Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z odtworzeniem filmów

(Temat utworzony: 02-05-2017 12:49 PM)
22499 Wyświetlenia
maczupiks
Explorer
Opcje

Dzień dobry.

Posiadam terwizor model UE55KU6470S z systemem operacyjnym Tizen.
Ostatnio zauważyłem, że podczas próby odtworzenia większych filmów (powyżej 4GB) filmy nie otwierają się.
Ten sam problem pojawia się na dwóch pendrive i dysku zewnętrzym marki WD.
Wszystkie te urządzenia były formatowane przez NTFS oraz FAT32 i problem nadal był identyczny.

Filmy, które próbowałem otworzyć są w formacie mp4. Gdy z pozycji telewizora wchodzę na pamięć masową i klikam odtwórz film zaczyna się ładować, a następnie wczyta się dosłownie jedna sekunda filmu lub kilka sekund dźwięku i film zamyka się po czym ekran wraca do pozycji pamięci masowej. Z mniejszymi filmami nie mam żadnych problemów, dopiero przy filmach większysz niż 4GB.
Próbowałem również przez aplikację samsunga udostępnić film w komputera i odtworzyć go bezprzewodowo, ale problem jest identycznie taki sam.
Ciekawostką jest, że jeśli na pendrive jest tylko film oraz napisy to w momencie podpięcia do telewizora u góry ekranu pojawia się zapytanie czy odtowrzyć plik, który się na nim znajduje (jeśli jest więcej to pyta czy odtworzyć zawartość pendrive w celu podglądu), a po kliknięciu odtwórz film bez problemu odtwarza się, tylko że bez napisów.
Aktualnie jedyną możliwością odtworzenia filmów powyżej 4GB jest podłączenie laptopa do tv kablem HDMI.
Wydaje mi się, że taki problem absolutnie nie powinien mieć miejsca przy telewizorze obsługującym technologię 4K, gdzie wiadomo, iż filmy w tej jakości potrafią ważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt GB.

Tutaj pojawia się moje pytanie, czy ktoś z Państwa wie jak sobie z tym problemem poradzić? Wina leży w moim egzemplarzu telewizora czy ten model po prostu tak ma?

 

Pozdrawiam,
Arek

0 Like
25 Odpowiedzi
TenTypMichał
Navigator
Opcje
ten model chyba tak niestety ma, jestem w posiadaniu podobnego z tej serii...ale sam bym chętnie się tego dowiedział może jakiś fachowiec na forum się odniesie
0 Like
DamianT
Pioneer
Opcje
Witajcie @maczupiks @TenTypMichał

Opisana przez Was sytuacja może mieć związek z brakiem kompatybilności określonego pliku z telewizorem. W tym przypadku dobrze byłoby sprawdzić szczegółowe informacje na temat plików, które staracie się odtworzyć. Takie informacje można sprawdzić poprzez darmowy program MediaInfo, po czym można porównać te dane z tabelą obsługiwanych plików, która jest zawarta w instrukcji telewizora na stronie:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201612/20161209100212986/POL-JZDVBEUK-1.1.3.pdf

Tabelę możecie odnaleźć wpisując hasło "Obsługiwane kodeki wideo" w instrukcji.
0 Like
maczupiks
Explorer
Opcje

Dzień dobry.

Postąpiłem wg Pańskiej instrukcji, ale niestety stwierdzam, że wszystkie parametry filmu zgadzają się z obsługiwanymi formatami wideo. Mniejszy film (1,7GB) o tej samej specyfikacji (format, kodek wideo, audio, liczba klatek itd.) otwiera się bez problemu. Wydaje mi się, że jeżeli telewizor miałby problemy z jakimś kodekiem to nie otworzyłby go w ogóle, a tak jak pisałem wcześniej, jeżeli na pendrive znajduje się tylko jeden film i odtworzy się go w pozycji zapytania u góry ekranu po podłączeniu pendrive to film odtwarza się (tylko bez napisów), ale obraz i dźwiek jest bez zastrzeżeń. Od ostatniej mojej wiadomości mogę jeszcze dodać, że film powyżej 4GB nie jest tu problemem, gdyż film w formacie mkv (z tym samym kodekiem wideo), który waży prawie 7GB odtwarza się bez problemu z napisami. Wydaje mi się, że problemem są tutaj filmy w formacie mp4 powyżej 4GB, ale to tylko moje przypuszczenia oparte na zaledwie kilku przykładach.

Ma Pan jeszcze jakieś pomysły czy pozostaje mi pisać bezpośrednio do Samsunga?

Pozdrawiam,
Arek

0 Like
MichałL
Pathfinder
Opcje

Hej @maczupiks

 

W takim przypadku polecam kontakt z infolinią Samsung pod numerem 22 607 93 33 lub 0 801 172 678 i umówić się na usługę zdalnego zarządzania, wtedy jest możliwość sprawdzenia płyty głównej oraz oprogramowania w Twoim odbiorniku.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
M_Komandos
Pioneer
Opcje

Szanowni Państwo!

 

Mam podobny problem 😞

Jest to mój 3. telewizor firmy Samsung i bardzo żałuję, że zmarnowałem pieniądze.

Mam od 7 lat telewizor 32" F6400 i ten w porównaniu z obecnym jest rewelacyjny.

Odtwarza mi prawie wszystkie filmy z dysku sieciowego (DLNA), a najnowszy nie odtwarza prawie żadnego!!!

Brak kompatybilności wstecznej! Bardzo m izależało na oglądaniu filmów zgranych z taśm VHS, z którymi każdy stary sprzęt daje sobie radę, a teraz mam się wystawiać na pośmiewisko, że kuiłem tak kiepski sprzęt, który nie radzi sobie z rozdzielczością 800x600??? Wstyd!

Pamiętam, kiedy byłem rozżalony kupując wieżę Samsung z funkcją DVD i bluetooth, a okazało się, że telewizor tej samej firmy nie chce się z nią łączyć bezprzewodowo.

 

Czas skończyć z zakupami produktów tej firmy!

Na szczęście 3 smartfony Samsung poszły do ludzi i przesiedliśmy się na lepsze, bo chińskie.

 

Mariusz

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@M_KomandosA jaki masz teraz model TV ? Chętnie Ci pomogę :smiling-face:

0 Like
Benek79
Student
Opcje

W dniu wczorajszym ogladalem filmy z dysku podlaczonego przez usb... w dniu dzisiejszym nie moge ich odtworzy, wyswietla sie informacja: wybrany plik nie jest obslugiwany... dziwne 😞

Model: UE55NU7300

PROSZE O LOMOC!!!

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Benek79Czy napewno podałeś właściny model UE55NU73XX/02/72 ? Na początek proponuje Ci odłączyć TV od prądu na około 10 minut.Czy wersje firmware masz wer 1152 ?

0 Like
Benek79
Student
Opcje
Ustawienia/pomoc techniczna/o telewizorze/kod modelu: UE55NU7300
TAK JEST PODANE
mam model z przed 3 lat i nie mialem takich problemow a z tym... masakra 😞 sprawdzilem aktualizacje ale nie ma zadnych. Jakis pomysl?
0 Like