Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

R6 Portable i problem z dzwiękiem WIFI.

(Temat utworzony: 13-01-2018 08:56 AM)
1403 Wyświetlenia
mateo1977
Apprentice
Opcje

Chciałem by tytułowy głośnik odtwarzał dzwięk z TV właśnie po sieci WIFI. 

W TV mam możliwość wyboru głośnika R6 portable(wifi) ale po próbie odtworzenia dzwięku wyskakuje informacja, że nawiązanie połączenia nie powiodło się (nie można połączć urządzenia R6. Upewnij się, że urządzenie jest włączone}.

Tv to UE55KS7000.

 

9 Odpowiedzi
MichałL
Pathfinder
Opcje

Hej @mateo1977

 

W aplikacji Samsung Multiroom np. w telefonie, tablecie czy możesz z tych urządzeń poprzez Wifi przesłać dźwięk? Ewentualnie wybierając głośnik R6 w opcjach aplikacji jest możliwość sparowania z dowolnym urządzeniem, wtedy wybierając telewizor, jako urządzenie nadające dźwięk czy też jest problem z połączeniem?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
mateo1977
Apprentice
Opcje

Głośnik odtwarza muzykę z telefony przez WIFI wszystko bez problemu.

Natomiast przy próbie włączenia dzwięku  z TV na głośnik mam przełączony dzwięk na R6 Portable WIFI, ale niestety dzwięku brak.

Ogólnie mam wrażenie że nie wszytko poszło tak jak powinno. Wszytkie instrukcje dotyczą starej apikacji.

 

0 Like
KarolW
Pathfinder
Opcje

hej @mateo1977

 

Przyczyną może być jakość połaczenia WiFi między telewizorem a ruterem. sprawdź czy nic nie zakłuca poąłczenia - nie jest miedzy wymienionymi urzadzeniami. Zaleca się również aby to była sieć dziąłająca z częstotliwością 5GHz. Jeżeli masz taką możliwość przełacz ruter na taką i połącz z tą siecią oba urządzenia.

 

Możesz też wykonać w TV tzw. soft reset czyli odłaczyć go od zasilania na 5 min. Czasem przynosi to spore efekty.   

0 Like
mateo1977
Apprentice
Opcje

Niestety ale produkt samsung bardzo rozczarowuje. 

Działa kiedy chce i dosłownie jak mu się chce. 

Czasem wystarczy reset tv (5min wyłączam z sieci), czasem nic nie pomaga. Połączenie bluetooth jest ok natomiast sieć to jakies nieporozumienie. Zmiany routera itp nic nie pomogły. 

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A soft na tv i głośniku aktualny? Najlepiej sprawdzić datę wydania aktualizacji na stronie wsparcia konkretnego urządzenia i porównać z wersją na urządzeniu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
mateo19771
First Poster
Opcje

Soft Tv 1208 jest najnowszym softem.

Instrukcja głośnika obejmuje starą aplikację, która wygląda całkowicie inaczej.

Jestm po konsultacji z pomocą samsung i jedno co mi przychodzi na myśl.. to jak najszybciej pozbyć sie wszystkiego co ma logo samsung.

Jedyną radą i pomocą jaka przyświecała naszej rozmowie to udać się do serwisu lub sklepu gdzie zakupiłem towar :smiling-face:

Niestety ale konsultant proponuje cały czas reset urządzenia co w gruncie rzeczy byłoby i może trafionym pomysłem gdyby nie fakt że robiłem to przynajmniej 10 razy a na moją sugestie, że urządzenie nie resetuje ustawień sieciowych zaproponował ... serwis.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Całkiem możliwe, że wyłożyła się karta sieciowa i bez wizyty w serwisie faktycznie się nie obejdzie.
Jeżeli wszystkie dotychczasowe porady i działania nie przyniosły pożądanych efektów, to faktycznie zamiast powielać zachowania innych i użalać się jaka to firma jest be, może faktycznie warto skontaktować się z serwisem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mateo1977
Apprentice
Opcje

dziękuje za pomoc.

Jestem po prostu lekko rozczarowany produktem. Rozumiem, że to nie TV z najwyższej półki ale blisko 6 tysięcy skłaniało mnie do przekonania, że to jest fajny i przyjazny produkt. Niestety okazało się, że TV samsung w porównaniu do konkurencyjnych TV jakie mam u córki jednej lub drugiej jest niczym jak nieudolnym produktem.

Oddać się już go nie da i żyć z nim należy w zgodzie ale musiałbym go chyba wyłączyć by się nie denerwować.

Pomoc ze strony konsultantów powinna również być bardziej fachowa bo trochę się ogranicza do proponowania resetu.

 

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mateo1977

Ale nie odpowiedziałeś jeszcze na jedno pytanie. Czy sprawdzałeś wersję softu w głosnikach? Te, jak pozostałe urządzenia mają możliwość aktualizcji. Nie napisałeś dokładnie którą wersję głosnika posiadasz, więc zaproponuję obie strony.

WAM6500 - http://www.samsung.com/pl/support/model/WAM6500/EN#downloads

WAM6501 - http://www.samsung.com/pl/support/model/WAM6501/EN#downloads

Sprawdż jeszcze tę kwestię.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like