Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pilot BN59-01178B nie reaguje na przyciski. UE32H5500AWXXH uruchamia się ponownie

(Temat utworzony: 06-02-2019 11:31 PM)
27593 Wyświetlenia
tomek1522
Journeyman
Opcje

Witam mam następujący problem. dziś po powrocie z pracy chciałem zmienić głośność i nic. baterie są sprawne i działają lecz tv nie reaguje na żadne przyciski ani na menu ani na return i guide. Mało tego tv resetuje się po 20sek. czyli włącza się automatycznie i wyłącza. nie wiem co jest grane,podczerwień widzę że działa, kiedy się uruchamia trzymając przycisk na głośność minus oraz plus można jeszcze podgłosić lub ściszyć ale nic po za tym już nie można zrobić.  TV to telewizor smart UE32H5500AWXXH a pilot do niego orginalny samsung BN59-01178B Może ma ktoś jakieś sensowne pomysły jak to ogarnąć? 

 

Zmieniłem tytuł wątku na odzwierciedlający treść /RadekK

0 Like
18 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje
Na początek odłącz telewizor od prądu na 10-15 minut.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@tomek1522 proponuję zastosować się do wskazówek @kamil40013 .

Na przyszłość proponuję zapoznać się z tematami już dostępnymi na forum lub skorzystać z wyszukiwarki forumowej opatrzonej ikoną lupy. Zobacz co się stało, gdy wpisałem do niej frazę smart pilot.

Z uwagi na wiekowość modelu twojego tv polecam w szczególności ten wątek:  Pilot smart control .

Jak zatem widzisz, nie było potrzeby zakładania nowego tematu. Wystarczyło dopisać się w jednym z już istniejących lub poszukać w nich rozwiązania.

Nie wiem czy to robiłeś, ale warto również sprawdzić aktualność wersji oprogramowania w tv. Na tej stronie masz najbardziej aktualną wersję oraz instrukcję jej instalacji - UE32H5500AW.

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
tomek1522
Journeyman
Opcje

mimo że minęło pół h to nadal to samo . nic się nie zmieniło 

0 Like
tomek1522
Journeyman
Opcje

nie mogę nawet wejść w panel smart by go zaktualizować a co dopiero to zrobić. nie można zmienić ani kanału ani głośności więc nic nie da rady zrobić z mojej strony bo jestem początkujący. próbowałem szukać na necie w innych postach coś na podobny temat i próbowałem coś zrobić lecz nic nie można. 

0 Like
tomek1522
Journeyman
Opcje
p.s. po za tym jak mam zrobić szybki resert tv skoro nie mogę wejść ani w menu ani nic?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tomek1522  Ale czy napewno odłączyłeś TV od prądu ? czy zostawiłeś go standby ? Jeśli TV jest przełączony na żródło HDMI nie ma możliwość aktulizacji firmware jest opcja nie aktywna.

0 Like
tomek1522
Journeyman
Opcje
tak na pewno odłączyłem go od prądu i nie zostawiłem go standby. po za tym wciskając ext na pilocie nic się nie dzieje mruga dioda czerwona ale nie można nic zrobić po kilkunastu sekundach znowu się wyłącza i włącza
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tomek1522  Pozostaje Ci kontakt z infolinią Samsung tel 22 607 93 33.

tomek1522
Journeyman
Opcje

chyba to pozostaje ,,,, jutro tam zadzwonię najpóźniej w piątek. .. póki co dziękuję za info i pozdrawiam wszystkich