Wsparcie

Open search

Samsung Notes (Note8) - lokalizacja notatek

Apprentice

Mam pytanie odnośnie aplikacji Samsung Notes na Note 8. Gdzie trzymane są moje notatki z tej aplikacji? 

Chciałbym synchronizować je z moim komputerem, jednak dostępna do tego jest tylko aplikacja na Windowsa, którego nie używam, więc muszę poradzić sobie z tym inaczej. 

Pytam o lokalizację w menadżerze plików 

7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II
Bez ingerencji w system (root) raczej ich nie wydobędziesz.
Z tego co pamiętam, to dla wcześniejszych modeli Note'ów, na pc była specjalna aplikacja SNotePC. Nie wiem czy działa z najnowszymi modelami. Tu masz link: http://www.samsung.com/global/download/snotedownload/ - spróbuj.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Dla Samsung Notes jest także dedykowana aplikacja - w sklepie windows https://www.microsoft.com/en-us/store/p/samsung-notes/9nblggh43vhv

Jednak obie te aplikacje to pliki wykonywalne w środowisku windows - ja jak wspomniałem nie używam windowsa, a emulowanie windowsowych programów na linuxie nie jest dla mnie zbyt wygodne.

Wnioskuję, że pozostaje mi root urządzenia i synchronizacja katalogu z notatkami.

Superuser II
Superuser II
Wiesz, to oficjalna społeczność Samsunga, więc nie możemy tu doradzać i pisać o działaniach naruszających przepisy gwarancji. Ale jest tak jak ja wcześniej a Ty teraz napisałeś.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Oczywiście rozumiem. Piszę, bo być może istnieje jakieś inne rozwiązanie - ja nie mam dostępu do swoich notatek w formie plików na urządzeniu, ale być może jakaś aplikacja potrafi synchronizować te notatki (np z kontem dropbox itp), a od tego już prosta droga dla mnie.
Udało mi się zemulować aplikację, którą mi wysłałeś, ale synchronizuje ona notatki z aplikacji S Notes, a nie Samsung Notes, co czyni ją dla mnie bezużyteczną - większość notatek wykonuję na zablokowanym ekranie, co dyskwalifikuje dla mnie aplikację S Notes.
Rozpoznam jeszcze temat instalacji aplikacji z win10 na linuxie
Superuser II
Superuser II
Jest opcja udostępniania, niestety nie całościowego, tylko pojedynczych notatek jako SDOC, PDF, obraz lub tekst w różne dyski w chmurze. Oczywiście te które masz zainstalowane na fonie. Mailowo również można. Ale to wszystko naokoło i na piechotę. :/

Highlighted
Apprentice
I jest to jakaś furtka do stworzenia aplikacji, która będzie automatycznie takie notatki synchronizować w chmurze lub zapisywać je w formacie graficznym na dysku. Aczkolwiek ja osobiście nie znam się na tym dostatecznie . Nie mniej zapłaciłbym za taką aplikację
KrzysiekK Moderator
Moderator

Cenna uwaga. Postaram się uzyskać jakieś informacje o możliwości udostępnienia takiej aplikacji.

Pamiętaj, jeśli Twoim znajomym też by się przydała, niech umieszczają tutaj stosowne info.

Im nas więcej tym większa szansa na sukces.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like