Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Samsung Smart TV może powodować zawieszanie się domowego routera?

(Temat utworzony: 13-01-2019 12:49 PM)
500 Wyświetlenia
Marecki2
Pioneer
Opcje

Dzień dobry,

 

kilka dni temu zakupiłem telewizor Samsung UE43NU7442U. Połączenie z domowym WiFi (mam sieć 150 MB/s) poszło błyskawicznie, wszystko działa na pierwszy rzut oka bez problemu - przeglądarka, aplikacje itp. Posiadam starszy router TP-LINK TL-WR740N, który nie sprawiał żadnych problemów (używam od niego WiFi w telefonie, a wcześniej na konsoli PlayStation, która była w tym samym miejscu jak obecnie ten nowy tv). Problem pojawił się już tego samego wieczoru, kiedy to w całym domu sieć WiFi zniknęła mi na kilka minut, po czym wszystko powróciło do normy. I tak jest od tych kilku dni, czyli od czasu zakupu telewizora. Kontaktowałem się z pomocą techniczą dostawcy internetu, który zdalnie po sprawdzeniu stanu sieci u mnie jednoznacznie stwierdził, że nie ma żadnej awarii u nich, i że z ich strony nie ma przez ostatnie dni żadnej, choćby chwilowej przerwy w dostawie sieci do mnie (dodatkowo dodali, że na 99% to awaria routera, a konkretnie modułu WiFi)

 

Sieć u mnie zanika na kilka minut kilka razy w dniu, i samo wszystko powraca do normy, czyli sieć powraca. Podczas braku sieci, telewizor dobitnie pokazuje BRAK POŁĄCZENIA SIECI, w telefonie równieź internetu brak.

 

Czy jest możliwość, że telewizor jakoś co jakiś czas wpływa na router, a ten się zawiesza? Podczas tego kilkuminutowego braku sieci, wszystkie diody na routerze świecą tak samo jak podczas pełnego dostępu do sieci, tak jakby nic się nie działo złego.

 

A może trzeba ręcznie coś zmienić w routerze albo w konfiguracji sieci telewizora? Proszę o jakieś porady, bo już sam nie wiem, czy nagle, w dniu zakupu telewizora popsuł mi się router, czy też ten telewizor wpływa na zawieszanie się WiFi...

0 Like
Marecki2
Pioneer
Opcje

Pewnie masz rację, ten Asus który polecasz jest na mojej liście 🙂 A tak w sumie sobie pomyślałem, może by pociągnąć kabel lan z tego mego starego TP-Linka do telewizora? Bo rozumiem, że wystarczy jak wetknę kabel w jeden z pustych slotów w routerze, a następnie drugą końcówkę do telewizora? I jeśli tak, to czy musiałbym w routerze dokonywać jakichś dodatkowych konfiguracji by był net w tv?

Jeden kabel lan już mam w routerze - po kablu mam neta w kompie...Czy to by przeszkadzało dołożyć drugi kabel, i wpiąć go do telewizora?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Czy po kablu czy WIFI nie bedzie Ci działać na tym TP-linku.

Marecki2
Pioneer
Opcje

Rozumiem, ja myślałem, że problem tyczy się tylko modułu WiFi w TP-Linkach, i że fizycznie po kablu net by działał.

A gdybym znalazł gdzieś kabel, to czy dla samego sprawdzenia, musiałbym robić jakąś konfigurację routera po dodaniu tego kabla, czy tylko wystarczyłoby w telewizorze zapuścić konfigurację?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Możesz skorzystać z tego kabla co masz podłączony komputer po podłączeniu kabla LAN TV powinien powiadomić cię że został podpięty kabel.

Marecki2
Pioneer
Opcje

Nie dam rady podłączyć tym samym kablem co kompa, bo jest za krótki, muszę skombinować zdecydowanie dłuższy. Więc jak wepnę ten kabel pod drugi slot w routerze, a potem do tv, to czy w routerze będę musiał jakoś dodać do konfiguracji ten drugi slot?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Nic nie musisz konfigurować :smiling-face: Napisz do mnie na PW ?

Marecki2
Pioneer
Opcje
Dziękuję, napiszę. Tymczasem staram się zmienić ustawienia Wireless Connection, które mi podałeś na poprzedniej stronie, i jak zmieniłem channel width, mode i channel, to pokazała mi się taka informacja, którą mogę potwierdzić lub odrzucić:
"Current encryption is automatic or TKIP, which 11n only mode can support. If you select ok, the encryption will be changed to AES, continue?"
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Powinieneś potwierdzić inaczej nie zostaną potwierdzone  zmiany dla ustawień tylko "N" Możesz też ustawić tak jak na zdjęciu.

Przechwytywanie.PNG

0 Like
Marecki2
Pioneer
Opcje
Zrobiłem tak jak na zdjęciu powyżej. "Mode" miałem takie samo wcześniej. Jak to nie zadziała + sprawdzenie po kablu, to kupuję router Asusa 🙂
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Marecki2Jeszcze mogę Ci polecić taki ASUS RT-AC53

0 Like