Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A50] - Problem z autopołączeniem Bluetooh

(Temat utworzony: 20-02-2020 01:46 PM)
998 Wyświetlenia
Tomasz_N
Student
Opcje

Witam.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem auto połączenia się mojego telefonu z urządzeniami przez BT.
Mogę tylko połączyć się ręcznie, kiedy je wybiorę z listy, albo tylko wtedy gdy urządzenie wyłączę i włączę jeszcze raz. Gdy utracę połączenie już go nie wznawia, muszę to urządzenie wyłączyć.

Próbowałem już wielu rzeczy.
- Usuwanie uprzędzeń BT z listy i ponowne parowanie.
- Całkowity reset ustawień sieciowych.
Nic nie pomogło. Problem jest cały czas.

 

Proszę o pomoc i rady.

 

Pozdrawiam Tomasz

0 Like
Tomasz_N
Student
Opcje

Powiem szczerze ze mam po części dosyć tego telefonu (A50). Z J7 2017 byłem zadowolony i to bardzo. A z tym tylko problemy. Problem z BT. Problemy z ekranowym czujnikiem odcisków. Teraz po aktualizacji to już działa ale nadal nie jest to co w J7. Radio FM to kpina. Problem z WiFi, po aktualizacji naprawiony, ale to jeszcze nic. Bateria to tragedia. Aid64 pokazuje tylko max 3764mAh nie 3900-4000. Telefon pożera baterię przy wyłączonym ekranie bez wifi i danych komórkowych. miałem sytuacje ze pożerał 7% w godzinę przy wyłączonym ekranie, albo odłączam kabel po naładowaniu do 75% i co po minucie biorę tel do reki i mam tylko 72% baterii. Telefon nadal się ładuje nawet jak już ma 100% tak przez 30-45 minut dłużej.  Porównanie baterii z J7 to, J7 to cudo. Dłużej wytrzymywał na jednym ładowaniu przy tych samych aplikacjach i takim samym użytkowaniu.

 

A teraz słyszę znów hard reset, to będzie 5 hard reset w ciągu 3 miesięcy użytkowania.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Tomasz_N 

 

W przypadku wielokrotnych błędów w działaniu telefonu warto przekazać go do weryfikacji w punkcie serwisowym.

Zostanie gruntownie sprawdzony i w razie potrzeby naprawiony.

 

0 Like
wilqu5
First Poster
Opcje

Witam,

 

Mam również problemy z BT w A50s. Urządzenie połączone z głosnikami BT przerywa muzyke co ok 1 min na jakies 2 sec.

 

Z tego co czytałem na amerykańskiej stronie samsunga jest to ich błąd i żadne resetowania ani kasowanie z zapamiętanych itd nie zadziała. Samsung musi albo wypuscic jakąś aktualizację albo telefon do zwrotu (WADA FABRYCZNA).

 

Swoją drogą faktycznie bateria naprawde szybko się rozładowuje... Zmieniłem z A5 2017 który miał uszkodzoną baterię i nie wytrzymywał całego dnia a A50s wytrzymuje nowy jakies max 1,5 dnia.

 

SAMSUNG, what went wrong ??!!

0 Like
AgnieszkaG
Expert
Opcje

@wilqu5 

Wykonaj poniższe czynności:

 

Ustawienia > Aplikacje > Menu (trzy kropki w prawym górnym rogu) > Pokaż aplikacje systemowe > Bluetooth > Domyślna pamięć > Wyczyść pamięć i Wyczyść dane.

 

W kolejnym kroku, jeżeli nadal będzie to konieczne, włączy tryb samolotowy:

Ustawienia > Połączenia > Tryb offline. Wyłącz telefon poprzez Wyłącz (a nie Uruchom ponownie), następie po uruchomieniu wyłącz tryb offline i sprawdź połączenie.

 

Jeżeli funkcja Bluetooth nadal nie będzie działać prawidłowo, wykonaj reset ustawień sieciowych:

Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Resetowanie > Resetowanie ustawień sieciowych.

Dzięki temu telefon przywróci fabryczne ustawienia dla połączenia Wi-Fi, sieci komórkowej oraz Bluetooth, ale nie wykasuje innych danych z urządzenia. 

AdamW23
Explorer
Opcje

@AgnieszkaG, jeśli powyższe wskazówki nie pomogły to czy jest jeszcze jakiekolwiek wyjście? Mam podobny problem jak opisywany powyżej- urządzenia BT parują się i widzą się bez problemu natomiast podczas odtwarzania dźwięku czy to z Tidal, YouTube czy jakiegokolwiek innego źródła dźwięku utwory przeyrwają na 1-2 sekundy, w różnych odstępach czasu. Urządzenia, które paruję to Samsung A50 (o dziwo- w domu są dwa egzemplarze i na obu występuje dokładnie ten sam defekt!) i soundbar Harman Kardon Enchant 13. Soundbar raczej na pewno jest sprawny- sprawdzałem na Ipadzie i nie było żadnych problemów  z BT.

Co ciekawe- nigdy nie miałem problemów z tym telefonem- używałem go ze słuchawkami AKG i z mini wieżą Panasonic i nie było opisywanych problemów z BT. Czy jest to podstawa do reklamacji telefonu?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AdamW23, czy posiadasz najnowszą wersję oprogramowania w telefonie o numerze A505FNXXU4ATC2? Możliwe, że jest to błąd w oprogramowaniu i konieczna jest aktualizacja oprogramowania. Koniecznie zgłoś ten błąd za pomocą aplikacji Samsung Members.


AdamW23
Explorer
Opcje

@nismo, dziś aktualizowałem i mam wersję A505FNXXU2ASH2/A505FNPRT2ASG4/A505FXXU2ASH3. Czy to jakaś starsza wersja oprogramowania?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AdamW23, na to wygląda. Kupiłeś telefon od operatora sieci komórkowej?


0 Like
AdamW23
Explorer
Opcje

Tak, Play, jakieś 9 miesięcy temu.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AdamW23, dla Twojego telefonu powinna być dostępna aktualizacja o numerze A505FNXXU3ASL6. Play nie jest na bieżąco z aktualizacjami, dlatego nie udostępnił jeszcze najnowszej wersji A505FNXXU4ATC2. Wgraj wersję ASL6 i sprawdź czy coś się poprawiło. Jeżeli nie to obawiam się, że trzeba będzie poczekać na kolejne aktualizacje.