Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Ustawienia obrazu Samsung UE65RU7402

(Temat utworzony: 24-05-2020 12:03 PM)
2202 Wyświetlenia
BlackEdge
Apprentice
Opcje

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy możecie mi pomóc skalibrować ustawienia obrazu tak by był on maksymalnie naturalny a zarazem ostry?

Sam próbowałem różnych ustawień ale zawsze mam wrażenie że obraz wygląda tragicznie... 

 

Oglądam głównie Netflixa , HBO go, przede wszystkim filmy w HD i UHD. Wiem że ten telewizor ma sporo możliwości mimo tego że nie jest najwyższych lotów.

 

Czy ma ktoś może podobny model i sprawdzone ustawienia żeby wycisnąć z niego naj najwięcej?

 

Pozdrawiam.

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Nie jest to wina TV a materiału, jaki jest.

20200218_185945.jpg

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@BlackEdge Nie ma, takich idealnych ustawień nie każdemu nasze propozycje pasują, masz  coś takiego miłej zabawy.

"OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wnio...

TV Samsung 65Q6FNA (2018) – Najlepsze proponowane ustawienia

UHD calibration

Samsung RU7300 Calibration Settings

Jak nie uda, Ci  osiągnąć idealnych ustawień pozostaje Ci, CERTYFIKOWANA KALIBRACJA TV I PROJEKTORÓW

BlackEdge
Apprentice
Opcje
Dziękuję bardzo,
A czy wiecie może dlaczego nie mam w ogóle w menu obrazu ani w żadnym innym ustawień taki jak Dimming, HDR+ itd? Nie chodzi o to że te opcje są szare, ale nie ma ich w ogóle a wiem że specyfikacji telewizora że obsługuje on te wszystkie "dodatki".

Posiadam wersje oprogramowania T-MSLDEUC-1356.0 BT-S
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@BlackEdge  W menu użytkownika nie ma takich opcji jak Dimming, HDR+.

0 Like
BlackEdge
Apprentice
Opcje
Rozumiem, czyli te opcje włączają się same automatycznie?

Dodatkowo pisałeś w innym temacie, że jeżeli treść będzie wyświetlana w HDR to przy ikonce trybu obrazu pojawi się napiś HDR. Odpaliłem taki film na Netlix i żadnej ikonki nie ma. Wina oprogramowania, czy telewizora?
0 Like
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Nie jest to wina TV a materiału, jaki jest.

20200218_185945.jpg