Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung 55NU8072. Smużenie/Ghosting w grach na konsolę PS4 pro.

(Temat utworzony: 13-03-2019 07:03 PM)
1698 Wyświetlenia
Piotr1986
Journeyman
Opcje

Witam. Telewizor nabyłem dwa tygodnie temu.  Od kilku dni zwróciłem uwagę na smużenie ciemnych elementów podczas ruchu w grach. Z początku myślałem, że to przez odpalone upłynnaniecze, czy innej opcje, ale po wyłączeniu wszystkiego problem nie znikał. Podpinałem innym przewodem hdmi, resetowałem ustawienia obrazu tv,  zmieniałem ustawienia w konsoli, sprawdzałem na innej i również tam się to pojawia. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam i nie wiem czy to reklamować ??

Niżej zamieszczam link z filmikiem. Niewiele na nim widać, ale chodzi mi o ten ciemniejszy fragment, w który mierze. Dotyczy to wszystkich zaciemnionych, zacienionych obiektów w grze.

https://www.youtube.com/watch?v=uAiYJzDA7so

0 Like
35 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Piotr1986  Można powiedzieć że nic nie widać na tym filmie czy robiłeś kalibracje obrazu jak tutaj ?

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/quot-OPTYMALNE-quot-ustawienia-pozwalające-...

0 Like
Piotr1986
Journeyman
Opcje

Żadna kalibracja nie pomaga. Problem występuje przy każdym ustawieniu. Domyślam się, że ciężko wychwycić coś na tym filmie. Wokół tego czarnego elementu tworzy się fioletowy kontur i przy obrocie kamerą zaczyna się rozjeżdżać, tworząc smugę. Widać tego więcej, po prostu ciężko mi jest obracać precyzyjnie analogiem, a drugą ręką filmować :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye: 

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@Piotr1986  Można powiedzieć że nic nie widać na tym filmie


Widać. Jest, to zjawisko podobne do tego, które występuje w ekranach OLED przy, np. przesuwaniu szarych obiektów na czarnym tle (tzw. smearing).

 

1.JPG2.JPG

 

Niestety nie spotkałem się nigdy z tym zjawiskiem w telewizorze.


0 Like
Piotr1986
Journeyman
Opcje

Dokładnie o ten cały smearing mi chodzi. W szczegółowych pomieszczeniach, gdzie światło i cień tańcuje można dostać szału.

Teraz nie wiem czy mam się z tym fatygować do serwisu?

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @Piotr1986,

 

Sprawdzałeś, czy telewizor ma ostanie aktualne oprogramowanie z numerem 1202.3, czy konsola też jest zaktualizowana, czy kabel hdmi jest oryginalny ten z zestawu konsoli.

 

 

 

 

0 Like
Piotr1986
Journeyman
Opcje

Tv zaktualizowany do najnowszej wersji, konsola również. Kabel hdmi 2.0 oryginalny.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Piotr1986, A czy ten problem występuje tylko w przypadku gier ? Czy na innych treściach ten efekt też jest widoczny ?


0 Like
Piotr1986
Journeyman
Opcje

Z tego co zauważyłem, to tylko w grach. Film na blu-ray w porządku, to samo tyczy się streamingowych aplikacji w TV.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Piotr1986  A PS 4 PRO masz taki firmware 6.50 ?

0 Like