Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV UE49NU7172UX sam się włącza

(Temat utworzony: 30-12-2018 06:50 PM)
10665 Wyświetlenia
kamuisan
First Poster
Opcje

Witam,

Po kupnie UE49NU7172UX miałem problem z tym, że telewior po ok. 20 minutach sam się włączał. Problem rozwiązałem, ale że na żadnym polskim forum nie znalazłem odpowiedzi, więc postanowiłem się podzielić rozwiązaniem.

Do telewizora jest podłączony dekoder Multimedii przez kablel HDMI. Rozwiązania, które próbowałem i które sugerowała infolinia Samsung to:

1. Odłączenie urządzenia podłączonego przez HDMI;

2. Wyjęcie z pilota baterii;

3. Zmiana gniazdka/listwy zasilającej;

4. Sprawdzenie aktualizacji;

5. Reset do ustawień fabrycznych.

Niestety nic z powyższych nie pomogło, więc zasugerowano mi wymianę TV na nowy w ramach rękojmi. Niestety drugi egzemplarz działał tak samo.

Dopiero na angielskim forum znalazłem rozwiązanie:

1. Resetujemy Smart HUB;

2. Resetujemy TV do ustawień fabrycznych;

3. Podczas pierwszej konfiguracji NIE PODŁĄCZAMY żadnego urzączenia pod port HDMI;

4. Po zakończonej konfiguracji wyłączamy telewizor pilotem i podłączamy urządzenie pod port HDMI;

5. Przeprowadzamy konfigurację z poziomu menu TV.

6. Wyłączamy opcję HDMI-CEC.

Nie wiem czy to problem oprogramowania ale wydaje się, że coś się psuje podczas pierwszej konfiguracji urządzenia.

Pozdrawiam

16 Odpowiedzi
orzechszek
First Poster
Opcje

W międzyczasie pojawiały się różne problemy, ale to akurtat była kwestia braku kompatybilności z libreelec. W końcu to naprawili i póki co śmiga. Problem jest właśnie z TV, że po wyłączeniu tak zaczyna szaleć.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@orzechszek  To pozostaje Ci kontakt z Samsungiem tel 22 607 93 33.

0 Like
orzechszek
First Poster
Opcje

A czy ktoś wie jak wyświetlić logi telewizora MU7002 ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@orzechszek  Tak wiem, ale to się wiąże z utatą gwarancji a poza tym na oficjalny forum nie mogę Ci tego napisać. 

0 Like
orzechszek
First Poster
Opcje

Ok, dzięki. Czyli przejście TV w tryb developer mode i wbicie sie po api nie wystarcza? Trzeba inaczej ingerować?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@orzechszek  Jak masz TV na gwarancji zgłoś problem do serwisu. Nie masz dokumentacji i doświadczenia nic sam nie zrobisz a TV zamienisz w cegłe. 

0 Like
orzechszek
First Poster
Opcje

Witam,

 

Informacja dla potomnych - wygląda na to że z jakiegoś powodu winowajcą jest port USB. Jeśli jest on aktywny po wyłączeniu, to randomowo powoduje uruchomienie telewizora. Po włączeniu w biosie "ErP Support" (Przechodzenie w deep sleep), problem ustąpił, tylko niestety wtedy ograniczamy funkcje sprzetu typu: Power On By Keyboard, and Wake On LAN. Wygląda jakby dowolny sygnał z HDMI uruchamiał TV. Raczej nie tak to powinno działać.

0 Like