Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z sortowaniem zdjęć

(Temat utworzony: 11-04-2019 06:03 PM)
18438 Wyświetlenia
aranowacki
Explorer
Opcje

Witam, mam taki problem ze starego S7EDGE przeniosłem zdjęcia i filmy na dysk zewnętrzny, zakupiłem Note9 i przegrałem zdjęcia do pamięci wew. tel. a później przeniosłem na kartę micro sd. No i właśnie tutaj jest problem ponieważ jest wszystko wymieszane, sortowanie wg. daty nie pomaga. Czy ktoś ma pomysł jak mogę zgrać te zdjęcia aby w galerii telefonu były wyświetlane wg. daty zrobionych zdjęć?

Pozdrawiam

0 Like

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
maxprzemo
Pioneer
Opcje

@aranowacki  napisał(a):

Witam, mam taki problem ze starego S7EDGE przeniosłem zdjęcia i filmy na dysk zewnętrzny, zakupiłem Note9 i przegrałem zdjęcia do pamięci wew. tel. a później przeniosłem na kartę micro sd. No i właśnie tutaj jest problem ponieważ jest wszystko wymieszane, sortowanie wg. daty nie pomaga. Czy ktoś ma pomysł jak mogę zgrać te zdjęcia aby w galerii telefonu były wyświetlane wg. daty zrobionych zdjęć?

Pozdrawiam


Kombinujesz jak koń pod górkę :winking-face: 

Aplikacja Zdjęcia Google i po problemie z przenoszeniem zdjęć na nowe użądzenie z Androidem czy iOS.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@aranowacki  cześć 

Można po prostu korzystać ze zdjęć Google jako domyślnej aplikacji, w ustawieniach masz opcje włączenia przesyłu zdjęć na konto.  Pamiętaj jednak że od czerwca nie ma już opcji bezpłatnego,  nielimitowanego miejsca na zdjęcia. 

Co do synchronizacji One Drive możesz wyłączyć w ustawieniach galerii Samsung. 


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

41 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@aranowacki, Podczas przenoszenia zdjęć zmieniła się data utworzenia pliku. Pewnie wszystkie zdjęcia mają teraz taką samą datę. Tutaj przykład. Zdjęcie przeniesione z telefonu na pulpit, a następnie z pulpitu do telefonu po zmianie nazwy:

 

zmiana.JPG

 

Przy takich operacjach zawsze warto kopiować pliki z zachowaniem daty/czasu. TotalCommander ma taką funkcję:

 

tc.JPG

 

Spróbuj ustawić sortowanie tak jak na zrzutach ekranu poniżej:

 

Screenshot_20190411-224008_Gallery.jpgScreenshot_20190411-223910_Gallery.jpg

 

Daj znać czy pomogło :winking-face:


aranowacki
Explorer
Opcje
cholewka-nie działa ten sposób a katalogi-zdjęcia-mp4 w kompie w podglądzie mają daty nawet czas..??
0 Like
aranowacki
Explorer
Opcje
Jakaś inna propozycja może? :winking-face:
0 Like
aranowacki
Explorer
Opcje
Tak jak pisałem-niestety nie...na kompie widać datę, czas itp. po wgraniu na telefon jest mix
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@aranowacki  napisał(a):
Tak jak pisałem-niestety nie...na kompie widać datę, czas itp. po wgraniu na telefon jest mix

Spróbuj posortować zdjęcia na telefonie według nazw. To powinno ułożyć zdjęcia według dat, które znajdują się w nazwie pliku, o ile wszystkie mają taki sam zapis.

 

Pokaż też jak wyglądają pliki przed i po skopiowaniu na telefon. Chodzi o datę utworzenia i modyfikacji:

 

data2.JPG


aranowacki
Explorer
Opcje

po skopiowaniupo skopiowaniuprzed skopiowaniemprzed skopiowaniem

0 Like
Rozwiązanie
maxprzemo
Pioneer
Opcje

@aranowacki  napisał(a):

Witam, mam taki problem ze starego S7EDGE przeniosłem zdjęcia i filmy na dysk zewnętrzny, zakupiłem Note9 i przegrałem zdjęcia do pamięci wew. tel. a później przeniosłem na kartę micro sd. No i właśnie tutaj jest problem ponieważ jest wszystko wymieszane, sortowanie wg. daty nie pomaga. Czy ktoś ma pomysł jak mogę zgrać te zdjęcia aby w galerii telefonu były wyświetlane wg. daty zrobionych zdjęć?

Pozdrawiam


Kombinujesz jak koń pod górkę :winking-face: 

Aplikacja Zdjęcia Google i po problemie z przenoszeniem zdjęć na nowe użądzenie z Androidem czy iOS.

aranowacki
Explorer
Opcje
heh..najprostsze rozwiązanie pod nosem a człowiek się głowi...i męczy...
Dzięki za przypomnienie :winking-face:
0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@aranowacki, jeśli uzyskałeś pomoc daj lajka i kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod wybranym postem. W ten sposób docenisz zaangażowanie innych użytkowników :smiling-face: Dzięki!

 

ezgif-1-7856dd9228e5.gif