Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuznana naprawa gwarancyjna

(Temat utworzony: 02-06-2021 12:55 AM)
765 Wyświetlenia
KarolGT
Apprentice
Opcje

Witam

Oddałem do autoryzowanego serwisu Samsunga M21. Nagle przestał działać w nim ekran dotykowy, na dole i z lewej strony.

Powiedziano mi, że telefon został zalany i w związku z tym nie będzie darmowej naprawy w ramach gwarancji tylko muszę zapłacić prawie 400 zł. Zgodziłem się bo potrzebuję telefonu a za 400 zł nie kupię M21 ani czegoś podobnego.

Problem polega na tym, że telefon wpadł mi do wody ale ponad pół roku temu, przez te pół roku działał ok. Cały czas używam go we wzmocnionym pokrowcu i z folią na wyświetlaczu. Nie wydaje mi się, żeby tamto zdarzenie miało wpływ na nagłe przestanie działania pół roku później. Woda sprzed pół roku albo już dawno wyparowała albo by zepsuła telefon wtedy.

Czy jest jakaś możliwość uznania gwarancji? Wydaje mi się, że telefon mógł się po prostu jakoś rozszczelnić na skutek normalnego i przez to złapał wilgoć, co wygląda na wadę telefonu.

Dziękuję

Pozdrawiam

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
MarcinPi
Navigator
Opcje
Cześć Karol, nie pocieszę Cię chociaż bym bardzo chciał. Zalanie telefonu jak najbardziej może mieć swój wydźwięk po dłuższym czasie. W chwili zalania na elektronice pojawiają się ogniska korozji, które z czasem postępują prowadząc do zwarć. Oczywiście możesz mieć rację: dwa zdarzenia mogą nie być powiązane, ale fromalnie Samsung dysponuje dowodem zalania i zgodnie z warunkami gwarancji odmawia naprawy. Może poproś serwis o raport techniczny i zdjęcia pokazujące skutki zalania elektroniki.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 Odpowiedzi
Rozwiązanie
MarcinPi
Navigator
Opcje
Cześć Karol, nie pocieszę Cię chociaż bym bardzo chciał. Zalanie telefonu jak najbardziej może mieć swój wydźwięk po dłuższym czasie. W chwili zalania na elektronice pojawiają się ogniska korozji, które z czasem postępują prowadząc do zwarć. Oczywiście możesz mieć rację: dwa zdarzenia mogą nie być powiązane, ale fromalnie Samsung dysponuje dowodem zalania i zgodnie z warunkami gwarancji odmawia naprawy. Może poproś serwis o raport techniczny i zdjęcia pokazujące skutki zalania elektroniki.
Artur74
Journeyman
Opcje
Miałem podobną sytuację. Serwis nestety za darmo takiej usterki nie naprawi. Zawsze widać że telefon uległ zalaniu. Mają precyzyjne narzędzia do ustalenia usterki i jaką była przyczyna