Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV UE49NU7172UX sam się włącza

(Temat utworzony: 20-02-2019 07:11 PM)
9929 Wyświetlenia
kamuisan
First Poster
Opcje

Witam,

Po kupnie UE49NU7172UX miałem problem z tym, że telewior po ok. 20 minutach sam się włączał. Problem rozwiązałem, ale że na żadnym polskim forum nie znalazłem odpowiedzi, więc postanowiłem się podzielić rozwiązaniem.

Do telewizora jest podłączony dekoder Multimedii przez kablel HDMI. Rozwiązania, które próbowałem i które sugerowała infolinia Samsung to:

1. Odłączenie urządzenia podłączonego przez HDMI;

2. Wyjęcie z pilota baterii;

3. Zmiana gniazdka/listwy zasilającej;

4. Sprawdzenie aktualizacji;

5. Reset do ustawień fabrycznych.

Niestety nic z powyższych nie pomogło, więc zasugerowano mi wymianę TV na nowy w ramach rękojmi. Niestety drugi egzemplarz działał tak samo.

Dopiero na angielskim forum znalazłem rozwiązanie:

1. Resetujemy Smart HUB;

2. Resetujemy TV do ustawień fabrycznych;

3. Podczas pierwszej konfiguracji NIE PODŁĄCZAMY żadnego urzączenia pod port HDMI;

4. Po zakończonej konfiguracji wyłączamy telewizor pilotem i podłączamy urządzenie pod port HDMI;

5. Przeprowadzamy konfigurację z poziomu menu TV.

6. Wyłączamy opcję HDMI-CEC.

Nie wiem czy to problem oprogramowania ale wydaje się, że coś się psuje podczas pierwszej konfiguracji urządzenia.

Pozdrawiam

16 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@kamuisanA czy firmware masz teraz takie wer 1152 ?

0 Like
orzechszek
First Poster
Opcje

Witam,

Problem raczej tkwi w oprogramowaniu TV - ja mam najnowsze 1262 i nie ma zmian. Posiadam MU7002. Mam ten sam problem po podłączeniu miniPC do telewizora poprzez HDMI. Jeśli urządzenie jest włączone to jest OK. Gdy wyłączę - TV uruchamia się losowo.

Dodałeś ten sam post w dwóch lokalizacjach. Prowadź dalszą dyskusję w tym wątku. Dzięki! /RadekK

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@orzechszek Ja jednak myśle że problem jest po stronie kabla HDMI można zrobić mały eksperyment przy włączony TV z podłączonym miniPC wlączyć/wyłączyć światło i zobaczyć co będzie się działo. Serwisy dobrze znają ten problem.

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @orzechszek :) Czy telewizor się włącza jak do niego nie jest podłączone żadne urządzenie?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@orzechszek  Czy robiłeś testy jakie Ci podałem ? Co myślisz o tym @MagdaB ?

0 Like
orzechszek
First Poster
Opcje

Witam,

 

Porobiłem parę testów z kompem i CEC:

- z odłączonymi urządzeniami od HDMI jest wszystko OK, TV się nie włącza

- z podpiętym i włączonym kompem tez jest OK, TV nie włącza się

- z wyłączonym CEC w TV lub odpiętym modułem pulse-eight CEC TV też się nie włącza

- z podpiętym i wyłączonym kompem TV sie uruchamia

Próbowałem 3 różne kable i to samo. Włączanie i wyłączanie światła nie ma wpływu.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@orzechszek  Może podaj jaki to miniPC model/marka ? Jaki jest system ?

0 Like
orzechszek
First Poster
Opcje

Zotac CI520 z Libreelec + Pulse-Eight CEC. System raczej nie ma tutaj wpływu, gdyż problem występuje tylko gdy urządzenie jest wyłączone.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like