Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Aktualizacja oprogramowania w telewizorach Samsung

Expert

Cześć!

Temat dotyczący aktualizacji ciągle cieszy się dużą popularnością. W związku z tym przygotowałem dla Was krótki post o nowej metodzie aktualizacji telewizorów z roku 2017-2019r.

Instrukcja krok po kroku:

Wejdź na stronę: http://www.samsung.pl/

W prawym górnym rogu, używając lupy, wprowadź kod modelu swojego TV (Model Code) i wybierz swój model odbiornika.

Lupa1.JPG

lupa 2.JPG

Przy modelu odbiornika wybierz ”znajdź pomoc”.

lupa 3.JPG

Następnie ze strony TV pobierz aktualizację, która będzie przystosowana na wszystkie systemy operacyjnej ”ALL OS”

lupa 4.JPG

Po pobraniu aktualizacji wypakuj archiwum bezpośrednio na pendrive bez użycia folderów.

Wyłącz TV przez dłuższe przytrzymanie przycisku power na pilocie dołączonym do odbiornika.

Podłącz pendrive do gniazda USB znajdującego się w odbiorniku lub w one connect.

Uruchom tv pilotem.

Aktualizacja rozpocznie się automatycznie.

Mam nadzieję, że ta krótka instrukcja rozjaśni Wam, jakie są możliwości aktualizacji J

Jeżeli macie jakieś pytania, zapraszam!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
1 ODPOWIEDŹ 1
New Member

Jeśli już piszesz poradnik to dodaj ostrzeżenie, że aktualizacja do wersji firmwaru 3015 z wcześniejszej np. 3008 blokuje odtwarzanie avi na telewizorze. Niestety nie można powrócić do wczesniejszego firmwaru a Samsung nie planuje powrotu do obsługi plików avi (divx). przykre to jest, iż telewizory nawet zakupione w 2019 roku ze starzym firmwarem mają obsługę divx a zaktualizowane są tej obsługi pozbawione. Niestety, ten, kto ma spore rodzinne nagrania (stare) w formacie avi jest zmuszony do ich przekonwertowania lub użycia zewnętrznego playera. Nie jest to jednak pozbawione wad. 

Autorzy z największą liczbą like