Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie można usunąć ikony powiadomienia z górnej belki

(Temat utworzony: 06-12-2022 11:09 PM)
791 Wyświetlenia
AlexandraLucard
Journeyman
Opcje

Witam. 4 grudnia zaktualizowało mi się oprogramowanie do Android 13. Dzisiaj tj. 6 grudnia, znowu była aktualizacja i od tego czasu mam problem. Otóż nie mogę usunąć ikony powiadomienia z górnej belki. Po rozwinięciu górnej belki tak, aby widać było piwiadomienia mam opcję aktywną " ustawienia" ale opcja " Wyczyść" , która do tej pory usuwała powiadomienia z belki jest zacieniona. Na ten moment odmówiłam wszystkim aplikacjom możliwośc wysyłania powiadomień, no ale to rozwiązanie jest beznadziejne. Czy ktoś ma podobny problem i go rozwiązał?

0 Like
8 Odpowiedzi
Melodos
Pathfinder
Opcje
Czy ten problem dotyczy powiadomień z jakiejś konkretnej aplikacji, czy w ogóle wszystkich jakie się pokazują?
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AlexandraLucard  Witam 

Rozumiem że nie jest dostępna opcją wyczyść na belce jak ja poniższym zrzucie:

Screenshot_20221207_061137_Chrome.jpg

Proszę ponownie uruchomić telefon,  zobaczymy czy nadal będzie problem. 


AlexandraLucard
Journeyman
Opcje
Problem dotyczy wszystkich powiadomień, z tym, że jego rozwiązanie jest różnorakie. Powiadomienia z aplikacji preinstalowanych przez Samsunga np. Pigoda, są możliwe do " Wyczyszczenia" dopiero, jak je rozwinę i wyświetlę cały tekst powiadomienia. Powiadomienia z aplikacji zainstalowanych z Galaxy Store czy Google Play, np. Netflix, HBO, Polsat, Flo , mojego banku itp. są możliwe do usunięcia jedynie w przypadku odmówienia aplikacjom wysylania powiadomień. Aktywny jest tylko przycisk Ustaw. powiadomien, wtedy odmowa wysyłania powiadomień i powiadomienie znika z belki. Najbardziej irytuje mnie sytuacja z powiadomieniami z funkcji Tryby i Procedury ( kedyś Bixby Routines). Aby usunąć powiadomienie o uruchomionym trybie/ procedurze muszę wejść w aplikację " Tryby i Procedury" wybrać procedurę, z której powiadomienie chcę usunąć, wyłączyć procedurę, a potem włączyć ją znowu. To chyba mija się chyba całkowicie z ideą automatyzacji pewnych działań smartfona.
0 Like
AlexandraLucard
Journeyman
Opcje
Dokładnie o to mi chodzi. Funkcję " Wyczyść" mam zacienioną.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@AlexandraLucard  Jeżeli ponowne uruchomienie nie rozwiązało problemu to spróbujmy  wyczyścić dane aplikacji Ustawienia.  Czy wiadomo jak to zrobić?


Błażej_B
Apprentice
Opcje
Wyczyściłem dane aplikacji Ustawienia; nie przyniosło to efektu. W moim przypadku mam problem z ciągle wyświetlającym się powiadomieniem z Tidal'a- po prostu wyświetla się cały czas.
Przy podłączeniu do Android Auto powoduje zamęt, bo nagle w jednym momencie gra Tidal i np. radio internetowe.
Oszaleć można 😀
Mój telefon to S22, ale na S21 u żony występuje ten sam problem (brak możliwości usunięcia powiadomienia z Tidal)- żona nie wytrzymała i odinstalowała Tidal'a...
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@Błażej_B Niektórych powiadomień faktycznie nie da się wyczyścić. Przykładowo powiadomienia o działaniu części aplikacji (jak Samsung Health) oraz przykładowo o ładowaniu. Musiałbyś wyłączyć wyświetlanie części kategorii powiadomień danej aplikacji (w przypadku Samsung Health jest to kategoria "Inne"). Znajdziesz je w taki sposób:

Ustawienia > Aplikacje > Wybrać aplikację z listy > Powiadomienia > Kategorie powiadomień.

Tam wyłączaj po kolei część kategorii. Jedna z nich powinna odpowiadać za wyświetlanie tego powiadomienia, które widzisz na ekranie cały czas.

Enio2
Apprentice
Opcje
Jedna z aplikacji również mi wysyłała cały czas powiadomienie mimo że była wyłaczona i zablokowane powiadomienia. Pomogło mi w tym przypadku wyłaczenie zezwolenia na użycie danych w tle w zakładce "Sieci komurkowe".
0 Like