że jest OK. Każdy TV ma tryb czuwania i nie jest możliwe jego wyłączenia. Czy masz już najnowszy firmware w TV wer 1318 ?

szczepan8707
Journeyman
Opcje

Nie miałem instrukcji z telewizorem a w necie nie mogłem znaleźć. Sprawdzę w domu firmware ale coś kojarzy mi się 1315

 

Czytam instrukcję ale nie widzę tam nic co zrobić aby dekoder się wyłączał wraz z telewizorem. Może podpowiedzieć ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szczepan8707 Ta opcja włączenia i wyłączenia dekodera aktywuje się automatycznie po skonfigurowaniu pilota w menu TV. Ważne jest, żeby podłączyć dekoder do TV do gniazda HDMI ARC 

https://www.samsung.com/pl/support/model/UE55RU8002UXXH/

szczepan8707
Journeyman
Opcje

Pilot obsługuje przełączanie kanałów, ściszanie itd w dekoderze to co robił pilot dekodera więc myślę że jest skonfigurowany ?
Mam podłączony do HDMI1, nie wiem czy to HDMI ARC , może to być problem ? Bo napewno dekoder się nie wyłącza.

 

Aktualizacja nie powinna być automatycznie jeżeli tv jest podłączony do internetu ?

0 Like
szczepan8707
Journeyman
Opcje

Wpialem dekoder w hdmi arc ale nic to nie dało. Wyłączam telewizor a dekoder się nie wyłącza, mimo że jest opcja w dekoderze reakcja na hdmi natychmiast. 

 

Mam firmware 1315 ale jak biorę wyszukaj aktualizacje to wyskakuje że jest aktualna. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szczepan8707  Problem jest, po stronie dekodera nie ma, HDMI ARC dlatego nie wyłącza i nie włącza, już podobny tam był, nic, z tym ni zrobisz. 

0 Like
szczepan8707
Journeyman
Opcje

@vdsl2  nie zgadzam się z trzech powodów. Pierwszy jak może to być wina dekoder skoro na tv le40c650 działał dobrze, wraz z wyłączeniem telwizora się wył a z włączeniem wł. Druga sprawa, le40c650 nie ma HDMI ARC a trzecie , że ARC jest od przesyłu dźwięku, od sterowania jest CEC.

 

Także jest ktoś jeszcze na forum kto się zna ?

 

I dlaczego na stronie niby jest jakieś firmware 1318 , TV mój ma 1315 a wyskakuje , że jest akutalny firmware?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szczepan8707  Nie zawsze jest możliwość zrobienia aktualizacji z poziomu TV, czyli OTA wystarczy pobrać firmware i zaktualizować ręcznie. Mam dwa telewizory jak UE40JU6740 i UE43RU7472 i dekodery Polsatu i NC+ i wszystko działa bez problemu, jak zmiana kanałów czy wyłączanie i włącznie. 

https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/PORADNIK-Aktualizacja-oprogramowania-w-telewizorach-S...

szczepan8707
Journeyman
Opcje
Ja miałem też wcześniej i działało więc mało co to podpowiada, że masz dwa telwizory i działa skoro są to inne modele
0 Like