Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

65Q90T

(Temat utworzony: 14-10-2021 05:55 PM)
301 Wyświetlenia
tomkoziolek
Journeyman
Opcje

Od kilku dni jestem posiadaczem QE65Q90T , przesiadłem się z QE65Q70R i niestety jestem trochę zawiedziony jakością obrazu. Tak jak DSE jest do zaakceptowania to nie mogę zaakceptować efektu rozmycia , braku ostrości podczas oglądania materiałów HD 1080i jak i 1080p z sieci kablowej , coś na zasadzie pozostawianej "mgiełki" przy twarzach i postaciach może trochę jak ghosting z efektem opery mydlanej. Efektu nie idzie usunąć poprzez ustawienia "Wyrazistego Ekranu" anie innych odppowiadających za wyrazistość oglądanego materiału , łącznie z sharpness , które już mam na 8 ustawiona a czym wyższe ustawienie tym więcej ziarnistości się pojawia. Przy zmianie ustawień na niskie pojawia się szarpanie ekranu. Firmware uaktualniony do najnowszego. Dziwię się że po zmianie z Q70r gdzie obraz był jak brzytwa tylko DSE oraz jasność były dokuczliwe to myślałem że przy TV na kilka tys PLN będzie co najmniej tak dobry jak starszy i niższy model. Czy ktoś ma też takie wrażenie oglądając kablówkę albo satelitę. Dodam że TV był kilka razy resetowany. 

9 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2  pomożesz?


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tomkoziolek  Nie potrzebnie zmieniałeś na ten TV mogłeś zmieć na QE65Q80A lub QE65QN85A.

Spróbuj tych ustawień może coś się uda ustawić.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q90-q90t-qled/settings

patyczak
Big Cheese
Opcje
W ustawieniach wyrazistości obrazu, wyłącz przede wszystkim Redukcję szumu. Redukcję rozmycia i drgań, ustaw według uznania. Te 3 ustawienia odpowiadają za tzw. "operę mydlaną ". I jeszcze Contrast Enhancer wyłącz. 20211015_070035_3574.jpg20211015_070825_3575.jpg
0 Like
tomkoziolek
Journeyman
Opcje

Bawiłem się wczoraj z ustawieniami . I tak na materiałach 4K i 4K HDR przy ustawieniach Sharpness na 5 , Redukcja rozmycia na 5 , Redukcja drgań na 5 , Redukcja Szumów wył , Contrast Enhancer wył. jest OK. Materiały HD z Netflixa , YT i innych sharingowych portali wyglądają akceptowalnie ale na ustawieniach Redukcja rozmycia na 9 , Redukcja drgań na 5 , Redukcja Szumów wył. Natomiast materiały z kablówki ( bez względu czy po HDMI czy CAM jest beznadziejnie a sportu , meczy przy materiale HD nie idzie oglądać bo piłkarze to pikselowe zamglone plamy na boisku , odnoszę wrażenie że jest problem z upscalingiem z HD do 4K. Nie sądzę też że jest to kwestia ustawień , raczej jest to problem oprogramowania lub płyty głównej. I teraz pytanie , zgłaszać to na infolinię na gwarancji , bo z tytułu zwrotu do sklepu zostało mi trochę czasu ale za kwotę którą zapłaciłem ( po sporym rabacie ) nie ma szans aby znaleźć coś przyzwoitego .

0 Like
tomkoziolek
Journeyman
Opcje

Już od dawna sprawdzam rtings ( na 70R - było ok ) jaednak na Q90T nie bardzo , dodatkowo ich ustawienia na Warm2 i przy Local Dimming na High skóra , twarze są czerwono-żółte bardzo nienaturalne.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Już było sporo tematów z modelami z 2020 że słabo wygląda ogadanie sportu.

tomkoziolek
Journeyman
Opcje

Chcesz powiedzieć, że topowy model z 2020 jest gorszy od Q80A z tego roku. Co ciekawe Q95T wielu sobie chwali a to przecież te same "bebechy" i panel. 

Wracając do pytania , czy problem z upscalingiem i rozmyciem może być podstawą reklamacji ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tomkoziolek  Reklamować zawsze możesz nikt tego Ci nie zabroni.

 

tomkoziolek
Journeyman
Opcje

Po kilku dniach bawienia się ustwieniami , przeczytaniu kilkunasu wątków dot. ustawień obrazu nie tylko dla Q90T ale także dla Q70R , Q80T, Q80R, Q95T wydaje się , że znalazłem ustawienia które najmniej zniekształcają obraz , są w miarę naturalne kolory i nie ma broblemów z tzw. rozświetlaniem lub przygasaniem napisów w filamch a także zminimalizowałem problem rozmycia przy twarzach jak i szarpania obrazu. Ustawienia testowałem przede wszystkim na sygnale z kablówki czyli sygnał HD po HDMI jak i w module CAM. Tuner kablowy na którym testowałem to Ustym4Kpro z E2 openATV, który pozwala na zminę kilku parametrów już na etpie wysyłania sygnału do TV. Poniżej moje ustawienia :

W samum dekoderze zmieniłem tylko ostrość tak gdzieś w połowie skali.

w TV mam :

Jasność 38, kontrast 45, ostrość 4, kolor 26, odcień 0, Local Dimming Nisko, Contrast Enhancer Nisko, Tryb Film Auto, Tonacja kolorów Ciepły 1, Balans bieli 2 pkt ( Wzm. C  1, Wzm. Z 3, Nasyscenie niebieskim - 4 , reszta bez zmian ) ,Wyrazistość obrazu - Użytkownika , Redukcaja rozmycia 8, Redukcja drgań 4 - reszta wyłączone. Pozostałe parametry bez zmian.

Może ktoś podzieli się swoimi ustawieniami.