Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z odtworzeniem filmów

(Temat utworzony: 25-11-2018 12:14 AM)
4201 Wyświetlenia
maczupiks
Explorer
Opcje

Dzień dobry.

Posiadam terwizor model UE55KU6470S z systemem operacyjnym Tizen.
Ostatnio zauważyłem, że podczas próby odtworzenia większych filmów (powyżej 4GB) filmy nie otwierają się.
Ten sam problem pojawia się na dwóch pendrive i dysku zewnętrzym marki WD.
Wszystkie te urządzenia były formatowane przez NTFS oraz FAT32 i problem nadal był identyczny.

Filmy, które próbowałem otworzyć są w formacie mp4. Gdy z pozycji telewizora wchodzę na pamięć masową i klikam odtwórz film zaczyna się ładować, a następnie wczyta się dosłownie jedna sekunda filmu lub kilka sekund dźwięku i film zamyka się po czym ekran wraca do pozycji pamięci masowej. Z mniejszymi filmami nie mam żadnych problemów, dopiero przy filmach większysz niż 4GB.
Próbowałem również przez aplikację samsunga udostępnić film w komputera i odtworzyć go bezprzewodowo, ale problem jest identycznie taki sam.
Ciekawostką jest, że jeśli na pendrive jest tylko film oraz napisy to w momencie podpięcia do telewizora u góry ekranu pojawia się zapytanie czy odtowrzyć plik, który się na nim znajduje (jeśli jest więcej to pyta czy odtworzyć zawartość pendrive w celu podglądu), a po kliknięciu odtwórz film bez problemu odtwarza się, tylko że bez napisów.
Aktualnie jedyną możliwością odtworzenia filmów powyżej 4GB jest podłączenie laptopa do tv kablem HDMI.
Wydaje mi się, że taki problem absolutnie nie powinien mieć miejsca przy telewizorze obsługującym technologię 4K, gdzie wiadomo, iż filmy w tej jakości potrafią ważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt GB.

Tutaj pojawia się moje pytanie, czy ktoś z Państwa wie jak sobie z tym problemem poradzić? Wina leży w moim egzemplarzu telewizora czy ten model po prostu tak ma?

 

Pozdrawiam,
Arek

0 Like
Benek79
Student
Opcje

Wersja oprogramowania t-ktm2ldeuc-1152.8

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Benek79Jak masz na tablice znamionowej ? Czyli najnowszy firmware na dzień dziszejszy.

0 Like
Benek79
Student
Opcje
Przepraszam najmocniej ale mow do mnie jak do... za przeproszeniem: prostego chlopa :face-with-tears-of-joy:
UE55NU7300KXXU
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Benek79Według strony są takie dwa modele tutaj

0 Like
Benek79
Student
Opcje

Najlepsze jest to, ze wikonach plikow na dysku pokazuje sie tak jak by poczatek filmu ale w prawym gornym rogu jest znaczek play ale przekreslony. Jesli moge podeslac zdjecie daj znac w jaki sposob

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Benek79Możesz zrobić fote ale proponuje ci reset TV do ustawień fabrycznych na początek.

0 Like
Benek79
Student
Opcje

Ok zrobie reste ale nie jestem pewien jak... duzo masz czasu? :smiling-face:

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Benek79Wstaw zdjęcie rano odpiszę.

0 Like
Benek79
Student
Opcje

Zrobilem reset i niestety d...a

0 Like
Benek79
Student
Opcje

Jak wstawic zdjecie?

0 Like