Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawdź, jak udostępnić obraz ze smartfona Samsung na Twoim telewizorze Samsung.

(Temat utworzony: 01-08-2019 11:00 AM)
1175 Wyświetlenia
StaszekM
Helping Hand
Opcje

 

001.PNG

 

Aplikacja Samsung Smart View umożliwia oglądanie treści z telefonu komórkowego na ekranie telewizora Samsung Smart TV oraz sterowanie telewizorem za pomocą telefonu.

 

Pamiętajcie aby telewizor i smartfon połączone były do tej samej sieci WiFi.

Jak skonfigurować sieć WiFi w telewizorze?

 

Funkcje aplikacji Samsung Smart View:

 

Zdalne sterowanie telewizorem.

 

003.PNG

 

Odtwarzaj treść z telefonu komórkowego.

 

004.PNG

 

Aby wywołać funkcję Smart View należy ją wybrać z górnej belki na telefonie.

 

002.jpg

 

Po uruchomieniu aplikacji Smart View pojawi się lista dostępnych urządzeń.

 

005.jpg

 

Z listy wystarczy wybrać urządzenie z którym chcemy się połączyć.

Po wybraniu telewizora z listy na urządzeniu pojawi się komunikat z prośbą o zaakceptowanie połączenia.

 

006.JPG

 

Klikamy zezwól i następuje połączenie.

 

007.JPG

 

Teraz możemy cieszyć się udostępnionym ekranem smartfona na telewizorze.

101 Odpowiedzi
3dh
Pioneer
Opcje

Mam TV Samsung UE55M5572 (wer. 1270.3) i dwa telefony Xiaomi, Redmi Note 5 i 4. Kiedyś sprawdziłem opcję ekran bezprzewodowy:

Ustawienia > Sieci... Więcej > Ekran Bezprzewodowy > [TV] Samsung 5 Series (55)

i wszystko było ok aż do dziś. Mój model TV jest pokazany na szaro jako niedostępny. Telefon ma dozwolony dostęp w liście urządzeń TV. Wiecie o co może chodzić?

PS. W nerwach w jednym z telefonów zaznaczyłem opcję "Zapomnij" i teraz za cholerę nie wiem co zrobić, żeby mój TV z powrotem pokazał się na liście ekranów bezprzewodowych. Można to jakoś przywrócić?

PS2. Znowu "Zapomnij" w przypadku TV którego nie mam (jakiś Samsung 7) nie działa. TV cały czas wraca na listę ekranów bezprzewodowych 😕

0 Like
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @3dh,

Zapoznałem się z symptomami, które opisujesz. Polecam, abyś wykonał reset TV do ustawieć fabrycznych. Taki reset znajdziesz w menu:

Ustawienia->Pomoc Techniczna->Diagnostyka->Resetuj. TV zapyta o kod PIN, domyślnie to 0000.

Po resecie sprawdź czy uda się połączyć.

0 Like
3dh
Pioneer
Opcje

Reset nie pomógł.

 

PS. Ale przesyłanie np. YouTube działa. Tzn. wcześniej też chyba działało, tylko że to mnie akurat nie interesuje.

0 Like
3dh
Pioneer
Opcje
I co teraz? To już koniec pomysłów? Ewidentnie coś jest nie tak po stronie TV, bo inny model, czyli nie mój Samsung 7, był wyświetlany na biało.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@3dh  Czy nie było jakieś aktulizacji na ten telefony Xiaomi ? Bo sporo jest na ten temat na forum Xiaomi że mają takie problemy nie tylko z TV Samsunga.

0 Like
3dh
Pioneer
Opcje
Tak, jasne. To wina nie TV tylko dwóch różnych telefonów. Przecież napisałem, że telefon widzi dwa telewizory i tylko mój (Samsung 5) jest niedostępny. Pod inny TV (Samsung 7) można się podłączyć, bo jest dostępny (pokazany na biało).

Aktualizacji było kilka od czasu kiedy to jeszcze działało. Nie tylko w telefonach ale i w TV.

Jak dla mnie to coś z TV, ale mogę się mylić.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@3dh  Jeśli masz TV na gwarancji to zgłoś problem na infolinie tel 22 607 93 33. Co do serji to jest inne oznaczenie (M,NU czy J) tak na przyszłość.

0 Like
3dh
Pioneer
Opcje

Właśnie miałem aktualizacje na telefonach i wszystko zaczęło działać :smiling-face: Tym razem Samsung był niewinny :smiling-face:
Wybaczcie zamieszanie.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@3dh  Czyli miałem racje że problem jest po stronie telefonu a nie TV.

0 Like
gregor23
First Poster
Opcje

Mam tv  Samsung UE43RU7472U i smartfona Samsung Galaxy j5 2016.

Czy ten smartfon obsługuje przesyłanie zdjęć w aplikacji Smart Things ?

Jeśli nie to jakie mam inne możliwośći ?

 

0 Like