Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

MU7052 kontra dekoder 4K vectry

(Temat utworzony: 13-05-2019 09:36 PM)
1258 Wyświetlenia
krzysiek68
Pathfinder
Opcje

Mam taki problem. A mianowicie jak ustawie rozdzielczość na dekoderze 2160 obraz na tv co jakiś czas zanika na około 2 sek. Występuje to nieregularnie co godzinę, dwie lub nawet raz na 5 godzin. A bywa też że w ciągu godziny kilka razy. Jeżeli ustawię w dekoderze 1080 nie ma żadnych zaników. Używałam kabelka HDMI tańszego i drozszego, nic to nie daje. Wcześniej miałem dekoder HD i takich problemów nią miałem

0 Like
16 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@krzysiek68  Czy masz już najnowszy firmware w TV  wer 1270 ?

0 Like
krzysiek68
Pathfinder
Opcje

Mam 1270.3

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@krzysiek68  Według mnie problem jest po stronie dekodera (VEC3770CFX) jak sam wiesz jest to nowy dekoder od Vectry.

0 Like
krzysiek68
Pathfinder
Opcje
Ogólnie to te decodery to porażka jeżeli chodzi szatę graficzną i i oprogramowanie
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jest on oparty na nowym oprogramowaniu Graphyne TV

0 Like
krzysiek68
Pathfinder
Opcje

Po długiej rozmowie z kilkoma osobami na infolinii podjęli decyzję o wymianie dekodera. 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@krzysiek68  Też tak myślę że najlepiej będzie wymiana dekodera lub poczekanie na aktulizacje softu dekodera. Już widziałem w necie narzekanie na ten sprzęt.

0 Like
krzysiek68
Pathfinder
Opcje

Był technik z vectry i stwierdzi, oczywiście zauważył ,

- że obraz znika z dzwiękiem ( dzwięk po HDMI do soundbara)

- że obraz znika ale dzwięk nie ( dzwięk po optyku do soundbara)

Wczoraj zgłosiłem kontak na zarządzanie zdalne, zadzwonili w momencie jak był technik z vectry (słyszał moją rozmowę) i Samsung stwierdził, że urządzie vectry może być niekompatybilne ( śmiech gościa z vectry)

Wymienił mi dekoder a Samsung wykonał zdalnie "hard reset" TV i po ustawieniach i po podłaczeniu wszystkich urządzeń jeżeli będzie występowała usterka czy jak to nazwał mam ponownie zadzwonić. 

Ps. vectra twierdzi, że usterka wystepuje raczej w module one conect samsunga, no ale zaraz siadam i będę sprawdzał nowy dekoder, mam jeszcze opcję pojścia z dekoderem do kuzyna, jeżeli ma TV z 4K to wszystko się wyjaśni bo ma też vectrę.

Dam znać za kilka dni co i jak

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@krzysiek68  Szkoda że Vectra nie zamieszcza instrukcji obsługi do tego dekodera tu może być problem po DHCP i dlatego są co jakiś czas zaniki wizji. Nie zaponij napisać jaki ma kuzyn model TV.

0 Like